Domates Rendesi Bozulur Mu?

Domates Rendesi Bozulur Mu? Domates Rendesi Nasıl Saklanır? Domates rendesi nasıl muhafaza edilir? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler yazımızda.

Domates Rendesi Bozulur Mu? Domates Rendesi Nasıl Saklanır?

Domates Rendesi Bozulur Mu
Sayfa İçeriği: Domates Rendesi Bozulur Mu

Domates rendesi ile domates konservesi aslında birbirinden farklıdır. Domates rendesinin saklanma koşulları ve domates rendesi nasıl muhafaza edilir ile ilgili bazı bilgilere yazımızın içeriğinden ulaşabilirsiniz. Siz değerli dostlarımız için, domates rendesi nasıl saklanır? ve domates rendesi nasıl muhafaza edilir? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Domates rendesi bozulur mu?

Domates rendesi aslında, domatesin kullanıldığı nerede ise tüm tarifler de domates yerine kullanılabilmektedir. Kış mevsimin de, domatesin güzelini vede doğalını bulmak zordur. Domatesi konserve yaparak saklayabileceğiniz gibi, rendeleyip de buzlukta da saklayabilirsiniz. Hazır halde tüketilen domates rendeleri de marketler de satılmaktadır. Hazır domates rendelerini buzluk da saklamanıza gerek kalmadan, son tüketim tarihine kadar rutubetsiz vede serin yerde muhafaza edebilirsiniz. Hazır domates rendesinin kapağı açıldıktan sonra, buzdolabın da saklanması vede 3 gün içinde tüketilmesi önerilmektedir. Yazımızın devamına giderek domates rendesi bozulur mu ile ilgili bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Domates Rendesi Buzlukta Saklanır Mı?

Domates Rendesi Nasıl Muhafaza Edilir?

Domates rendesi hazırlamak için, satın alınan domatesleri kabuğunu soyduktan sonra rendeleyin. Dilerseniz kabuklu olarak da rendeleyip, ince bir süzgeç ile süzebilirsiniz. Yalnız bu işlem daha zahmetlidir. Bu süzme derecesini iyi ayarlamanız lazım. Süzgeç de aşırı bekletirseniz, salça gibi kıvam elde edebilirsiniz. Az süzerseniz de buzluktan çıkarttığınız da çok sulanabilmektedir. Süzme işlemini bitirdikten sonra, tek kullanımlık olarak, kilitli poşete ya da buzdolabı poşetlerine ayırın. Derin dondurucudan çıkarmış olduğunuz domates rendesini, kullanacağınız zaman, yine buzdolabın da eritmeniz tat kaybını bir nebze de olsa engellemektedir. Yaklaşık olarak 4 saat içinde kullanılabilir hale gelmektedir. Buzdolabı poşetini, buzdolabı içine alır iken, önce bir kabın içine koyun. Çünkü sulandığın da, dolaba akabilme ihtimali olabilir. Oluşan suyu kesinlikle atmayın, suyunu bir kanavoz da saklayın. Şehriye çorbası vede domates çorbası gibi çorbalar da kullanabilirsiniz.

Domates rendesi suyunu buzdolabın da, 5 güne kadar saklayabilirsiniz. Buzluktan aldığınız domates rendesini eritirseniz, tekrar buzluğa koymayın. Bu sebepten ne kadar kullanacağınızı tespit ederek poşetlere bölmelisiniz. Domates rendelerini, bu biçim de hazırlandığın da buzluk da saklanma koşullarına göre 6 ay ile 10 ay arası dayanmaktadır. Domatesleri aynen bu yöntem ile rendeleme dışın da minik küpler halin de doğrayarak da hazırlayıp buzluk da saklayabilirsiniz.

Domates Rendesi Bozulur Mu, domatesleri soymadan önce, 5 ya da 10 dakika sıcak suda bekletirseniz, kabukları çok daha kolay soyulur. Kendi sağlığınız ve ailenizin sağlığı için marketler de satılan hazır doğranmış domatesler gibi konserve ürünleri tüketmemeye özen gösterin. Eğer ki sizin de domates rendesi bozulur mu, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Domates rendesi bozulur mu, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da domates rendesi bozulur mu yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bebeklerde Balgam Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed