Doğal Domates Yetiştirmenin Püf Noktaları

Doğal Domates Yetiştirmenin Püf Noktaları Domates Nasıl Yetiştirilir? Domatesin insan vücuduna bir çok faydası bulunmaktadır.

Doğal Domates Yetiştirmenin Püf Noktaları Domates Nasıl Yetiştirilir?

Doğal Domates Yetiştirmenin Püf Noktaları
Sayfa İçeriği: Doğal Domates Yetiştirmenin Püf Noktaları, Domates Nasıl Yetiştirilir, Doğal Domates Yetiştirme Yöntemleri, Evde Doğal Domates Yetiştirme Önerileri, Evde Domates Nasıl Yetiştirilir, Doğal Domates Nasıl Yetiştirilir, Domates Nasıl Saklanır

Doğal domates yetiştirmenin püf noktaları hakkında bilinmesi gerekenleri yazımızda sizler için hazırladık. Domates nasıl yetiştirilir? ile ilgili önerileri sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Domates insan sağlığına oldukça faydalıdır. Tehlikeli hastalıklara karşı kalkan olarak görev yapan domates, kanser, şeker hastalığı, kemik kaybı vede böbrek taşı gibi hastalıklara iyi gelmektedir. Domates yetiştirmenin püf noktalarını sizler için derledik.

Domates günümüz de en çok tüketilen sebzeler arasında yer almaktadır. Salata da, kalvaltı da vede çeşitli yemeklerde kullanılan domates, insan vücudu için oldukça faydalıdır. Kan yapıcı özelliği ile bilinen domates hormonlu olarak satılması ile doğal yoldan tüketimi azalmıştır. Evde doğal yoldan domates yetirmenin püf noktalarını sizler için yazımızda hazırladık.

DOĞAL DOMATES YETİŞTİRME YÖNTEMLERİ

Kalsiyum içiren yumurta kabuklarınızı sakın atmayın. Domates fidanlarınız için hazırlanmış çukurların içine 5 adet yumurtanın kabuğunu vede aspirini koyarak dikme işlemini sağlayabilirsiniz. Bu yöntemle köklere güç verirken aynı zamanda dış etkenlere karşı dayanıklılık sağlamış olursunuz.

Domatesler için bahçe toprağını kesinlikle tercih etmeyin. Çünkü, su toprağı sıkıştırma işlevini bahçe toprağını gerçekleştiremediğinden dolayı hava almasına sebep olmaktadır. Bu da bitkinin büyümesini engellemektedir.

Toprağı her zaman yeterli miktarda gübre ile karıştırın. Domates fidanı için uygun bir ticari gübre kullanabilirsiniz. Azot, potasyum, fosfor gibi veya soya unu, kemik unu, kan unu, yosun unu vede organik gübreleme elementleri karıştırabilirsiniz.

Domates findanları 15 cm’yi aştıktan sonra toprağın etrafına uygun miktarda kükürt serpin. Bu yöntem kötü hava koşullarının meydana getirdiği dış etkenlerden korumuş olursunuz.

Doğal Domates Yetiştirmenin Püf Noktaları, yazımız da doğal domates yetiştirme hakkında bilmeniz gereken püf noktaları bulabilirsiniz. Eğerki sizin de doğal domates yetiştirmenin püf noktaları yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Doğal domates yetiştirmenin püf noktaları sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Parke Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed