Çamaşır Yumuşatıcı Nerelerde Kullanılır?

Çamaşır Yumuşatıcı Nerelerde Kullanılır? Yumuşatıcı Kullanım Alanları, Çamaşır yumuşatıcı başka kullanım alanları ile ilgili bilmeniz gerekenler yazımızda.

Çamaşır Yumuşatıcı Nerelerde Kullanılır? Yumuşatıcı Kullanım Alanları

Çamaşır Yumuşatıcı Nerelerde Kullanılır
Sayfa İçeriği: Çamaşır Yumuşatıcı Nerelerde Kullanılır

Çamaşır yumuşatıcısını bir çok insan sadece çamaşırlar için olduğunu bilmektedir. Oysa ki çamaşır yumuşatıcı sadece çamaşırlar için kullanılmamaktadır. Duyduğunuz da sizde şaşıracağınız bu bilgiyi yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Yazımızın içeriğin de yumuşatıcı kullanım alanları vede çamaşır yumuşatıcı başka kullanım alanları hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Peki çamaşır yumuşatıcı nerelerde kullanılır?

Çamaşır yumuşatıcı her evde bulunan vede kullanılan temizlik malzemeleri arasında yer almaktadır. Özellikle de çamaşırların tertemiz kokmasını vede yumuşacık olmasına yardımcı olmakta. Yumuşatıcılar kadınların en çok sevdikleri temizlik malzemeleri arasında bulunmaktadır. Bu ürünler sadece çamaşırları yumuşatmak ile kalmıyor farklı alanlarda da kullanılabilmekte. Mis gibi kokan çamaşır yumuşatıcısını biraz su ile karıştırarak evinizin bir çok farklı yerini temizlemede kullanabilirsiniz. Sizde çamaşır yumuşatıcı kullanım alanları hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Çamaşır Yumuşatıcı Başka Kullanım Alanları

Yumuşatıcı Kullanım Alanları

Yer temizliğin de çamaşır yumuşatıcı tercih edebilirsiniz. Pırıl pırıl bir görüntü kazanmak için kullanılan bu ürün, yerleri tertemiz yapmaktadır. Ilık suya yüzey temizleyici ile birlikte bir kovaya yaklaşık olarak 2 kaşık kadar yumuşatıcı ekleyip yerleri silebilirsiniz. Yerde bulunan bütün kirlerin gittiğini görebilir vede bütün yerlerin yumuşacık olduğunu hissedebilirsiniz.

Koltuk temizliğin de çamaşır yumuşatıcı tercih edebilirsiniz. Koltuklar da meydana gelen kirler vede lekeler için öncelikle uygun temizleyici tercih ederek silin. Sonra sprey şişesinin içine az miktar yumuşatıcı vede su ilave ederek iyice çalkalayın vede koltuklara sıkın. Temiz bez yardımı ile bütün kir vede tozları temizleyin. Kirlerin vede tozların kolaylıkla çıktığını vede koltukların yumuşacık olduğunu görebilirsiniz.

Çamaşır yumuşatıcısını kurumuş vede yıpranmış saçları onarma da kullanabilirsiniz. Kuaförlerin de sıklıkla tercih ettiği vede hiç bahsetmediği yumuşatıcı kuru vede yıpranmış saçları onarmakta. Saçların yıkayıp, kuruttuktan sonra sprey şişesine koymuş olduğunuz yumuşatıcı vede suyu kuru saçlara püskürtün ve kurumasını bekleyin. Saçların artık yumuşacık olduğunu görebilirsiniz.

Çamaşır Yumuşatıcı Kullanmanın Püf Noktaları

Çamaşır Yumuşatıcı Kullanımı
Çamaşır Yumuşatıcı Kullanımı

Çamaşır yumuşatıcısını tencereleri parlatma da tercih edebilirsiniz. Öncelikle kuru bezin üstüne az miktar yumuşatıcı ekleyin ve tencerenin her tarafını ovalayın. Tencerenin hemen parladığını fark edebilirsiniz.

Pencere temizliğin de yumuşatıcı kullanabilirsiniz. Pencereleri parlatmak vede temizlemek için bir sprey şişesine yumuşatıcı vede su ilave edin. Sonra camlara püskürtün. Daha sonra cam bezi yardımı ile güzelce silin. Bu yöntemi aynalarda da kullanabilirsiniz.

Duşakabin temizliğin de çamaşır yumuşatıcı kullanabilirsiniz. Duşakabinler sıklıkla kullanılan yerler olduğu için, zaman içinde su lekeleri vede kireçlenmeler meydana gelmektedir. Duşakabin de meydana gelen kirlerden kurtulmak için boş sprey şişesine su, yumuşatıcı vede az miktar da karbona ilave ederek, bütün duşakabinin içine sıkın vede 5 dakika bekleyin. Bekledikten sonra sünger ile bütün kir bulunan alanları ovalayın ve durulayın. Duşakabinden lekelerin kolaylıkla çıktığını vede banyonun parladığını görebilirsiniz.

Çamaşır Yumuşatıcı Nerelerde Kullanılır, yumuşatıcıların bir çok alanlar gönül rahatlığı ile kullanılmasın da sakınca yoktur. Yalnız çok abartılı olarak kullanılması, rahatsız edici olabilir. O yüzden çamaşır yumuşatıcısını fazla abartmadan sprey şişelerine koyarak, su ile karıştırıp kullanmanız daha iyi olacaktır. Eğer sizin de çamaşır yumuşatıcı nerelerde kullanılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Çamaşır yumuşatıcı nerelerde kullanılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da yumuşatıcı kullanım alanları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sarımsaklı Pilav Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed