Ev İçi Isı Yalıtımı Yapımı Nasıl Olmalı?

Ev içi ısı Yalıtımı Yapımı Nasıl Olmalı? İç Duvar Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? Isı yalıtımında hangi malzemeler kullanılmalıdır? hakkında bilgiler yazımızda.

Ev İçi Isı Yalıtımı Yapımı Nasıl Olmalı? İç Duvar Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Ev içi ısı Yalıtımı Yapımı Nasıl Olmalı
Sayfa İçeriği: Ev İçi Isı Yalıtımı Yapımı Nasıl Olmalı, İç Duvar Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır, Isı Yalıtımı İçin İzolasyon Malzemeleri, Zemin Yalıtımı Neden Olmalı, Basit Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır, İç Duvar Yalıtımı Neden Yapılmalı, Ev İçi Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır, En Çok Kullanılan İzolasyon Malzemeleri, Isı Yalıtımı İçin Yapabileceğiniz Basit Uygulamalar

Ev içi ısı yalıtımı yapımı nasıl olmalı hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için yazımızın devamına gidebilir vede iç duvar ısı yalıtımı nasıl yapılır? ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız iç duvar yalıtımı yapımı ve iç duvar ısı yalıtımı hakkında bilinmesi gerekenleri yazımız da hazırladık. Ev içi ısı yalıtımı yapımında kullanılan malzemeler vede ne gibi sonuç alınabileceği hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.

Isı yalıtım malzemeleri günümüz de heryerde çok sayıda yer almakta fiyatları da oldukça uygun. Tabi alınan bu malzemelerin hepsinin, artı vede eksileri bulunmaktadır. Öncelikle ısı yalıtım malzemesini kullanmadan yada seçmeden önce malzemenin evinize uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz. En çok tercih edilen izolasyon malzemeleri hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıdan öğrenebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız ısı yalıtımı için gerekli izolasyon malzemelerin ne olduğunu bulabilirsiniz.

ISI YALITIMI İÇİN İZOLASYON MALZEMELERİ

Polistiren
Selüloz
Poliüretan köpük
Mineral yün
Fiberglass

MİNERAL YÜN: Mineral yün, satın alırken tabaka halinde yada gevşek olarak alabilirsiniz. Bir çok insan mineral yünü yangına dayanıklı olması için seçmekte içerisin de kesinlikle katkı maddesi bulunmaz. Yalnız yangına dirençli yalıtım malzemeleri ile birlikte kullanıldığında, geniş alanların yalıtılmasında etkili sonuç vermektedir.

FİBERGLASS: Fiberglass diğer ismi ile cam elyaftır, Günümüz de en çok tercih edilen yalıtım malzemelerinden biridir. İnce dokunmuş silikondan yapıldığı için cam tozu vede minik cam parçalarından oluşmaktadır. Eğerki uygun güvenlik ekipmanı kullanıldığın da fiberglass kurulumu güvenli bir şekilde yapılabilir. Cam elyafın yanıcı değildir vede fiyat konusunda ekonomiktir.

SELÜLOZ: En çevre dostu olan yalıtımlardan biridir. Selüloz, geri dönüştürülmüş, kağıt, karton vede diğer benzer malzemelerden yapılmakta. Selüloz malzemesinin kompaklığı sebebi ile içerisinde oksijen bulundurmaz. Selüloz ateşe karşı dayanıklı yalıtımdır.

POLİÜRETAN KÖPÜK: En iyi yalıtım şekli de poliüretan köpüktür. Diğer yalıtım malzemelerine göre daha hafiftir. Poliüreatan köpüğün bir diğer avantajı ise yangına karşı dayanıklı olmasıdır.

POLİSTİREN: Polistiren malzemesi, mükemmel ısı yalıtımı vede ses yalıtımı sağlamaktadır. Asla su geçirmez bir köpüktür. Polistiren ikinci türü olarak strafor olarak bilinir. Her iki malzeme de performans bakımından vede maliyet açısından farklılık gösterebilir. Polistiren malzemesi yanıcıdır vede ateşe karşı dayanıklı bir kimyasal madde ile kaplanması gerekmektir.

Ev İçi Isı Yalıtımı Yapımı Nasıl Olmalı

İÇ DUVAR YALITIMI NEDEN YAPILMALI?

Evin duvarlar sebebi ile bulunduğu ısısının yüzde 35’i kaybettiğinden bunun önüne geçmek vede önlemek için yapılabilecek herşey daha sabit bir sıcaklık ve daha düşük enerji faturaları anlamına gelmektedir. İç duvar yalıtımı bazı riskler bulundurmaktadır. Örneğin, ısı yalıtımıın malzemesi doğru şekilde yerleştirilmez ise yada duvar girintilerini kaplamıyor ise rutubete neden olabilir.

ZEMİN YALITIMI NEDEN OLMALI?

Kış aylarında genellikle, rahat vede konforlu yaşam sürdürmek için sıcak zeminlere büyük ölçü de muhtaçız. Zemin yalıtımı neden yapılmalıdır? Zemin yalıtımının avantajları nelerdir? Havayı liflerinde yakalamakta vede ısı kaybını iletimle birlikte azaltmaktadır. Zemin yalıtımı yapımı maliyeti baya bir yüksek, yalnız elde edeceğiniz enerji tasarrufu bu maliyete göre hesaplı olacaktır.

BASİT ISI YALITIMI NASIL YAPILIR

Evinize basit şekilde ısı yalıtımı yapmanız için uygulayacağınız yöntem, kapılarınızdaki hava boşluklarından giren havayı engellemektir. Daire kapınızın etrafından içeri giren havayı engellemek için, şerit süngerli bantları kullanabilirsiniz. Isı kaybına sebep olan bir diğer şey pencerelerden içeri giren hava sızıntısıdır. Pencerelerden giren havayı bulup yada çatlaklara uygun macun vede bantlar alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Siz de hala eski tip cam kullanıyorsanız eviniz de artık yeni çift camlara geçmenizin zamanı gelmiştir. Çift camlar maliyetli gibi dursada, tasarrıf açısından sizi dertten kurtaracaktır.

Ev İçi Isı Yalıtımı Yapımı Nasıl Olmalı, yazımız da ev içi ısı yalıtımı yapımı nasıl olmalı hakkında bilgilere ulaşabilir vede ev içi ısı yalıtımı yapımı malzemeleri hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Sizin de eğerki ev içi ısı yalıtımı yapımı nasıl olmalı yazımız hakkında sormak istediğiniz sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Ev içi ısı yalıtımı yapımı nasıl olmalı sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylşarak sayfamızdan haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Göz Kaşıntısı Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed