Parfüm Kaç Günde Bozulur?

Parfüm Kaç Günde Bozulur? Parfüm Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?, Açılmış parfüm ne kadar dayanır? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri derledik.

Parfüm Kaç Günde Bozulur? Parfüm Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Parfüm Kaç Günde Bozulur
Sayfa İçeriği: Parfüm Kaç Günde Bozulur

Parfümlerinde son kullanma tarihleri olduğundan, parfümlerde bozulabilir. Yalnız kullanım tarihlerine göre uzun süre kullanılabilir. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için parfüm bozulduğu nasıl anlaşılır? ve açılmış parfüm ne kadar dayanır? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Parfüm kaç günde bozulur?

Parfümün de tıpkı diğer kozmetik ürünlerin olduğu gibi son kullanma tarihi bulunmaktadır. Parfümlerin bozulması için, son kullanma tarihleri tek kriter olmamaktadır. Eğerki parfümü çok soğuk ya da sıcak bir ortamda tutuyor ise, parfümün kokusunda değişiklik olabilir. Parfümleri mutlaka güneş almayan serin yerlerde tutmalısınız. Parfümlerin raf ömrü 3 ila 5 yıl arasında değişmektedir. Parfümü satın almadan önce üzerinde yazan son kullanma tarihini kontrol ediniz. Bazı durumlarda bu tarihler, yıl/ay/gün olarak yazılabilmektedir.

Parfümün bozulduğunu anlayabilmek için, koku testi yapılmalıdır. Bozulan parfümler genellik ile kolonya, alkol ya da sirke gibi kokabilmektedir. Bozuk parfümlerin rengi de sarımtırak tona bürünmektedir. Şişe içinde renk dalgalanmaları görüyor iseniz, bu pafrümün bozulduğuna işarettir. Bazı yüksek alkol konsantrasyonu olan parfümlerde buharlaşma olabilmektedir. Eğer parfüm daha az görünüyor ise, muhtemelen bozulup buharlaşmış olabilmektedir. Parfüm kapağını açtıktan sonra, kuru ve serin yerde 30 ay boyunca bırakabilirsiniz. Bu sürenin üzerine çıkılmamalıdır. Parfümlerin açıldıktan sonra, ne kadar kullanılması gerektiğini de, ambalajın üzerindeki PAO numarasından anlamanız mümkündür. Yazımızın devamına giderek açılmış parfüm ne kadar dayanır, ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Açılmış Parfüm Ne Kadar Dayanır?

Bayat Parfüm Anlaşılır Mı?

Parfümlerin en yaygın bozulma nedenlerinden biri oksitlenmesidir. Parfüm sıktıkça içine giren hava parfümün oksitlenmesine yol açmaktadır. Bunun dışında güneşe maruz kalması, aşırı sıcak ya da soğuk ortamda tutulması da parfümlerin bozulmasına yol açabilmektedir. Turunçgil, meyve vede yeşil notalar barındıran parfümler genellik ile daha çabuk bozulabilmektedir. Bozulmaya karşı en dayanıklı parfüm olan parfümler ise baharatlı, odunsu ve vanilya notaları olan kokulardır. Ağır ve yoğun kokulu parfümler genellik ile daha dayanıklı olmaktadır.

Parfüm Bozulur Mu
Parfüm Bozulur Mu

Parfümler bozulunca oksitlenir ve ilk günkü muhteşem kokusundan eser kalmaz. Parfümler bozulduktan sonra kalıcılığı azalır ve daha keskin kokmaya başlarlar. Bazı kişiler bozulan parfüm kokusunu sirkeye benzetmektedir. Son kullanma tarihi geçen parfümler, cildinizde hassasiyet ve tahriş yaratabilmektedir. Alkok oranı yüksek olan parfümler cildinizde kızarıklık ve kaşınmaya yol açabilmektedir. Bu nedenle kullandığınız parfümlerin son kullanma tarihlerini mutlaka takip ediniz.

Parfüm Kaç Günde Bozulur, eğer ki sizin parfüm kaç günde bozulur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Parfüm kaç günde bozulur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da parfüm kaç günde bozulur, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Portal Hipertansiyon Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed