Enerji Kimlik Belgesi Ne İşe Yarar?

Enerji Kimlik Belgesi Ne işe Yarar? Enerji Kimlik Belgesi Nedir? Enerji kimlik belgesi için gerekli her şeyi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Enerji Kimlik Belgesi Ne İşe Yarar? Enerji Kimlik Belgesi Nedir?

Enerji Kimlik Belgesi Ne işe Yarar
Sayfa İçeriği: Enerji Kimlik Belgesi Ne İşe Yarar, Enerji Kimlik Belgesi Nedir, Enerji Kimlik Belgesi Evrakları Nelerdir, Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, Enerji Kimlik Belgesi Neden Gerekli, Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır, Enerji Kimlik Belgesi İçin Gerekli Evraklar

Enerji kimlik belgesi ne işe yarar ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik. Enerji kimlik belgesi nedir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Enerji kimlik belgesi için gerekli evraklar ve enerji kimlik belgesi nasıl alınır? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki enerji kimlik belgesi ne işe yarar? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ev alımları günümüzde oldukça önemlidir. Ev almadan önce güzel bir arayış içine girilmeli ve enine boyuna düşünülmelidir. Sizde ev alımında enerji kimlik belgesinin olmasına dikkat etmelisiniz. Enerji bakanı tarafından açıklama yapılan bu belge ‘Enerji kimlik belgesi olmayan binalarda 1 ocak 2020’den itibaren alım, satım hatta kiralama yapılamayacak’ açıklamasıyla birlikte artık bu belge zorunlu hale getirildi. Sizde bu belge için gerekli evrakları yazımızdan bulabilirsiniz.

ENERJİ KİMLİK BELGESİ EVRAKLARI NELERDİR?

EV SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Doğal afetlere vede depreme dayanıklılık raporunu mutlaka talep edin.

Ev almadan önce binaya göre bütçe planlamanızı yapmalısınız. Bulduğunuz binanın yaşını da dikkate alın.

Bulduğunuz tüm evleri öncelikle gözden vede süzgeçten geçirin. Seçenekler arası seçim yaparken tüm gerekli ayrıntıları ele almayı ihmal etmeyin.

Bulduğunuz evin duvarlarına mutlaka bakın. Rutubetten dolayı çürümüş olması vede çatlakların görülmesi halinde ileride olumsuz etkilere maruz kalabileceğinizi de unutmayın.

Ev seçerken ulaşımı kolay sağlana bilir evlere seçin. Evin merkeze yakın yerlerde olması ilk tercihiniz olsun.

Eğer alacağınız evin boyası yeni yapılmış ise daha önceki fotoğraflarını talep edin ya da komşulardan rica ederek boyasız evlerin duvarlarını kontrol edin. Bu durum rutubet vede benzeri sorunlarınıza cevap verecektir.

Satın alacağınız evin krediye uygun olup olmadığını öğrenin. Tabi evin üzerinde ipotek olup olmadığınız da öğrenmelisiniz.

Ev satın alırken dış cephelerinin görünümüne aldanmayın. Her zaman bina içindeki bodrum katındaki demirlere bakın. Demirler binanın ne kadar sağlamlıkta olduğunu gösterecektir.

Satın alacağınız evin doğal afet sonrası toplanma alanı yerine yakın olup olmadığını da araştırın.

Satın alacağınız ev için talep edilen maliyet ile piyasa değerini kıyaslamayı sakın unutmayın. Piyasayı araştırmadan ev satın almak için acele etmeyin.

Evde eğer hali hazır kiracı bulunuyorsa, kiracı ile birebir iletişim halinde olabilir evle alakalı sorular sorabilirsiniz. Tabi kira sözleşmesini de okumayı ihmal etmeyin.

ENERJİ KİMLİK BELGESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Mevcut bina kapsamın da bulunan binalar eğer 2011 yılından önce ise projelerini bağlı olduğu belediyenin imar arşivinden temin edebilir.

Isı yalıtım raporu. (TS-825)
Mimari proje. (Kesitler, kapak, vaziyet planı, kat planları, görünüşler)
Yapı ruhsatı.
Elektrik projesi. (Aydınlatma projesi yeterli)
Mekanik proje. (Eğer var ise soğutma, havalandırma vede yenilenebilir enerji sistemlerine ait projeler)

Enerji Kimlik Belgesi Ne İşe Yarar, yazımız da hazırladığımız enerji kimlik belgesi hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki enerji kimlik belgesi ne işe yarar, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Enerji kimlik belgesi ne işe yarar, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sedef Hastalığı Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed