Elektrikli Isıtıcı Kaç Kw Elektrik Harcar?

Elektrikli Isıtıcı Kaç Kw Elektrik Harcar? Elektrikli Isıtıcı Çok Yakar Mı? 100 Watt Isıtıcı Ayda Ne Kadar Elektrik Harcar? İle ilgili bilgiler yazımızda.

Elektrikli Isıtıcı Kaç Kw Elektrik Harcar? Elektrikli Isıtıcı Çok Yakar Mı?

Elektrikli Isıtıcı Kaç Kw Elektrik Harcar
Sayfa İçeriği: Elektrikli Isıtıcı Kaç Kw Elektrik Harcar

Elektrikli ısıtıcılar genellikle mevcut ısıtma sistemlerinin yeterli kalmadığı ya da hiç olmadığı durumlar da ihtiyaç duyulan ek ısıtıcılar olarak günümüzde yerini almaktadır. Özellikle de kış ayların da en temel gereksinimlerden biri olan ısıtıcılar, zor günlerde önemli araçtır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için 100 watt ısıtıcı ayda ne kadar elektrik harcar? ve elektrikli ısıtıcı çok yakar mı? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Elektrikli ısıtıcı kaç kw elektrik harcar?

Elektrikli ısıtıcılar, günümüz de çok çeşitli güçler de satılmaktadır. Günde 1 tl yakan elektrikli ısıtıcılar olduğu gibi, 10 tl ya da 100 tl yakan elektrikli ısıtıcılar da bulunmaktadır. Ev ya da işyerlerin de yer alan bir oda da kullanabilmek için sizlere hesaplı vede küçük elektrikli ısıtıcı yeterlidir. Bu duruma göre alacağınız 100 watt ısıtıcı ayda çok ciddi miktar yakmayacaktır. Elektrikli ısıtıcılar ortamın ve mekanın büyüklüğüne göre seçilmelidir. Buna göre ortam ve mekan büyüklüğü ile seçilecek elektrikli ısıtıcı arasındaki ilişki ise aşağıda size sunduğumuz gibi olmalıdır.

18 m2 Bir ortama ve mekana gereken elektrikli ısıtıcı gücü 1800 Watt.
18 m2 Bir ortama ve mekana gereken elektrikli ısıtıcı gücü 2000 Watt.
30 m2 Bir ortama ve mekana gereken elektrikli ısıtıcı gücü 3000 Watt.
54 m2 Bir ortama ve mekana gereken elektrikli ısıtıcı gücü 5400 Watt.

Elektrikli Isıtıcı Çok Yakar Mı?

100 Watt Isıtıcı Ayda Ne Kadar Elektrik Harcar?

Saatte 100 watt yakan bir elektrikli ısıtıcı ortalama 10 saat yansa günde 1 kW elektrik harcar. Ay da ise, toplam da 30 kW elektrik harcamaktadır. kW fiyatı vergiler ile birlikte yaklaşık olarak 80 kuruşa denk gelmektedir. Bu duruma göre ise, 100 watt elektrikli ısıtıcı ayda ne kadar harcar sorusunun cevabı ise 24 tl olarak hesaplanır.

En az yakan elektrikli ısıtıcı vede en fazla yakan elektrikli ısıtıcı arasında oldukça fazla farklar vardır. 100 watt elektrik tüketen ısıtıcının ay da size maliyeti 24 tl olarak, en az yakan elektrikli ısıtıcı kategorisin de yer almaktadır. Elektrikli ısıtıcı satın almadan önce, kaç watt yaktığını sormalı vede ona göre yapacağınız hesaplamalar ile aylık ne kadar bir miktar ödeyeceinizin hesabını bulabilirsiniz. 1000 watt yani 1 kW elektriğin kaç tl yaptığını hesaplamak için; 1 kW eşittir 0,50 tl olsun. Orta boy bir buzdolabı 24 saatte 1000 watt elektrik harcamaktadır. 30 günde ise 30 kW elektrik tüketimi yapmaktadır.

Elektrikli Isıtıcı Kaç Kw Elektrik Harcar, Miktarlar alan mekan ısıtıcısına vede elektrikli ısıtıcının ne kadar kullanıldığına bağlı olarak değişse de, elektrikli ısıtıcılar ortalama olarak yaklaşık 1,5 kW güç kullanmaktadır. Elektrik faturanız, bir cihaz tarafından saatte ne kadar enerji kullandığına göre hesaplanmaktadır. Eğer ki sizin de elektrikli ısıtıcı kaç kw elektrik harcar, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Elektrikli ısıtıcı kaç kw elektrik harcar, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da elektrikli ısıtıcı kaç kw elektrik harcar, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Akut Kolesistit Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed