Altın Nasıl Temizlenir?

Altın Nasıl Temizlenir? Sahte Altın Nasıl Belli Olur? Günümüz de bir çok yöntemle sahte altın anlamak mümkün, sahte altını anlama yöntemleri…

Altın Nasıl Temizlenir? Sahte Altın Nasıl Belli Olur?

Altın Nasıl Temizlenir
Sayfa İçeriği: Altın Nasıl Temizlenir, Sahte Altın Nasıl Belli Olur, Sahte Altını Anlama Önerileri, Altın Renk Verir Mi, Sahte Altın Nasıl Anlaşılır, Sahte Altını Anlamanın Püf Noktaları, Sahte Altın Anlama Yöntemleri

Altın nasıl temizlenir hakkında vede sahte altın nasıl belli olur? ile ilgili merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz. Sizde sahte altını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Sahte altın nasıl anlaşılır? hakkında daha fazlasını yazımızın devamından bulabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız yazımızda sahte altının nasıl anlaşıldığı hakkında püf noktaları bulabilirsiniz.

Normalde altının sahte olduğunu anlayabilmek, kullanıcı açısından okadar kolay değildir. Tecrübeli kuyumcular sadece sahte altını tespit edebilmekteler. Gerçek altının özgül ağırlığı yüksek olduğundan, sahte takılan altınlara daha ağırdır. Bu yüzden 22 ayar altının sesi tok çıkarken, sahte altınınların sesi oldukça tizdir. Bazı püf noktalar ile sahte altını anlayabilirsiniz. Sizde bazı yöntemler ile altının sahtemi, gerçek mi olduğunu anlayabilirsiniz. Peki sahte altın nasıl anlaşılır?

SAHTE ALTINI ANLAMA ÖNERİLERİ

Gerçek altını hiç bir zaman makul fiyata satın alamazsınız. Eğerki kampanyadan söz ediliyor yada oldukça uygun fiyata satılıyor ise sahte olduğunu gösterebilmektedir.

Altının derecesini belirtmek için altın satan şirketler genelde takının üzerine damga vurmaktalar. Eğer takının üzerinde herhangi bir damga yok ise altının sahte olasılığı oldukça yüksektir.

Yeşil renk altın kendine has bir renk özelliğine sahiptir. Pirinç vede bakır renginde böyle bir söz konusu değildir.

Altın manyetik madde olmadığı için mıknatıs tuttuğunuz da yapışmayacaktır. Eğerki mıknatıs tarafından çekiliyorsa, altının sahte olduğunun işaretidir.

Altının değerini ölçerek sahteliğini anlayabilirsiniz. Gerçek altın belli ağırlığa sahiptir, sahte altın oldukça hafiftir.

Altın Nasıl Temizlenir, yazımız da sahte altın nasıl anlaşılır? hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Püf noktalar ile sahte altın anlamak mümkün. Sizin de eğerki altın nasıl temizlenir yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Altın nasıl temizlenir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bulaşık Deterjanı Nelerde Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed