Duş Jeli Kullanımı Nasıl Olmalı?

Duş Jeli Kullanımı Nasıl Olmalı? Duş Jeli Nerelerde Kullanılır? Duş jeli kullanım şekli nasıl olmalı? İle ilgili bazı bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Duş Jeli Kullanımı Nasıl Olmalı? Duş Jeli Nerelerde Kullanılır?

Duş Jeli Kullanımı Nasıl Olmalı
Sayfa İçeriği: Duş Jeli Kullanımı Nasıl Olmalı

Duş jeli son zamanlar da herkesin kullanmakta olduğu banyo da duş köpüğüdür. Eski zamanlar da kullanılan sabunların yerini alan duş jelleri aslında, ne kadar temizlediği konusu da merak edilmektedir. Bazı kişiler sabun yerine duş jeli tercih etmektedir. Yalnız hala sabun kullanan insanlar vardır. Duş jelini abartılı şekilde kullanılması ise alerjilere meydan hazırlamaktadır. Duş jelini abartmadan, az miktarda duş yaparken sürülmesi ve güzel durulanması önemlidir. Peki duş jeli kullanımı nasıl olmalı?

Duş jeli aslında kullanımı uygun ve kolay olan alternatif bakımından oldukça herkes tarafından tercih edilmektedir. Kahvelisi, çileklisi, çikolatalısı, karamellisi, şeftalilisi, lavantalısı, nemlendirici özelliği olanı, rahatlatıcısı, arındırıcı etkiye sahip olanı, ferahlatıcısı ve dinlendiricisi olarak ayrılmaktadır. Duş jelini doğru şekilde kullanmanız önemlidir. Duş jeli kullanırken, bazı dikkat edilmesi gereken hususlarda bulunmaktadır. Siz değerli dostlarımız için bu hususları yazımızın içeriğin de ayrıntılı şekilde ele aldık ve derledik.

Duş Jeli Kullanım Şekli Nasıl Olmalı?

Duş Jeli Nasıl Kullanılır?

Duş Jeli Kullanımı
Duş Jeli Kullanımı

Duş jeli seçerken size uygun olanını bulmanız vede cildinize göre olanları seçmeniz ile işe başlayabilirsiniz. Duş jeli içeriğine bakılarak, cildinize uygun olanı seçmenize yardımcı olacaktır. Daha sonra duşa girin vede suyun sıcaklığını istediğiniz gibi ayarlayın. Duş jeli ile lifi de banyonuzda hazır bulundurun. Sonra az miktar duş jelini lifinizin üzerine dökerek, lifinizi vücudunuzun her yerine sürerek köpürtün. Lifi tüm vücudunuza uyguladıktan sonra vücudunuzu güzelce durulayın. Duş jelinin kokusunun gitmesini istemiyorsanız, durulama sırasında köpüklerden arınmak yeterli olacaktır. Aşırı durulama işlemi uygularsanız duş jelinin kokusu üzerinizde kalmaz. Yalnız duş jelinin vücudunuzdan tam olarak arındırılmamasının sağlığınız için olumsuz olduğunu düşünmelisiniz. O yüzden mümkün olduğunca durulamalısınız.

Duş Jeli Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duş jeli uygulandığında cildiniz de ciddi sorunlar oluşuyorsa cilt doktoruna görünmelisiniz.

Uzmanların bazılarına göre duş jellerinin fazla köpürmesi iyi değildir. Çünkü fazla köpürmesi içeriğindeki deterjan gibi sülfatlı maddelerin bulunduğu anlamına gelebilmektedir.

Çok fazla vede yanlış duş jeli kullanımı ise cilt kuruluğu, egzama vede deri enfeksiyonlarına yol açabilmektedir.

Duş jelinin ideal Ph değeri 7’nin altında olmalı.

Kullanmış olduğunuz duş jeli miktarını fazla abartmamalısınız. Çok fazla ürün kullanmanız sağlığınız için zararlı olabilmektedir.

Duş jeli seçerken içeriğin de zararlı kimyasallar olmamasına özen göstermelisiniz.

Duş jelinin içeriğindeki pH değerinden cildi kurutmadan temizleme olanağı sağlamaktadır.

Duş Jeli Kullanım Şekli

Yağlı cilde sahipseniz vücudunuzu yağdan arındıracak duş jeli seçmelisiniz.

Duş jelinin içeriğin de paraben vede sülfat olmamasına dikkat ediniz.

Duş jeli alırken ucuz ürünleri tercih etmeyin.

Kuru cilde sahipseniz nemlendirici özelliği bulunan veya içeriğinde E vitamini bulunan ürünleri tercih etmelisiniz.

Farklı duş jellerini deneyerek hepsinin farklı özelliklerinden yararlana bilirsiniz.

Eğer hassas cilde sahipseniz içeriğin de koku barındırmayan ürünleri tercih ediniz.

Duş jeli ile birlikte kullandığını lifleri sık sık temizleyin. Çünkü bu tür ürünler kolaylıkla bakteri bulundururlar. Temizlenmemesi durumunda ise size zarar verebilir.

Duş jelinin kokusunu güçlendirmek vede kalıcılığını arttırmak için aynı kokudaki vücut spreyi veya nemlendiricisini kullanabilirsiniz.

Duş Jeli Kullanımı Nasıl Olmalı, duş jeli seçimin de dikkat edilmesi ve kullanımında abartılmaması oldukça sağlığınız acısından önemlidir. Duş jeli, duş alırken lif üzerine sıkılarak vücudun her yerine sürülmelidir. Daha sonra vücudu durulamalısınız. Eğer sizin de duş jeli kullanımı nasıl olmalı, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Duş jeli kullanımı nasıl olmalı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da duş jeli kullanımı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Toz Deterjan Mı Sıvı Deterjan Mı?

2 thoughts on “Duş Jeli Kullanımı Nasıl Olmalı?

  1. slm duş jeli kullanmak zararlı diyorlar kullanan kişilerde yan etkiler var mı??? 2 aydır duş jeli kullanıyorum zararlı olduğunu okuduktan sonra arama yaptım ama bir şey bulamadm kokulu olanlar için zararlı oldukları yazılmış alerji yaparmı duş jeli?

  2. Duş jeli kullanırken yüze de sürülür mü? Beğendiğiniz duş jelleri neler kokusu güzel olanları tercih etmiyorum pek ama duş jeli kaşıntı yapmaya başladı sanki o yüzden artık az miktar kullanıyorum. Duş jeli seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed