Antrikot Pişirmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Antrikot Pişirmenin Püf Noktaları Nelerdir? Antrikot Nasıl Marine Edilir? Antrikot pişirme önerilerini siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık.

Antrikot Pişirmenin Püf Noktaları Nelerdir? Antrikot Nasıl Marine Edilir?

Antrikot Pişirmenin Püf Noktaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Antrikot Pişirmenin Püf Noktaları Nelerdir, Antrikot Nasıl Marine Edilir, Antrikot Nedir, Antrikot Nasıl Marine Edilir, Antrikot Kaç Kalori, İyi Bir Antrikot Pişirmek İçin Yöntemler, Antrikot Pişirme Önerileri, Antrikot Nasıl Pişer, Eti Mühürlemek Ne Demektir, Antrikot Pişirmenin Yolları

Antrikot pişirmenin püf noktaları nelerdir ile ilgili bilinmesi gereken bazı püf noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik. Antrikot nasıl marine edilir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Antrikot kaç kalori ve antrikot pişirme önerilerini sayfamızdan bulabilirsiniz. Peki antrikot pişirmenin püf noktaları nelerdir? Detayları ile yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Dananın sırt kısmından ayrılan vede az yağlı bir bölgeden alınan et parçasına antrikot denir. Bu et bonfile ile sürekli olarak karıştırılmaktadır. Dananın göğüs omurları üzerinden sırtına uzanan kısıma antrikot denmektedir. Sağlıklı bir yaşam sürmek için kırmızı et vede beyaz et tüketimi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Sizlere yazımızın devamında antrikot hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

ANTRİKOT NASIL MARİNE EDİLİR?

ANTRİKOT KAÇ KALORİ?

Antrikot etin besin değeri oldukça yüksektir. Magnezyum, potasyum vede fosfor açısından oldukça da zengindir. Antrikot’dan yaklaşık olarak 100 gr’lık bir dilim pişirme 228 kalori gelmektedir. Protein bakımından da gayet yüksek etlerden’dır. İnce bir diliminde 23.96 gr protein barınmaktadır. 13.96 gr yağ bulunmaktadır. 92 mg sodyum, 110 mg kolesterol, 295 mg potasyuma sahiptir. 11 mg kalsiyum vede 0.97 gr demir barındırmaktadır. Oldukça faydalı olan antrikot uzmanlar tarafından tüketilmesi önerilmektedir.

İYİ BİR ANTRİKOT PİŞİRMEK İÇİN YÖNTEMLER

Kullanmakta olduğunuz kabın ağzının kapalı olmasına dikkat edin vede mümkünse bir gece önceden hazırlığınızı yapmış olun. Eğer vaktiniz yoksa, en az 2 saat olacak şekilde etlerinizi marine sosu içinde dinlendirin.

Büyük soğan’dan bir tane rendeleyin vede suyunu sıkarak etlerinizi karıştıracağınız kabın içine alın. 2 diş ezilmiş sarımsak ile birlikte 1 çay bardağı sütü de kabın içine ilave edin. 1 Çay bardağı sıvı yağı da ekleyerek biraz hardalla da bir karışım elde edin.

Damağınıza göre biber, kekik vede tuz da ilave edebilirsiniz. Daha sonra marine sosunuzu güzelce karıştırın. Mümkün ise taze baharatları tercih edin. Toz baharatlar pişirme sırasında yanabilir, o yüzden dikkat edin. Hazırlamış olduğunuz sosun içine antrikot etlerinizi ilave ederek, güzelce harmanlayın.

ANTRİKOT PİŞİRME ÖNERİLERİ

Antrikot etlerinizi pişirme sırasın da kesinlikle bıçak ya da çatal temas ettirmeyin. Kesilen etin suyu çıktığın da lezzetini de kaybeder.

Kırmızı et pişirmek hem özen gösterilmesi gereken, hem de sabır isteyen bir besindir. Unutmayın ki bu tavsiye antrikot etler içinde geçerlidir. Antrikot etleri ızgara üzerinde pişirmek istiyorsanız orta ısıda alevsiz ızgara tercih edin. Her iki yüzeyi kızarana kadar etlerinizi ızgara da güzelce pişirebilirsiniz.

Eğer ki antrikot etleri pişirme tavada olacak ise tavanızın cinsi bu konuda dikkat edilmelidir. Döküm ya da çelik tavaları tercih ederseniz daha lezzetli sonuçlar elde edebilirsiniz. Yaklaşık olarak 10 dakika ısınan tavanız da, antrikot etlerinizi yerleştirin vede zevkinize göre antrikot mühürleme tekniği ile etlerinizi pişirin. Antrikot etleriniz tava içinde ne kadar çok uzun kalır ise mühürleme derecesi o kadar yoğun olacaktır. İyi pişmiş et için her iki tarafını da 15 dakika kadar pişirebilirsiniz.

Antrikot Pişirmenin Püf Noktaları Nelerdir, yazımız da hazırladığımız antrikot pişirme önerilerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki antrikot pişirmenin püf noktaları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Antrikot pişirmenin püf noktaları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak arkadaşlarınızı sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Mutfak Kesme Tahtası Temizliği Nasıl Olmalı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed