Çiçeklere Çok Su Verilince Ne Olur?

Çiçeklere Çok Su Verilince Ne Olur? Çiçek Bakımı İle İlgili Pratik Bilgiler, Çiçeklere çok su verildiğinde ne yapılır? İle ilgili bilmeniz gereken öneriler.

Çiçeklere Çok Su Verilince Ne Olur? Çiçek Bakımı İle İlgili Pratik Bilgiler

Çiçeklere Çok Su Verilince Ne Olur
Sayfa İçeriği: Çiçeklere Çok Su Verilince Ne Olur, Çiçek Bakımı İle İlgili Pratik Bilgiler, Fazla Su Verilen Çiçeklere Ne Yapılmalı, Evinizdeki Çiçeğe Su Verirken Ayarını Fazla Kaçırdığınız Takdirde Yapmanız Gerekenler, Çiçeğin Toprağı Neden Çamur Olur, Çiçeklere Çok Su Verildiğinde Ne Yapılır

Çiçeklere çok su verilince ne olur ile ilgili bilinmesi gereken bazı pratik bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Çiçek bakımı ile ilgili pratik bilgiler hakkında yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz. Sizde evde bakımını yaptığınız çiçeklerin suyunu fazla kaçırdığınız da yapmanız gerekenleri yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Çiçeğin toprağı neden çamur olur? ve çiçeğe çok su verildikten sonra yapılması gerekenleri sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Peki çiçeklere çok su verilince ne olur? Detayları ile yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Çiçeklere verilen su miktarı aslında çiçeklerinizin uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Çiçeklere su verirken mutlaka miktarını ayarlamalısınız. Çiçeğin su ihtiyacı onun yaşam kaynağı olduğu kadar yaşamını da sonlandıran etken olabilmektedir. Bu sebeple çiçeklerinize vereceğiniz suyun oranını iyi belirlemeniz gerekmektedir. Her çiçeğin yapısı farklı olduğundan aynı ölçüde su verilmemesi gerekmektedir. Sizde çiçeklerinize ne kadar su verilmesi konusunda yazımızdan yardım alabilirsiniz.

FAZLA SU VERİLEN ÇİÇEKLERE NE YAPILMALI?

EVİNİZDEKİ ÇİÇEĞE SU VERİRKEN AYARINI FAZLA KAÇIRDIĞINIZ TAKDİRDE YAPMANIZ GEREKENLER

Nemli olan toprağı saksının yarısına kadar boşaltın ve üzerine vitamini bol kuru toprak ilave edin. Bu durumda toprağın kıvamı normale dönecektir. Saksının içinde hali hazırda nemli toprak kaldığı için çiçeğe iki ya da üç gün su vermeye bilirsiniz. Parmağınızı toprağa batırarak toprağın kuruluğunu da test edebilirsiniz.

Saksı da bulunan toprak çamur halini aldığında içine pirin ilave ediniz. Pirinç suyu emecektir. Bir avuç koyabilirsiniz.

Çiçeklere suyunu fazla kaçırdığınız da, güneşi bol alan bir yere koyarak toprak kuruyana kadar bekletin. Daha sonra toprağını çatal benzeri bir şey ile karıştırarak havalandırma tekniğini yapınız.

Toprak eğer çamur halini aldı ise içine metal bir eşya ekin. Nemli toprak metali paslandıracak vede böylelikle toprak çamur halde olsa bile vitaminini paslanmış metalden sağlayacaktır.

Çiçeklere Çok Su Verilince Ne Olur, yazımız da hazırladığımız çiçeklere fazla su verilmesi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki çiçeklere çok su verilince ne olur, yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Çiçeklere çok su verilince ne olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ihlamur Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed