2018 Yılında MTV Artışı Sonrası Hız Kesmeden Stoklar Hızla Tükenecek

2018 Yılında MTV Artışı Sonrası hız kesmeden stoklar hızla tükenecek. Yeni tüketime girecek olan araçlar, silindir hacmi dışında otomobilin değerinide dikakte alan yeni sistem.

2018 Yılında MTV Artışı Sonrası Hız Kesmeden Stoklar Hızla Tükenecek

2018 Yılında MTV Artışı Sonrası
2018 Yılında MTV Artışı Sonrası

2018 MTV Zam Mı İnsanları Nasıl Etkileyecek?

Son zamanların en çok konuşulan konusu olan mtv vergisine gelen %40 zam oranı bir çok otomobil sürücülerini vede sektörünü korkutmayı başardı. Ocak ayında devreye girecek olan yeni MTV zamı, 2018’den itibaren yürürlüğe gireceğinden otomotiv sektörününde görüşünde stokların hızlıca tükeneceği görüşünde.

2018 yılının son aylarında ise otomobil sektörünün açıklamalarna göre, otomobil satışlarının bu zamdan etkilmesi beklenmektedir. Bir çok sürücüyüde üzen bu durum, ilerleyen zamanlarda neler göstereceğiniz hep birlikte göreceğiz.

Artık yeni düzenlemelere göre ise, taşıt değerleri ötv’siz hesaplanacak. Tasarının getirdiği öngörüye göre, mtv vergisinin belirlenmesi ‘taşıt değeri‘ otomobillerin ilk teslimatı vede üretiminde yani ithalinde ötv hariç kdv matrahını oluşturan değerler dikkate alınarak hesaplama olacak.

Engelli Bireyler İçin ÖTV’de Yeni Düzenleme Nelerdir?

Engelliler İçin ÖTV Muafiyetine Tavan Getirildi!

Engellilerin araç alımlarında ise, Ötv muafiyetindeki suistimallerin önlenebilmesi için, tavan kanunu getirildi. ÖTV’siz muafiyetinden sadece yararlana bilecek engelliler, vergisiz fiyatı 70 bin lira altındaki araçlar için yararlanabilecekler.

2018’de Alınacak Araçların En Uygun MTV’si 904 Lira’dan Başlayacak. Diğer MTV fiyatları için aşağıda vermiş olduğumuz listeden takip edebilirsiniz. Araçınızın durumuna görede fiyatını öğrenebilirsiniz.

MTV fiyatları
MTV fiyatları

Aracınızın yaşına göre değişiklik gösterecek MTV zammı 2018 yılının ilk ayında yürürlüğe girecek. Yeni yılda süpriz gibi gelen zam tüm sürücülerin, ceplerini yakacağa benziyor. Eski verginiz 646 TL iken yeni 2018’deki yeni verginiz 904 TL olacaktır. Bu ödenecek vergi tutarları 1-3 yaş arası araçları kapsamaktadır.

Motorlu Taşı Vergisi Ne Zaman Ödenmeli? MTV Ödeme Tarihleri Ne Zaman?

Motorlu taşıt vergisi 2 taksit olarak ayarlanmıştır. İki taksit halinde ödemeleri yapabilirsiniz. Motorlu taşıt vergisinin ilk taksiti 1 Ocak ile 31 Ocak’a arasında son gün ise 31 ocak olarak belirlenmiştir.

Motorlu taşıt vergisinin ikinci taksiti ise 1 ile 31 temmuz arasıdır. 31 Temmuz ise son gün olarak belirlenmiştir. Son günde eğer ki MTV ödemeyen sürücüler faize kalacaklardır. Motorlu taşıt verginize faiz işleyecektir. Onun için zamanındaa mtv ödeyiniz.

2018 Yılında MTV Artışı Sonrası siz değerli dostlarımıza bu yazımızda MTV %40’lık zam hakkında bilgi verdik. Eğerki araç kullanıyorsanız, vergilerinizi zamanında ödeyip faizlere kalmadan içiniz rahat etsin diye tablo paylaştık. Siz değerli dostlarımızın, daha çok yararlı bilgiler içeren konularımızı görmek istiyorsanız sizde yazımızı arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın sizin desteklerinize ihtiyaçımız olduğunu bilmenizi isteriz. Sizler için bizler burdayız. Sosyal ağlarda bizleri paylaşın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yumurtanın Faydaları Nelerdir? Yumurtanın Yararları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed