Açelya Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Açelya Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır? Çiçek Bakımının Püf Noktaları, Evde açelya çiçeği bakımı nasıl yapılır? ile ilgili püf noktalar sayfamızda…

Açelya Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır? Çiçek Bakımının Püf Noktaları

Açelya Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Açelya Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır, Çiçek Bakımının Püf Noktaları, Açelya Çiçeği Yetiştirmenin Püf Noktaları, Çiçek Bakımı Nasıl Yapılır, Açelya Çiçeği Bakımının Püf Noktaları, Kışın Ev Çiçeklerine Nasıl Bakılır, Çiçek Nasıl Yetiştirilir

Açelya çiçeğinin bakımı nasıl yapılır ile ilgili bilinmesi gereken bazı püf noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Çiçek bakımının püf noktaları, hakkın da bilmeniz gereken bazı noktaları yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Sizde açelya çiçeği bakımı ile ilgili püf noktaları sayfamızdan bulabilirsiniz. Peki açelya çiçeğinin bakımı nasıl yapılır?

Açelya çiçeği kapalı bir mekan yada salon çiçeği olarak tercih edilmemesi gerekmektedir. Çünkü açelya bitkisinin bakımı oldukça yoğun ilgi istemektedir. Açelya çiçeği açtığın da ise, kapalı bir ortam da en az bir ay süre kalabilmektedir. Bu tür çiçekler aşırı soğuk ile aşırı sıcak ortamları sevmediğinden ılıman hava gereksinimi duyarlar. Sizler için açelya çiçeği bakımının püf noktaları yazımız da derledik.

AÇELYA ÇİÇEĞİ YETİŞTİRMENİN PÜF NOKTALARI

Açelya çiçeğine su verdiğiniz de saksıda suyun birikmediğinden emin olmalısınız. Yoksa su öğününü aşmasına neden olabilmektedir.

Açelya bitkinizi dikine değil, yatay olarak köklenme olduğu zaman derin vede geniş olmayan saksıya ekiniz.

Açelya çiçeği, çiçeksiz bulunduğu zamanlar da yapraklarına suyu fışkırtma yöntemi ile yapabilirsiniz.

Açelya çiçekleri açtığı zaman, yukarıdan suyu boşaltma yerine, dibine doğru eğilerek yavaş şekilde su eklemesi yapınız.

Kış ayların da kesinlikle musluktan su vermeyin. Açelya çiçeğine kış ayların da su oda sıcaklığın da olmalıdır. Su dinlendirilerek verilmelidir. Kireç açelya çiçeğine zarar verdiği için, kireçli su dinlendirilmelidir.

Açelya bitkisi aşırı sıcak ile aşırı soğuk sevmediği için kesinlikle toprak saksıda yetiştirilmelidir.

Açelya Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır, yazımız da hazırladığımız açelya çiçeğinin bakımı ile ilgili püf noktaları öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de açelya çiçeğinin bakımı nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Açelya çiçeğinin bakımı nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Crunch Egzersizi Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 13 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed