Vanilya Şurubu Nasıl Yapılır?

Vanilya Şurubu Nasıl Yapılır? Evde Vanilya Şurubu Tarifi, Vanilya şurubu nasıl hazırlanır? Hakkında merak edilen bazı bilgileri yazımızda derledik.

Vanilya Şurubu Nasıl Yapılır? Evde Vanilya Şurubu Tarifi

Vanilya Şurubu Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Vanilya Şurubu Nasıl Yapılır

Vanilya şurubu, kahvelere arome vermek için tercih edilmektedir. Evinizde kendinizde hazırlayabileceğiniz vanilya şurubu tarifi ile ilgili bilgilere yazımızın içeriğinden ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için vanilye şurubu nasıl hazırlanır? ve evde vanilya şurubu tarifi sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak derledik. Peki Vanilya şurubu nasıl yapılır?

Vanilya şurubunun kullanımı oldukça kolaydır. Kullanılmak istenilen kahve gibi, ürünlerin içine yaklaşık olarak 1 tatlı kaşığı vanilya şurubu ilave etmek yeterlidir. Tabi bu miktar kişiden kişiye az veya çok değişebilmektedir. Vanilya aroma vermek için tercih edilmektedir. Bu nedenle en yaygın kullanılan aroma vericidir. Vanilya şurubu kahvelere, dondurmalara, kek ve pasta gibi gıdalara aroma vermeye yaramaktadır. Vanilya şurubunun mis gibi kokusuda vardır. Evde yapılan vanilya şurubunu kendiniz hazırladığınız için, içeriğinide biliyor olmanız lazım. Yalnız vanilya şurubu yapımında rom, votka gibi alkoller de kullanılabilmektedir. Bu nedenle hazır alınan ürünler içeriğine dikkatli bakılmalıdır. Yazımızın devamına giderek vanilya şurubu nasıl yapılır, ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Evde Vanilya Şurubu Tarifi

Vanilya Şurubu Tarifi Malzemeleri

1 Yemek kaşığı limon suyu,
1 fiske tuz,
Uygun bir tencere,
1 Su bardağı su,
1 Su bardağı esmer şeker,
1 Adet 15 ya da 20 cm uzunluğunda vanilya çubuğu.

Evde Vanilya Şurubu Nasıl Hazırlanır
Evde Vanilya Şurubu Nasıl Hazırlanır

Evde Vanilya Şurubu Hazırlanışı

Bir su bardağı su kaynatılır ve ayrı bir tencerede bir su bardağı esmer şeker eriyene kadar ocakte bekletilir. Esmer şeker tamamen eriyip sıvı hale geldiğinde, bir su bardağı kaynar su eklenir. Bu işlem esnasında şekerin bir bölümü tekrar katılaşabilir, yalnız belli süre sonra şeker tekrar eriyecektir. Şekerin tamamı eridiğinde vanilya çubuğu ortadan ikiye kesilir vede bıçağın tersi ile içi alınır. Alınan vanilya çekirdekleri şekerli suyun içine ilave edilir. Vanilya çubuğu da şekerli suya ilave edilir. Vanilya şurubuna bir yemek kaşığı limon suyu, bir fiske tuz da eklenir. Yaklaşık 5 dakika daha kaynatılır vede ocağın altı tamamen kapatılır. Şurubun içindeki vanilya çubuğu, şurubun boşaltılacağı cam kaba yerleştirilir vede üzerine şurup ilave edilir. Cam kabın ağzı kapatılır. Böylelikle vanilya şurubunuz hazır hale gelir.

Vanilya Şurubu Nasıl Yapılır, vanilya şurubu ya da vanilya özütü hazırlamak için kullanılan vanilya çubuğu esnek vede dışı nemli olmalıdır. Eğer ki sizin de vanilya şurubu nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Vanilya şurubu nasıl yapılır , sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da vanilya şurubu nasıl yapılır , hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Rukye Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed