Orta Kulak İltihabı Belirtileri Nelerdir?

Orta Kulak iltihabı Belirtileri Nelerdir? Orta Kulak İltihabı Nedenleri, Orta kulak iltihabı kaç günde iyileşir? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler.

Orta Kulak İltihabı Belirtileri Nelerdir? Orta Kulak İltihabı Nedenleri

Orta Kulak iltihabı Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Orta Kulak iltihabı Belirtileri Nelerdir

Orta kulak iltihabına günümüz de nerede ise her yaşta grup yakalanma riski vardır. Orta kulak iltihabı genellikle bebeklerde daha sık rastlanan hastalıklar arasındadır. Yalnız yetişkinlerde de orta kulak iltihabı oluşabilmektedir. Yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için hazırladığımı orta kulak iltihabı belirtileri vede orta kulak iltihabı nedenleri ile ilgili soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Peki orta kulak iltihabı belirtileri nelerdir?

Orta kulak iltihabına genellikle, farenjit, sinüzit, nezle, grip, boğaz ağrısı vede geniz eti gibi sorunlar yol açmaktadır. Bu hastalığın çocuklar da en belirgin nedeni ise soğuk algınlığıdır. Yetişkin bireyler de ise üst solunum yolu hastalıkları haricinde farklı hastalıklardan dolayı orta kulak iltihabı görülmüştür. Bu hastalığın tedavisin de antibiyotikler kullanılır. Tedaviye yanıt vermesi için hastanın temizlik ve bakımına da önem vermelidir. İlaçları ise düzenli olarak kullanması gerekmektedir. Siz de orta kulak iltihabı belirtilerine yazımızın içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Orta Kulak İltihabı Nedenleri Nelerdir?

Orta Kulak İltihabı Belirtileri

Ateş.
Bebeklerde sürekli olarak huzursuzluk vede ağlama.
Enfeksiyona bağlı ishal.
Baş ağrısı vede baş dönmesi.
Bebeklerin sürekli kulağıyla oynaması.
İşitme problemleri.
Kulak akıntısı vede kulak ağrısı.
Kusma ve mide bulantısı.
Kulaçta zonklama, çınlama vede dolgunluk.
Bebeklerde vede yetişkinlerde iştahsızlık.

Orta Kulak İltihabı Belirtileri Nelerdir

Orta Kulak İltihabı Nedenleri

Pasif sigara içiciliği.
Biberon ile yatarak beslenme alışkanlığı.
Alerjiye bağlı durumlar.
Down sendromu.
Yarık damak.
Bağışıklık sistemindeki güçsüzlük.
Anne sütü verilmeyen çocuklar.
Kreş ve kreş servisi gibi kalabalık ortamlar.
Üst solunum yolu enfeksiyonu geçirmek.

Orta Kulak İltihabı Kaç Günde İyileşir?

Orta Kulak iltihabı Tedavisi
Orta Kulak iltihabı Tedavisi

Orta kulak iltihabı enfeksiyona bağlı olarak ateş belirtilerin olduğu ilk gün başlamaktadır. Enfeksiyonun ilerlemesinden dolayı hastalığın ikinci ya da üçüncü gününde de yüksek ateş olarak karşınıza çıkabilir. Yüksek ateş her yaşta riskli olurken, özellikle bebeklerde bu risk daha fazla olmaktadır. Ateş yüksekliğin de doktorunuza başvurmanız da fayda var.

Orta Kulak İltihabı Belirtileri Nelerdir, orta kulak iltihabı tedavisin de hastalığın geçmişi vede kulak muayenesiyle hastalığın nedeni anlaşılır. Hastalık için uygulanacak tedavi yöntemini uzman hekim belirler ve tedavide ki amaç hastanın ağrılarını biran önce azaltmak ve orta kulaktaki tıkanıklığı açarak havalanmasını sağlamaktır. Doktorlar bu durum için 10 gün süre için antibiyotik tedavileri reçete edebilir. Antibiyotiklerin yanında ise ateş düşürücü, ağrı kesici ilaçlarda verebilir. Eğer orta kulak iltihabı alerjiye bağlı ise alerji ilaçları da doktor tarafından verilebilir. Bebekler de yaşanan burun tıkanıklığı için serum fizyoloji uygulanmaktadır. Sürekli olarak ateşi olan hastalar için bol sıvı tüketmesi önerilir. Tedaviler uygulandığında ise 3 gün sonra iyileşme belirtileri beklenmektedir. Orta kulak iltihabının tedavisi düzenli uygulanması ve takip edilmesi gerekmektedir. Bir çok ciddi hastalıklara yol açabilen orta kulak iltihabı başlıca, yüz felci, işitme kaybı, menenjit, beyin apsesi, kulak zarının delinmesi ve çökmesi olarak sonuçlana bilmektedir. Eğer sizin de orta kulak iltihabı belirtileri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Orta kulak iltihabı belirtileri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızın da orta kulak iltihabı belirtileri ve orta kulak iltihabı nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yemek Yerken Görgü Kuralları Nelerdir?

4 thoughts on “Orta Kulak İltihabı Belirtileri Nelerdir?

  1. Merhaba orta kulak iltihabı evde doğal yöntemlerle nasıl geçer? Kulakta aşırı uğultu yapıyor geçe uyutmuyor orta kulak iltihabı kaç günde geçer?

  2. Orta kulak iltihabı baş dönmesi yapar mı arkadaşlar. Bu orta kulak iltihabı için damla önerisi olanlar yazabilirmi??? Duş alırken kulakları pamuk ile tııkıyorum su kaçmasın diye çok zor durum bu orta kulak iltihabı doktora gitmek lazım.

  3. Orta kulak iltihabı ilaç kullanmadan geçer mi? Kulağımda dolgunluk hissi var orta kulak iltihabından dolayımı duş alırken sanırım su kaçtı ne yapmam gerekiyor bunun için kulak yıkatmaya gitsem mi??

  4. merhaba orta kulak iltihabına ne iyi gelir? geçmek bilmeyen kulak tıkanıklığı var nasıl geçer ne uygulamalıyım evde bir çözümü var mı?? duymayıda engelliyor bir çaresi varmı bu durumunun???

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed