Bekçi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bekçi Başvurusu Nasıl Yapılır? Bekçi Başvurusu Nereden Yapılır? E-devlet bekçilik başvurusu ile ilgili bilmeniz gereken, tüm bilgiler yazımızda.

Bekçi Başvurusu Nasıl Yapılır? Bekçi Başvurusu Nereden Yapılır?

Bekçi Başvurusu Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Bekçi Başvurusu Nasıl Yapılır

Bekçi başvuruları, polis akademisi resmi sitesinden, e-devlet şifresiyle giriş yapılarak başvuru yapılabilir. Başvurular açıklandığında ise pa.edu.tr vede EGM mahalle bekçisi başvurularını e-devlet sisteminden tamamlanmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için e-devlet bekçilik başvurusu vede bekçi başvurusu nereden yapılır? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki bekçi başvurusu nasıl yapılır?

Bekçi alımında başvuru yaparken bazı şartlar aranmaktadır. Bunların başlıcaları; En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az 167 cm boyunda olmak, 31 yaşından henüz gün almamış olmak, beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak, ağır hapis veya altı aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, iritkap, ihtilas, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas ya da yüz kızartıcı başka fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeni ile tedavi görmüş ya da görüyor olmamak, silah taşımaya veya silahlı göre yapmaya hukuki engeli bulunmamak gibi şartlar aranmaktadır. Bekçilerin çalışma saatleri ve maaşı hakkında merak ettikleriniz; Mahalle vede çarşı bekçilerinin önemli çoğunluğu 12 saat civarın da vede gece saatlerin de görev yapmaktadır. İstanbul’da 19:00 / 07:00 saatler arasında 12/36 görev sistemi uygulanmaktadır. Üniversite mezunu bekçi maaşı; 5.421,4155 TL. Lise mezunu bekçi maaşı; 5.186,079 TL. İlkokul mezunu bekçi maaşı da 5.008,221 TL olmaktadır. Yazımızın devamına giderek bekçi başvurusu nereden yapılır ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Bekçi Başvurusu Nereden Yapılır?

E-Devlet Bekçilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mahalle bekçisi adayları, EGM bekçi alımı başvurusunu duyuracağı tarihler de pa.edu.tr sitesinden e-devlet şifresiyle giriş yapılarak ön başvuru da bulunulur. EGM tarafından yayınlanan, bekçi olabilme şartlarını sağlayan, ön başvurusu kabul edilen adaylar yazılı, sözlü vede parkurlara katılarak sonuç puanlarını almaktadır. Muhafız alımına ilişkin sınav takvimi, polis akademisi başkanlığının resmi sitesin de duyurulur. Adaylar, bekçi alımı başladığın da, başkanlığın resmi sitesini takip ederek başvuru da bulunabilir. Emniyet genel müdürlüğü bekçi alımı başvuru formuna ise e-devlet sisteminden ulaşabilirsiniz. Bekçi alımı ilanları EGM tarafından yayınlandıktan sonra, bu tarihler arasında e-devlet vede polis akademisi resmi sitesinden ön başvurularını tamamlamaları lazım. Resmi olarak belirlenen tarihler arasında başvuru yapacak adaylar, başvuru formunu bireysel olarak doldurarak, EGM başvurularını tamamlayabilmektedir.

E-devlet sisteminden online bekçilik ön başvurusu da yapılmaktadır. Başvurular için bekçi alım ilanlarının vede başvuru tarihlerinin yayınlanması lazım. Çünkü başvuru tarihleri dışında yapılan, başvurular geçersiz sayılmaktadır. E-devlet sistemi üzerinden başvuru yapacak adaylar, e-devlet bekçilik başvurusu adımlarını takip ederek yapabilir.

EGM vede polis akademisi tarafından bekçi alım ilanları yayınlandıktan sonra, e-devlet sistemine giriş yapınız,
Sisteme giriş yaptıktan sonra, arama menüsüne aday işlemleri sitesi yazınız,
Uygulamaya git bağlantısına tıklayıp, karşınıza gelen polis akademisi işlemleri sistemi üzerinden, döneminizi seçerek online olarak ön başvurunuzu yapabilirsiniz.
E-devlet sisteminden başvuru yapmak için, aday işlemleri sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

Polis akademisi vede emniyet genel müdürlüğü sitelerinde bekçi başvuru tarihinin resmi duyurusu yapıldığında, e-devlet girişiniz ile, online olarak veya polis akademisi sitesi üzerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapmak için e-devlet sistemini kullanabilirsiniz. Bireysel olarak başvuru yapmak için, polis akademisi resmi sitesi üzerinden, İş-kur üzerinden başvuru yapmak isteyen adaylar, İş-kur sitesinde yayınlanan bekçi ilanlarını takip edebilir. Başvuru yapan adaylar, başvuru sonuçlarını e-devlet sistemi üzerinden öğrenebilir.

Bekçilik Başvurusunda İstenen Belgeler Nelerdir?

T.C kimlik belgesi fotokopisi,
Sınav başvurusu dilekçesi,
Sınav ücretinin yatırıldığına dair, banka dekontu,
Sağlık bilgilendirme formu,
Yaş düzeltmesi yaptıranlar için, yaş düzeltme belgesi,
Diploma veya geçici bitirme belgesi,
Müracaat edilen il sınırlarına, en az 1 yıldır ikametgah ettiğini gösteren belge,
Askerlik terhis belgesi,
Son 1 yıl içerisin de çektirilmiş, 4 adet biyometrik fotoğraf,
Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından, şehitlik ya da vazife malullüğü belgesinin ilgili kurumca onaylı örneği,
Kendisi vede evli ise eşinin yönetmeliğin 5. maddesinde belirtilen engel hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı beyanlar.

KPSS puanı, bekçi adaylarının başvuru esnasında talep edilmemektedir. Bu neden ile KPSS şartı yoktur. Adaylar yazılı sınava alınarak, mülakata tabi tutulur. Yazılı sınavı ise Milli eğitim bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Sınav 100 sorudan oluşmaktadır. Adaylar online hizmetler üzerinden, ön başvuru yaparak 250 tl sınav ücretini, Halkbank şubelerinden veya ATM’lerinden yatırması lazım. Şehit vede vazife mamullerinin çocukları sınav ücreti ödemeyecektir.

Bekçi Başvurusu Nasıl Yapılır, bekçi olabilmeniz için aranan şartlardan ilki vede en önemlisi de boy ile kilo şartıdır. Bekçi olamak isteyen, adayların beden kitle indeksinin 18/27 aralığında olması vede bu kritere uygun olmayan kişilerin elenmesi çok yüksektir. Eğer ki sizin de bekçi başvurusu nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Bekçi başvurusu nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da e-devlet bekçi başvurusu yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Pratisyen Hekim Ne Demek?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed