Duş Başlığından Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Duş Başlığından Bulaşan Hastalıklar Nelerdir? Duş Başlığı Temizliği, Duş başlığı nasıl temizlenmeli? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri derledik.

Duş Başlığından Bulaşan Hastalıklar Nelerdir? Duş Başlığı Temizliği

Duş Başlığından Bulaşan Hastalıklar Nelerdir
Sayfa İçeriği: Duş Başlığından Bulaşan Hastalıklar Nelerdir

Duş başlığından bulaşan hastalıklar genellik ile, nadir görülen ya da düşük olasklıklıdır. Yalnız yine de bazı riskler vardır. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için duş başlığı nasıl temizlenmeli? ve duş başlığından bulaşan hastalıklar ile ilgili soruların cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Duş başlığından bulaşan hastalıklar nelerdir?

Lajyoner hastalığ genellik ile, legionella bakterisinin bulaşma yolu olarak, su buharları ya da aerosolize olmuş su damlacıkları yolu ile bulaşmaktadır. Duş başlıkları gibi su ile temas eden eşyalar, bakterilerin yaşayabileceği vede çoğalabileceği potansiyel kaynaklar olabilmektedir. Yalnız lejyoner hastalığının bulaşma riski, özellik ile kişinin bağışıklık sistemi, su sistemlerinin bakımı vede temizliği, suyun sıcaklığı vede legionella bakterisinin varlığı gibi faktörlere bağlı olmaktadır.

Lejyoner hastalığına yakalanma riskini aza indirmek için, su sistemlerinin vede su ile temas eden eşyaların temizliği vede bakımına dikkat etmek, sıcak suyun yeterince sıcak olduğundan emin olmak vede bu tür sistemlerin düzenli olarak gözden geçirilmesi oldukça önemlidir. Bağışıklık sistemi zayıf olan bireylerin vede risk altındaki grupların bu tür risklere karşı daha dikkatli olmaları öerilmektedir. Yazımızın devamına giderek duş başlığından bulaşan hastalıklar ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Duş Başlığı Nasıl Temizlenmeli?

Duş Başlığından Bulaşan Hastalıklar

Enfeksiyonların ilaç direnci,
Legionella pnömonisi,
Bakteriyel enfeksiyonlar,
Mantar enfeksiyonları.

Duş Başlığı Nasıl Dezenfekte Edilir
Duş Başlığı Nasıl Dezenfekte Edilir

Duş başlığı ya da duş perdesi gibi nemli ortamlar, mantarların büyümesi için uygun koşullar sunabilmektedir. Bu neden ile, mantar enfeksiyonlarına yol açabilen mantar türlerlerinin bulaşma riski olabilmektedir. Duş başlıklarında ve su borularında bakterilerin üremesi mümkün olmaktadır. Bu bakterilerin bazıları cilt enfeksiyonlarına ya da solunum yolu enfeksiyonlarına yol açabilmektedir. Yalnız bu tür bulaşma nadir görülmektedir. Legionella bakterisi, su sistemlerinde ve duş başlıklarında üreyebilir ve bu bakteriye maruz kalmak legionella pnömonisi ismi verilen ciddi bir akciğer enfeksiyonuna yol açabilmektedir. Duş başlıklarından bulaşabilecek bakteriler, antibiyotiklere karşı direnç geliştirmiş olabilirler. Bu durum ise tedaviyi zorlaştırabilmektedir.

Duş Başlığı Temizliği

Suyun serbest biçimde akması için, duş başlığının içinde biriken mineralleri temizlemek oldukça önemlidir. Bunun için eşit miktarda sirke vede suyu bir kapta karıştırınız. Daha sonra plastik bir torbanın içine doldurun ve duş başlığını bu torbanın içine koyun ve etrafını sarınız. 20 dakika kadar bekledikten sonra, duş başlığını çıkarıp durulayınız. Duş başlığının ilk günkü gibi yeni bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

Duş Başlığından Bulaşan Hastalıklar Nelerdir, eğer ki sizin de duş başlığından bulaşan hastalıklar nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Duş başlığından bulaşan hastalıklar nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı duş başlığından bulaşan hastalıklar nelerdir, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Pnömoni Virüsü Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed