Buzdolabında Ispanak Nasıl Saklanır?

Buzdolabında ıspanak Nasıl Saklanır? Ispanak Buzlukta Nasıl Saklanır? Buzlukta Ispanak nasıl muhafaza edilir? Hakkında püf noktaları sizler için hazırladık.

Buzdolabında Ispanak Nasıl Saklanır? Ispanak Buzlukta Nasıl Saklanır?

Buzdolabında ıspanak Nasıl Saklanır
Sayfa İçeriği: Buzdolabında Ispanak Nasıl Saklanır, Ispanak Buzlukta Nasıl Saklanır, Ispanak Buzdolabında Nasıl Saklanır, Buzlukta Ispanak Saklama İle İlgili Püf Noktalar, Buzlukta Ispanak Nasıl Muhafaza Edilir, Ispanak Nasıl Saklanır

Buzdolabında ıspanak nasıl saklanır ile ilgili bilmeniz gereken bazı püf noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da ayrıntılı olarak derledik. Ispanak buzlukta nasıl saklanır? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Ispanak nasıl saklanır? ve Buzlukta ıspanak nasıl muhafaza edilir? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Peki buzdolabında ıspanak nasıl saklanır? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ispanak barındırdığı vitaminler ve mineraller ile insan vücuduna sağlıklı ve faydalı sebzeler arasında yer almaktadır. C vitamini, A vitamini, D vitamini, Demir, B12 vitamini, B6 Vitamini, karbonhidrat, magnezyum, sodyum vede potasyum gibi bir çok vitamini vede mineralleri barındıran ıspanak ile ilgili saklama koşullarını da sizler için yazımız da mercek altına alarak detaylı olarak hazırladık. Sizde ıspanak saklama ile ilgili daha fazla bilgilere yazımızın devamından bulabilirsiniz.

ISPANAK BUZDOLABINDA NASIL SAKLANIR?

BUZLUKTA ISPANAK SAKLAMA İLE İLGİLİ PÜF NOKTALAR

Ispanağı soğuk su ile dolu bir leğen içine koyarak soğuk su içinde bekletin. Soğuk su hazırlamak için musluktan doldurduğunuz leğen içindeki suya buzluk kabından aldığınız buzları koyabilirsiniz. Daha sonra ıspanakları iyice durulayın. İçinde beklettiğiniz suyu ise akıtın ve ıspanakları büyük kevgire koyun. Çeşme suyu yardımı ile ıspanakları durulayın. Eğer ıspanaklar hala kirli ise temiz olana kadar işlemi tekrarlayın. İyice kurulayın. Daha sonra ıspanağı salata kurutucusuna koyun vede kurutun. Salata kurutucu yoksa ıspanakları kağıt havlu yardımı ile sararak hafif bastırık fazla suyu alabilirsiniz.

Daha sonra ıspanakları buzdolabı poşetlerine koyun ve içindeki havayı sıkarak dışarı çıkartın, torbaların ağzını bağlayıp dondurucuya koyabilirsiniz. Bu durumda yaklaşık 6 ay süre içinde tüketilmelidir. Kullanmaya hazır olduğunuz zaman bir kaç saat buzdolabında bekletin ve kullanmadan önce ıspanak yapraklarını sıkarak fazla nemini alın. Bir diğer ıspanak saklama yöntemi ise ıspanakları tencerenizi kaplayacak kadar suyun içine alın. Orta yüksek ateşte suyu güzelce kaynatın. Ispanakları bu kaynayan suyun içine alarak 2 dakika haşlayın. Daha sonra ıspanakları hızla suya bandırın vede tencerenin kapağını kapatın. 2 dakika sonra ıspanakları tencereden alın.

Sonra ıspanağı buzlu suya koyun. Ispanak yapraklarını kaşık ile alarak buzlu su dolu kaba koyun. Soğuk su içine ıspanağı daldırarak 2 dakika bekleyin. Öylelikle ıspanakları şoklama yöntemi yapmış olacaksınız. Sonra ıspanakları kurutun. Salata kurutucusuna koyun ve kuruyana kadar kurutucuyu döndürün. Ispanakları buzdolabı poşetlerinin içine koyun. Ağzını kapatmadan önce torbayı sıkarak içindeki havayı mümkün olduğunca çıkarmaya çalışın. Uzun süreli saklama amaçlı torbaları dondurucuya koyun. Eğer düzgün şekilde hazırladığınız haşlanmış ıspanaklar 9 ila 14 aya kadar buzlukta saklayabilirsiniz.

Buzdolabında Ispanak Nasıl Saklanır, yazımız da hazırladığımız buzdolabında ıspanak saklama yöntemlerini bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki buzdolabında ıspanak nasıl saklanır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Buzdolabında ıspanak nasıl saklanır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da buzdolabında ıspanak saklama yöntemleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kuru Soğan Neye İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed