Benmari Usulü Çikolata Eritmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Benmari Usulü Çikolata Eritmenin Püf Noktaları Nelerdir? Çikolata Eritme, Çikolata eritmenin püf noktaları hakkın da merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Benmari Usulü Çikolata Eritmenin Püf Noktaları Nelerdir? Çikolata Eritme

Benmari Usulü Çikolata Eritmenin Püf Noktaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Benmari Usulü Çikolata Eritmenin Püf Noktaları Nelerdir

Benmari usulü yöntemin de pişirmede ki asıl amaç besinin doğrudan ateş ile temas ettirilmeden pişirilmesine denmektedir. Yazımızın içeriğin de ise, siz değerli dostlarımız için çikolata eritmenin püf noktaları ve çikolata eritme ile ilgili bazı bilgileri derleyip hazırladık. Peki Benmari usulü çikolata eritmenin püf noktaları nelerdir?

Benmari usulü yöntemi besinler buhar gücü ile ısıtılır ya da eritilmektedir. Günümüz de ise benmari usulü, en çok çikolata eritme de tercih edilmektedir. Bunun için de cezve de ya da tencere de bir miktar su kaynatılır. Bu cezvenin ya da tencerenin üzerine cam kase koyulur. Cam kasenin içine de çikolata ya da eritmek istenilen yiyecek eklenir. Kasenin suya temas etmemesine dikkat edilerek, suyun buharı yardımı ile çikolata ya da yiyecekler eritilir. Bu işleme de benmari usulü denmektedir. Yazımızın devamına giderek benmari usulü çikolata eritmenin püf noktalarını bulabilir vede öğrenebilirsiniz.

Çikolata Eritmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Benmari Usulü Çikolata Eritmenin Püf Noktaları

Benmari usulü yöntemi ile eritilmek ya da pişirilmek istenen çikolata, sebze, yağ vede etler ısıya dayanıklı kaba konur. Sonrasın da ateşe direkt olarak temas etmeden yavaş yavaş pişer ya da erir. Bu yönteme başvuracağınız zaman, kullanılacak kabın için de ya da karıştıracağınız kaşık ta kesinlikle su olmamalıdır. Şayet bir damla da olsa, su karışır ise karışım katılaşır. Çikolatayı erittiğiniz kabı, tencereye doğru şekil de oturtmanız çok önemli. Kasenin içine tencereden su sıçramamalı. Çikolataları koymuş olduğunuz kabın suya değmemesi diğer önemli püf noktalardan.

Benmari usulü yöntemi ile çikolata eritir iken, sürekli karıştırarak çikolatayı yakmamaktır. Çikolatanın önce altta kalan kısımları eriyeceği için, erirken sürekli karıştırıyor olmak, çikolatayı yakmadan eritmenizi sağlamaktadır. Isıyı en çok alan kabın altında ki bölümünde ki çikolata yanacaktır. Yanan çikolata ise katılaşır vede kaba yapışır. Çikolatanın tamamını eşit biçimde eritmeli vede çok uzun süre ısı aldığı kap da bekletmemelisiniz. Bu yöntem de süre de oldukça önemlidir. Unutmayın ki çikolatanın kaynamasını değil, erimesini sağlamaktasınız. Bu yüzden çikolata eridiği an ocaktan alınmalıdır. Eğer çikolatanın tamamını erimediğini düşünüyorsanız bile, eriyen çikolatalar karıştırıldığında diğerlerini de kolaylıkla eritecektir. Eğer ki çikolatayı çok fazla bekletirseniz, çikolatanın içinde ki yağ uçacak vede yapısı bozulacaktır.

Benmari Usulü Çikolata Eritmenin Püf Noktaları Nelerdir, çikolatayı bu yöntemle erittikten sonra ocak üzerinden aldığınız da, zaman kaybetmeden kullanmanız gerekmektedir. Eğer kullanmazsanız çikolata olduğu gibi donup kalacaktır. Bu yüzden bu püf noktayı unutmamanız gerekmektedir. Eğer ki benmari usulü çikolata eritmenin püf noktaları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Benmari usulü çikolata eritmenin püf noktaları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da benmari usulü çikolata eritmenin püf noktaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hamsi Buğulama Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed