Agat Taşının Özellikleri Nelerdir?

Agat Taşının Özellikleri Nelerdir? Agat Taşının Faydaları Nelerdir?, Agat taşı hakkında merak ettiğiniz, bazı bilgileri yazımızın içeriğinde derledik.

Agat Taşının Özellikleri Nelerdir? Agat Taşının Faydaları Nelerdir?

Agat Taşının Özellikleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Agat Taşının Özellikleri Nelerdir

Faydaları saymak ile bitmeyen agat taşının, bir çok özellikleri bulunmaktadır. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için agat taşı nerede bulunur? ve agat taşının faydaları nelerdir? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Agat taşının özellikleri nelerdir?

Agat taşı, doğal taşlar arasında en çok dikkat çeken taşlardandır. Oldukça şık, güzel vede özel yapısı vardır. Günümüzde erkekler vede kadınlar tarafından şıkça tercih edilmektedir. Bir çok faydaları bulunmaktadır. Aksesuar olarak ya da ev dekorasyonunda kullanılabilmektedir. Oldukça sert bir yapıya sahip olan agat taşı, kuvars grubuna aittir. Terapi seanslarında sıklıkla tercih edilmektedir. Oldukça şifali bir taştır ve stres ile ruhsal problemlere iyi gelmektedir. Boğa burcu taşı olarakta bilinmektedir. Halk arasında akik taşı olarakta bilinmektedir. Doğada bir çok farklı halde bulunmaktadır. Oldukça fazla çeşitliliği vardır. Bilinen en saf doğal taşlardan biridir. Doğa içerisinde gri, mavi, kırmızı vede yeşil renklerde bulunur. Ölümsüz taş vede yemen taşı olarakta bilinir. Yazımızın devamına giderek agat taşı özellikleri ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Agat Taşının Faydaları Nelerdir?

Agat Taşının Özellikleri

Agat taşı özelliklerinin başında, kalsedon kavursanın bir cinsi olması gelir. Ana bileşeni siO2’dir. Agat taşı ilk defa neolitik çağda keşfedilmiştir. Bu taş kuvars taş grubuna ait taştır. Tamamen doğal süreçlerden geçerek oluşmuştur. Agat taşı saydam vede yarı saydam yapıya sahiptir. Her daim canlı vede parlak bir görünüme sahiptir. Kolye, yüzük vede tespih yapımında yoğun olarak tercih edilmektedir. Agat taşı oldukça sert bir taştır. Sertlik derecesi 6,5 ila 7 arasındadır. Özgül ağırlığı da 2,57 ila 2,65 arasındadır. Agat taşı, kuvars grubu taşıdır. Güçlü bir taş olması nedeniyle, terapi seanslarında da yoğun olarak tercih edilmektedir.

Agat Taşının Faydaları

Agat taşı nazara karşı koruyucu etkisi bulunur,
Taşuyan kişiyi olumsuzluklardan koruma etkisi vardır,
Tansiyonu dengeleyici özelliği bulunur,
Metabolizmayı hızlandırır,
Kendini ifade etmekte zorlananlara iyi gelir,
Bedeni kuvvetlendirme etkisi vardır,
Cilt hastalıklarına iyi gelir,
Taşıyan kişiyi tehlikelere karşı koruyucu etkisi vardır,
Kişiyi negatif enerjiden kurtarır,
Ağrıları azaltır,
Kişiyi sosyalleştirici etkisi bulunur,
Strese karşı koruyucu etkisi vardır,
Kişiyi ruhsal açıdan korur,
Kalp rahatsızlıklaırnı engeller.

Agat Taşı Hangi Burç
Agat Taşı Hangi Burç

Çubuk agat taşının gözlemlenen en yaygın renkleri sarı, mavi veya kahverengimsi kırmızıdır. Oluşumu esnasında saç/çubuk şeklindeki ince uzun kristaller birbirine paralel biçimde dizilmektedir. Agat taşı, bir diğer ismi ile akik taşı olarakta bilinmektedir. Doğa da farklı hallerde bulunur vede oldukça fazla çeşitliliğe sahip olan doğal taşlardan birisidir. Agat taşı, ikizler burcu vede başak burcu taşı olarak bilinir. Agat taşını temizlemek için, su altında 1 saat bekletmek lazım. Yalnız suyun akan su olmasına dikkat edilmelidir. Suyun arındırıcı özelliği, taşın enerjisini tazelemesi açısından oldukça önemldiri.

Agat Taşının Özellikleri Nelerdir, eğer ki sizin agat taşının özellikleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Agat taşının özellikleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da agat taşının özellikleri nelerdir, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yurtiçi Kargo Fatura Sorgu Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed