Beynin En İlginç Yaptığı Şeyler

Beynin En ilginç Yaptığı Şeyler Beyin Hakkında Az Bilinen İlginç Şeyler, bir çok insan beyin hakkında bilgilere sahip değil oysa sırlarla dolu bilgiler…

Beynin En İlginç Yaptığı Şeyler Beyin Hakkında Az Bilinen İlginç Şeyler

Beynin En ilginç Yaptığı Şeyler
Sayfa İçeriği: Beynin En İlginç Yaptığı Şeyler, Beyin Hakkında Az Bilinen İlginç Şeyler, Beyin Hakkında İlginç Bilgiler, Beyin Hakkında Şaşırtıcı İlginç Bilgiler, Beyin Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler, Sırlarla Dolu Beyin Hakkında İlginç Bilgiler, Beyin Hakkında Az Bilinen İlginç Bilgiler

Beyin, insan vücudun da en önemli organ olarak yer almakta. Beyinin bir çok görevi bulunmaktadır. Beyin işlem konusun da oldukça büyüktür vede inanılmaz derecede işlem gücüne sahiptir. Beyinin bir çok ilginç şeyleri yapabildiğini biliyormuydunuz peki? Bu yazımız da siz değerli kullanıcılarımıza hazırladığımız beynin en ilginç yaptığı şeyleri bulabilirsiniz.

Beyin, depolama kapasitesi olarak en güçlü işem gücüne sahiptir. Beyin de, bir eşya gibi belli zamanlar da sorunlar çıkarabilmektedir. Bu gibi sorunların ortaya çıkması, kafa karışıklığı görüntülenmekte. Peki beyin hakkında şaşırtıcı gerçekler nelerdir? Beyin hakkında az bilinen ilginç bilgileri sizler için derledik.

BEYİN HAKKINDA ŞAŞIRTICI İLGİNÇ BİLGİLER

Otonom duyusal meridyen tepki.
Rüya kontrolü.
Kapı etkisi.
Yön bulma bilincinin bozulması.
Anlamsal doygunluk.
Seçim paradoksu.
Dejavu.
Lethologica.
Misophonia.
Yol tutması.

Beyin düşündüğünüzden fazla gelişmektedir. Beyin, 40’lı yaşların sonuna kadar gelişmeye devam etmektedir. Teta beyin dalgalarını arttırmak için çikolatanın kokusunu çekebilir vede çikolata kokusu gevşemenizi sağlamaktadır. Orgazm sırasın da ise beyin, eroin kullanan kişinin beyni kadar dopamin salgılamaktadır. 5 ile 10 dakkika arası yetersiz oksijen gitmesi beyne, kalıcı beyin hasarlarına yol açmaktadır. Araştırmacıların yapmış olduğu araştırma da, hüzünlü müzik çalınan yerlerde, kişilerin hissettikleri acıyı hafifletmek adına, daha fazla alışveriş yaptıklarını ortaya koymuşlardır vede mideniz de, prankreasınız da, ciğerleriniz de, bağırsaklarınız da, anüsünüzde, hayalarınız vede beyniniz de dahil olmak üzere tat alıcılar yer almaktadır.

İradenizi vede beyninizi etkileyen yetersiz uyku tepkilerinizi de yavaşlatmaktadır. O yüzden düzenli uyku uyumanızı öneririz. Bilimsel olarak beyin donmasının adı, ‘Sphenopalatine ganglioneuralgia’ dır. Sol beyin ile sağ beyin ayrı çalışmakta sanılmakta aksine beraber çalışmaktadır. Beyinin güçsüzleşmesi vede erken yaşlanmasına neden olan kronik stresdir. Evde yapmış olduğunuz şiddetli kavgaların, tartışmaların küçük çocukların beynine yapmış olduğu etkiyle çatışmadaki askerlerin beynine yaptığı etki ile aynıdır.

BEYİN HAKKINDA İLGİNÇ BİLGİLER

Küçük enerjilerin bile beyin işleyişini değiştirdiği vede empatiyi azalttığı abilim insanları tarafından açıklanmış ve kanıtlanmıştır. Kendiniz için para harcamak yerine başkaları için para harcamak sizi mutlu eder. Beyin içinde reseptörü yani acı denenen kavram yoktur, o yüzden ise beyin acıyı hissedemez. Sıkıcı insanın yapmış olduğu konuşmayı beyin daha ilginç olması için, o kişinin sesini kafanızın içinde değiştirmekte. Akademik çalışmalara göre, mutluluğun esas anahtarı, birşeyleri satın almak değil, birşeyleri tecrübe edinmekten geçmektedir. Beyin serebellum kısmı, kişinin kendini gıdıklamamasını engellemektedir. Bu durum da ise beklendik vede beklenmedik olaylar için ayrım yapabilinmektedir. Sinir hücrelerindeki bağların gelişmesini sağlamak için gece uykusu beyin için önemlidir. Beyin bu esnada ise gündüz öğrendiklerini gece kayda geçirmektedir. Yapılan bir espiriye gülmek basit bir iş değildir. Beyin içindeki beş farklı bölgenin de bir arada çalışmasını gerektirmektedir.

Geçmiş bir şey istendiğinde beyinden, bir çok yeni bağlantı kurması vede fazla bağlantı gereği sunmaktadır. İstenilen bilgi ne kadar eski ise, o kadar fazla bağlantı gerektirir. Bir insanın ruh halini anlamak için ise, o kişinin kızgın mı, öfkeli mi, üzüntülü mü olup, olmadığını o kişinin yüzüne bakarak anlayabiliriz. Bir insanın yüzüne bakarak ruh

Beynin En İlginç Yaptığı Şeyler, hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da bulabilirsiniz. Sizin de eğerki beynin en ilginç yaptığı şeyler hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Beynin en ilginç yaptığı şeyler sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz. İlginç bilgilerin daha çok gelmesini vede yeni ilginç bilgilerden haberdar olmak için sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Dejavu Kimlerde Rastlanmakta?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed