Beyaz Eşyaların Ömrünü Uzatma Önerileri

Beyaz Eşyaların Ömrünü Uzatma Önerileri Beyaz Eşyalar Nasıl Kullanılır? Evde kullandığınız beyaz eşyaların ömrünü uzatmanız için bazı pratik bilgiler…

Beyaz Eşyaların Ömrünü Uzatma Önerileri Beyaz Eşyalar Nasıl Kullanılır?

Beyaz Eşyaların Ömrünü Uzatma Önerileri
Sayfa İçeriği: Beyaz Eşyaların Ömrünü Uzatma Önerileri, Beyaz Eşyalar Nasıl Kullanılır, Beyaz Eşyaların Ömrünü Uzatma Yöntemleri, Beyaz Eşyaların Ömrü Nasıl Uzatılır, Beyaz Eşyalar Nasıl Kullanılır, Beyaz Eşyaların Ömrünü Uzatmak İçin Ne Yapılmalı

Beyaz eşyaların ömrünü uzatma önerileri ile ilgili sizlere yazımızda hazırladığımız pratik bilgilere ulaşabilirsiniz. Beyaz eşyalar nasıl kullanılır? hakkında tüm merak edilenleri sayfamızdan bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Evde kullandığınız beyaz eşyaların ömrünü uzatmak vede daha çok kullanmak için yapmanız gereken bazı pratik yöntemler bulunmaktadır. Peki beyaz eşyaların ömrü nasıl uzatılır?

Beyaz eşyalar sanıldığı kadar uzun sürelerce bozulmadan kalabilmeleri zordur. Elektrik ile çalıştıkları için, güçlü akımlar ile bozulmalara karşı dayanıklılığını korumakta güçlük çekmekteler. Bazı yöntemler ile beyaz eşyaların ömrünü uzatabilirsiniz. Sizde beyaz eşyalarınızı uzun yıllar bozulmadan kullanabilmeniz için, hazırladığımız önerileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

BEYAZ EŞYALARIN ÖMRÜNÜ UZATMA YÖNTEMLERİ

Kompresör ızgaraları buzdolabının altında yer almakta vede yılda bir kez elektrik süpürgesi ile temizlemelisiniz. Düzenli şekilde buzdolabınızın lastiklerinin hava sızdırıp, sızdırmadığından emin olmanız ile birlikte motorun çok ısınmasına vede enerji harcamasını da önlemiş olursunuz. Buzdolabınızın kapağını uzun süre açık tutmamakta, buzdolabının ömrünü uzatacak bir diğer önerilerdendir.

Kullandığınız elektrikli süpürgeyi belli sürelik kullanımdan sonra filtrlerini siliniz. Sapını veya borusunu tıkayan bir engel olmadığına dikkat edin. Süpürgenin torbasının dolu olmamasına özen gösterin. Deliğini tıkayacak herhangi malzemelerden uzak tutun. Bu öneriler sayesinde elektrikli süpürgenizi uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Fırınınızı kullandıktan sonra temizlik yapmayı ihmal etmeyin. Mutlaka fırın kağıdı kullanmaya özen gösterin. Özellikle de set üstü ocak kısmında biriken kirleri mümkün olduğunca sık temizleyin. Gazın rahat akışında fayda sağlamış olursunuz. Fırınınızın içindeki kirleri temizlemeye mutlaka özen gösterin vede duman çıkma ihtimaline karşı dikkat edin.

Çamaşır makinenizin engebeli bir yüzey olmamasına özen gösterin vede çamaşırları yıkadıktan sonra kapağı açık tutmanız, makinenin hava alması vede nemden uzak tutmanız için fayda sağlamaktadır. Makineniz de yeterli miktarda deterjan kullanmaya özen gösterin vede haddiden fazla eşya ile doldurmayın. Sivri objeler çamaşır makinenin iç kısımlarına zarar vereceğinden, çamaşırlarınızın ceplerini yıkamadan önce kontrol edinki, çamaşır makinenizin ömrü uzun olsun.

Bulaşık makinenizin alt kısmında bulunan bölgesinde filtrleri kontrol edin. Bu bölmeyle bulaşık makinesinin suyu tahliy edip, etmediğinden emin olun vede burayı tıkayan herhangi birşey olup olmadığına özen gösterin.

Kurutma makinenizin fanını yılda bir kez yetkili servis çağırarak temizletin. Ön panel vede kurutma makinesinin iç kısımlarını da kontrol etmeye özen gösterin. Düzenli şekilde bir temizlik yaparak, kurutma makinenizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Beyaz Eşyaların Ömrünü Uzatma Önerileri, yazımız da beyaz eşyaların ömrünü uzatma ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğerki beyaz eşyaların ömrünü uzatma önerileri yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Beyaz eşyaların ömrünü uzatma önerileri sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Zatürre Belirtileri Neledir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed