Bulaşık Makinesinde Yıkanmaması Gereken Eşyalar

Bulaşık Makinesinde Yıkanmaması Gereken Eşyalar Nasıl Temizlenir? Bulaşık makinesine atılmaması gereken eşyaları sizler için yazımız da derledik.

Bulaşık Makinesinde Yıkanmaması Gereken Eşyalar Nasıl Temizlenir?

Bulaşık Makinesinde Yıkanmaması Gereken Eşyalar
Sayfa İçeriği: Bulaşık Makinesinde Yıkanmaması Gereken Eşyalar, Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir, Bulaşık Makinesine Atılmaması Gereken Mutfak Aletleri, Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir, Bulaşık Makinesi Bakımı, Bulaşık Makinesine Hangi Mutfak Malzemeleri Atılmaz

Bulaşık makinesinde yıkanmaması gereken eşyalar ile ilgili bilmeniz gereken bazı püf noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Bulaşık makinesi nasıl temizlenir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Bulaşık makinesi bakımı nasıl yapılır? ve bulaşık makinesi temizliği ile ilgili tüm sorularınızın cevaplarını sayfamızdan bulabilirsiniz. Peki bulaşık makinesinde yıkanmaması gereken eşyalar nelerdir?

Bulaşık makinesi eski yıllardan beri adını günümüze kadar getirmiştir. İnsanların güvenini kazanan bulaşık makinesi, günümüz de nerede ise tüm evde bulunmaktadır. Ev hanımlarının son zamanlar da bulaşık makinelerini daha çok tercih ettikleri görülmektedir. Bulaşık makinesin de hangi ev aletlerinin yıkanmaması gerektiği konusun da araştırma yapan ev hanımları için hazırladığımız yazımız da, bulaşık makinesine atılmaması gereken eşyaları öğrenebilirsiniz.

BULAŞIK MAKİNESİNE ATILMAMASI GEREKEN MUTFAK ALETLERİ

Termos tipi bulunan eşyalarınızı mutlaka eliniz de yıkamaya özen gösterin. Bulaşık makinesin de yıkamayın. Eğerki bulaşık makinesine atarsanız, özelliği kaybetmesine neden olur.

Tahta çatal, kaşık vede benzeri ahşap kesme tahtası gibi eşyalarınızı bulaşık makinesine atmayın. Ahşap vede tahtaların belli bir süre sonra renk değiştirmesine ve solmasına sebebiyet vermektedir. Bu sebeple de bu yapıdaki mutfak eşyalarınızı klorlu ağartıcı vede su karışımından yararlanarak kullanımını sağlamanız daha uygundur.

Sarımsak sıkıcı, rende gibi mutfak malzemeleriniz de artıklar kaldığı için bulaşık makinesinin artıkları, çıkarmasında ekstra bir güç harcamasına sebep olabilmektedir. Bu tip mutfak eşyalarınızı elde yıkamanız daha ideal olmaktadır.

Bakır mutfak malzemelerinizi bulaşık makinesi ile yıkamanız bakırların parlaklığını kaybederek matlaşmasına sebebiyet vermektedir.

Dökme demir tava gibi modelleri eğerki bulaşık makinesine atarsanız, işlevselliğini kaybedecektir. Bu sebeple ılık bir su yardımı ve sade sabun kullanarak yıkamanız daha uygundur.

Alüminyum mutfak malzemelerini asla bulaşık makinesine atmayınız. Yoksa makineden çıkardıktan sonra renk bozulmasına maruz kalacağı için alüminyum aynı görevi görmekte zorluk çekecektir.

Kristal vede antika yemek takımlarını bulaşık makinesin de yıkarsanız hem değerinden olursunuz, hem de kaliteli ve zengin görünüm yerine mat vede soluk bir görünüm oluşmuş olacaktır.

Bulaşık Makinesinde Yıkanmaması Gereken Eşyalar, yazımız da hazırladığımız bulaşık makinesinde yıkanmaması gereken mutfak aletlerini öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de bulaşık makinesinde yıkanmaması gereken eşyalar, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bulaşık makinesinde yıkanmaması gereken eşyalar, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yoğurt Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × two =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed