Aşure Günü Neler Yapılır?

Aşure Günü Neler Yapılır? Aşure Günü Nasıl İbadet Edilir? Aşure günü ne zaman? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri sizler için yazımız da derledik.

Aşure Günü Neler Yapılır? Aşure Günü Nasıl İbadet Edilir?

Aşure Günü Neler Yapılır
Sayfa İçeriği: Aşure Günü Neler Yapılır, Aşure Günü Nasıl İbadet Edilir, Aşure Günü En Güzel Nasıl Değerlendirilmeli, Aşure Günü Oruç Tutmanın Fazileti Nedir, Aşure Günü Oruç Tutulur Mu, Aşure Günü Hangi Dualar Okunur, Aşure Günü Hangi Güne Geliyor, Aşure Günü Ne Zaman Bitiyor

Aşure günü neler yapılır ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımızın devamında mercek altına aldık. Aşure günü nasıl ibadet edilir? Hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Sizde aşure günü oruç tutulur mu? ve aşure günü ne zaman? Sorularının cevaplarını sayfamızdan bulabilirsiniz. Peki aşure günü neler yapılır? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Müslümanlar için oldukça önem taşıyan aşure günü, özel olarak belirli ibadetler yapılmaktadır. Aşara kelimesinden türeyen vede Arapça da on anlamına gelen aşure günü hicri yılın ilk ayı muharremin onuncu gününe denk gelmektedir. Sizde aşure günü neler yapıldığı hakkında merak ettiklerinizi sayfamızdan bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Aşure günü oruç tutmak sünnettir. Aşure günü oruç tutan müslümanların bir yıllık günahları af olmaktadır.

AŞURE GÜNÜ EN GÜZEL NASIL DEĞERLENDİRİLMELİ?

AŞURE GÜNÜ ORUÇ TUTMANIN FAZİLETİ NEDİR?

Aşure günü eve ufak tefek erzak alınırsa bir yıl boyunca evde bereket olur.

En az 10 müslümana birer selam verilir ya da 1 müslümana 10 kez selam verilir.

Aşure günü fakir fukara sevindirilir.

Aşure gününe mahsus olmak üzere kuşluk vaktinde iki rekat namaz kılınır. Her rekat da bir fatiha elli ihlas okunur.

Aşure günü gusledenler bir sene ufak tefek hastalık görmezler.

Aşure günü 10 kez şu dua okunur; Sübhanallahi mil’el-mizan ve müntehe’l-ılmi ve mebleğa’r-rıza ve zinete’l-arş.

Namazdan sonra salevat-ı şerife 100 kez okunur.

Öğle ile ikindi arası 4 rekat namaz kılınır. Her rekatta 1 fatiha 50 ihlas-ı şerif okunur. Namazdan sonra 70 istiğfar-ı şerif, 70 salevat-ı şerife, 70 defa da ‘La havle vela kuvvete illa billahi’l-aliyyil-azim’ denilir. Sonra da ümmet-i muhammed’in hidayeti vede kurtuluşu için dua edilir.

Aşure Günü Neler Yapılır, yazımız da hazırladığımız aşure günü neler yapılmalı ile ilgili bilmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki aşure günü neler yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Aşure günü neler yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kaş Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed