Depresyon Nedir? Depresyon Zararları Nelerdir?

Depresyon Nedir? Depresyon Zararları Nelerdir? Depresyona girmiş insanlarda ki görülen zorlukları herkes bir şekilde bilmektedir. Bizlerde sizin için bu zorlukları ele aldık.

Depresyona girmiş bir insanla konuşurken dikkat etmeniz gerekmektedir. Sakin bir şekilde konuşmanız lazım. Her insanın depresyon evresi değişiktir, kimi insanlar depresyona girdiğinde çok sinirli olurlar. Hareket ve tavırları değişiklik göstermektedir. Kimi insanlar ise depresyona girdiklerinde çok sakin vede duygusaldır.

Depresyon Evreleri:

Majör Depresyon
Melankolik Depresyon
Atipik Depresyon
Mevsimsel Depresyon
Post Partum Depresyon
Distimi Depresyon

Depresyon; zihinsel, duygusal, bedensel olmak üzere bazı belirtilerle kendini gösteren bir haldir. Depresyonun en kötü belirtisi ise, zevk almama özelliğidir. Hiç birşeyden tat alamama vede zevk almama duygusunun başlamasıdır. Depresyona girmiş birey duygusal, mutsuz vede karamsardır. Bedensel olarak depresyon belirtileri ise, iştah, kilo kaybı yahut tam tersi aşırı yeme eğilimlerinin olmasıdır. Depresyon kısaca enerji azalmasıdır.

Depresyon Nedir? Depresyon Zararları Nelerdir?

Depresyonun genellikle zararı beyin ön plandadır. Uzmanlar, uyarıları genellikle çeşitli kronik hastalıklardan biriyle birlikte görüldüğü durumlarda tehlikenin büyük olduğunu açıklamıştır. Depresyonda diğer hastalıklar gibi ciddiye alınmalı vede tedavi edilmesini uzman hekimler belirtmiştir.

Aslında depresyon şuanda günümüzde, ciddi bir hastalık olarak ele alınmıyor vede ciddi birşey gibi görünmemektedir. Çağımızda çok yaygın olan depresyon aslında ilerledikce yaşamın derinliklerinde bireye yaşamın durmasına kadar zorlukları sonuçlanmaktadır. Bu sorun sadece türkiyede değil, dünyanın belli bölümlerinde hala ciddi bir hastalık olarak tedavi edilmemektedir.

depresyon-zararlari-nelerdir

Depresyon İyi Gelecek Öneriler:

1- Bir uzman hekimden yardım alın. Depresyona girdiğinizi düşünüyorsanız size yakın uzanmanlardan yardım almayı deneyiniz…

2- Dans edin. Bol bol müzik ile dans edin, hayallere dalın düşüncelerden uzak durun.

3- Sosyalleşin. Kendinizi eve kapatmayın yada odanıza çekilmeyin, sosyalleşip arkadaşlarınızla vakit geçirin. Bol bol etkinliklere katılın, sosyal olun.

4- Spor yapın. Aslında bu öneri, depresyon ile birlikte sağlığınız içinde çok önem taşımaktadır. Her gün vakit buldukça spor yapın, işden sonra ki vakitlerinizde 1 saatinizi spora ayırın.

5- Yeni şeyler deneyin Yeni yeni yerler keşfedin, yeni olan herşeyi deneyin. Kendinizi iyi hissettirecek şeylere odaklanın, size iyi gelecek tüm yenilikleri deneyin.

6- Bağımlılık yaratan maddelerden uzak durun. En önemli etkenlerden birisi, eğerki sık sık depresyona giriyorsanız bununda nedenlerinden birisi kullandığınız bağımlılık yaratan maddelerdir. Bunlardan uzak durun vede sağlığınızı koruyun. Sağlıklı birey mutlu ve huzurlu bireydir.

7- Güneşi kullanın. Güneş aslında bi nevi demir eksikliğimize iyi gelmektedir. Yaz aylarında güneşlenmeyi kullanarak depresyonu atabilirsiniz vede kendinizi daha huzurlu hissedeceğinizden hiç şüphemiz yok.

8- Akrabalarımda ve Arkadaşlarımdada var sendromundan uzak durun. Günümüzde her insan depresyona girdiğinde bu tür şeyleri söylediğine kulak misafiri olduk. Bu tür söylemlerden uzak durun, yoksa girdiğiniz depresyondan kurtulmak haliyle zor olacaktır. Kendinizi mutlu hissetmek için içinizi ferah tutun.

Depresyon Zararları Nelerdir

Aslında depresyona iyi gelecek bir çok öneri olduğunu çoğumuz bilmekteyiz. Bizlerin aklına gelebilecekleri sizlere sıraladık, sizlerinde aklında olup uyguladığınız önerebileceğiniz öneriler varsa depresyon ile ilgili yorum yazabilirsiniz… Depresyon ciddi bir rahatsızlık olmasada uzman hekimlerden yardım almanız iş hayatınızı vede yaşamınızı zora sokmasını önleyebilirsiniz. Sağlıklı yaşamlar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed