Evde Gereksiz Eşyalardan Nasıl Kurtulunur?

Evde Gereksiz Eşyalardan Nasıl Kurtulunur? Evde Gereksiz Eşya Temizliği, Evde kullanılmayan eşyalardan kurtulma hakkında bilmeniz gereken bazı bilgiler.

Evde Gereksiz Eşyalardan Nasıl Kurtulunur? Evde Gereksiz Eşya Temizliği

Evde Gereksiz Eşyalardan Nasıl Kurtulunur
Sayfa İçeriği: Evde Gereksiz Eşyalardan Nasıl Kurtulunur

Bahar mevsiminin gelmesi ile evde bazı eşyaları temizleme günleri başlamaktadır. Evde bir çok gereksiz eşyalar bulunduğunda oldukça can sıkıcı bir hal almaktadır. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için evde kullanılmayan eşyalardan kurtulma ve evde gereksiz eşya temizliği soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Evde gereksiz eşyalardna nasıl kurtulunur?

Kullanılmayan eşyaları vede giyilmeyen elbiseleri eleyip atma süreci biraz zor olsa da, bu işlemden sonra elde edilen sadelik ve düzenin sunmuş olduğu mutluluk oldukça rahatlatıcı olmaktadır. Az ve öz eşya ile yaşamanın getirdiği huzur ve sade bir ev, taze ve temiz başlangıçlar için, ilk adım olabilmektedir. Eeğrki iş ya da okul için evden yemek hazırlama alışkanlığı olan birisi değil iseniz, mutfağınızda bulunan plastik sofra takımından bir an önce kurtulmanız lazım. Kullanılabilir durumda vede plastik ürünlerden çok daha sağlıklı olan gümüş sofra takımı yeterlidir. Plastik takımı orada kullanmak üzere işyerine götürebilirsiniz. Baharatlar vede çeşniler, un ve şeker gibi kiler ürünlerinin de zamanla lezzetlerini kaybetiği ya da performanslarının düştüğünü unutmayınız. Bu neden ile 6 aydır kullanmadığınız kiler ürünlerini de atabilirsiniz.

Ya da ihtiyacı olan birine verebilirsiniz. Eve yemek sipariş ettiğinizde genel vede artan tek kullanımlık sos paketlerini daha sonra kullanmak için biriktirmenize gerek yok. Bu ürünlerin son kullanma tarihlerinin de oldukça kısa süreli olduğunu unutmayın. O yüzden biran önce çöpe atmanız gerekmektedir. Bahar temizliği elbeltte detaylı bir buzdolabı temizliğini de beraberinde getirmektedir. Buzdolabında bulunan, yalnız uzun süredir tüketmediğiniz azalmış konserveler, soslar ve artık yemekler gibi ürünlerdne de bir an önce kurtulmalısınız. Kesinlikle kullanmadığın mutfak aletlleri, takımlaır ve mutfak eşyalarından bir an önce kurtulmalısınız. Kullanmayı tercih etmediğiniz plastik depolama ürünleri, katı meyve sıkacağı ya da wafle makina gibi büyük bir heves ile aldığın, yalnız kullanmadığın küçük ev aletleri, hediye gelen ama mutfak takımına uymadığından kullanamadığın ürünler bu grupta bulunan, elden çıkarmanız gereken ürünlerdir. Yazımızın devamına giderek evde gereksiz eşya temizliği ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Evde Gereksiz Eşya Temizliği

Evde Kullanılmayan Eşyalardan Kurtulma

Çalışma ortamında gereksiz eşyalardan kurtulmak için, 2 aydan daha uzun süre önce yayınlanmış gazete ve dergilerin güncelliğini yitirdiğini unutmayınız. Takip ettiğiniz gazete ve dergilerde bulunan beğendiğiniz, elinin altında bulunmasını istediğiniz makale, yazı ve metinleri daha az yer kaplaması vede daha az toza nedne olması adına keserek bir dosya içerisinde düzenlemeniz etrafın daha sade ve temiz olmasını sağlayabilirsiniz. Çalışmayan kalemler, biten yapıştırıcılar, kuruyan boyalar gibi kullanılmaz hale gelen kırtasiye ürünlerinden de bahar temizliği dahilinde kurtulabilirsiniz. İşe yaramayan ürünleri çöpe atınız, çalışır durumda olan yalnız kullanmadığınız ürünleri de yapabildiğin zaman yakındaki bir okula bağışlaya bilirsiniz.

Herkesin evinde heves ile aldığı, yalnız kullanmayı devam ettiremediği ajandalar, takvimler ve günlükler bulunmaktadır. Çekmece ve kitaplıklarda gereksiz yer kaplayan, güncel olmayan bu ürünlerden hızlıca kurtulmayı düşünebilirsiniz. Ajandaları defter olarak kullanmayı deneyebilir ya da bunları da okullara, öğrencilere bağışlayabilirsiniz. Eski ya da bozuk telefonlar, çalışmayan hesap makineleri, kullanılmayan kablolar ve şarj aletleri gibi cihazlar da çekmecelerde gereksiz yer kaplamaktadır. Bu ürünler arasından işe yaramayanları eleyerek, teknolojik ürünlerin geri dönüşümünü sağlayan kuruluşlara vede organizasyonlara gönderebilirsiniz.

Evde Gereksiz Eşyalar Nasıl Elenir?

Eşini bulamadığınız çoraplar, herkesin evinde yer alan ve gereksiz yer kaplayan eşyaların başında gelmektedir. Eğerki bir çorabın diğer tekini bir aydır bulamıyorsanız, o çorabı elden çıkarabilirsiniz. İşe yaramayan bu tekstil ürünlerini farklı amaçlar ile kendin-yap projelerinde de kullanabileceğinizi unutmayınız. Yanlış numaralı gözlükler, kalitesiz güneş gözlükleri, uzun süredir kullanamdığınız takılar vede aksesuarlar arasında eleme yaparak işe yaramayanları tespit edebilirsiniz. Uzun süredir kullanmadığınız, tarzına uymayan aksesuarlarınızı belli platformalarda satabilir ya da ihtiyacı olanlara bağışlayabilirsiniz.

Üstünüze olmayan, rahat hissettirmediği için uzun süredir giymeyi tercih etmediğiniz elbiselerinizi ve ayağınıza uymayan, konforsuz ayakkabılarınızı gözden geçirebilirsiniz. Dolabınızda gereksiz yer kaplayan bu eşyaları iyi durumdalar ise yine belli platformlarda satabilir, kullanılmaz durumdalar ise, geri dönüşümlerini sağlayan kurumlara bağışlayabilirsiniz. Özellik ile montlar vede kabanlar gibi çeşitli elbiselerin yanında gelen düğmeleri uzun süredir biriktirmiş olabilirsiniz. Bu düğmeler arasında seçim yaparak yalnızca güncel olarak giymeyi tercih ettiğiniz elbiselerin düğmelerini saklayabilir ve işe yaramayan düğmeleri de terziye bağışlayabilir ya da çocuklaırnızın el işi ödevi için kullanabilirsiniz. Kullanmayı tercih etmediğiniz, eskiyen havlu, çarşaf ve nevresim takımı gibi ev tekstillerini de elden çıkarıp dolap ve bazaların içini sadeleştirmeniz gerekmektedir. Evdeki yataklar için kullandınız takımlar ile, genel misafirler için kullanılabilecek takımları elinde bulundurmanız yeterlidir.

Bir önceki yaz aylarından kalan, tarihi geçmiş güneş kremleri vede güneş ürünlerini de atabilirsiniz. Güneşten koruyucu kimyasalların çok çabuk bozulduğunu vede performanslarının düştüğünü hatırlatmak isteriz. Makyaj malzemelerini bellirli periyotlar ile elemek ve yenilemek cilt sağlığınız için oldukça önem taşımaktadır. Bütün makyaj ürünlerinin ambalajlarında kullanım süreleri yazmaktadır. Yalnız kuruyan rimelleri, rengi değişmiş malzemeler ile kokusunu kaybetmiş esarıs ve parfümleri de atılacaklar gurubuna eklemelisiniz.

Evdeki Gerekiz Eşyalardan Kurtulma Yöntemleri

İşe yaramayan eşyalardan kurtulma sürecinde, ecza dolabını ya da ilaç kutunuzu da elden geçirmeniz gerekmektedir. Tarihi geçmiş ilaçları kullanmak tehlikeli ya da işe yaramaz olabileceği için, mutlaka son kullanım tarihi aşan ilaç ve medikal ürünleri tespit edip çöpe atmalısınız. Günümüzde nerede ise, bütün eşyaların vede elektrikli aletleirn kurulum ve kullanım kılavuzlarına internet üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu neden ile, satın aldığınız ürünlerin kullanım kılavuzlarını saklamak gereksizdir. Bu kılavuz ve broşürlerden kurtularak dolap ve çekmeceleri bu tür klavuzlarla doldurmanızın bir anlamı yok.

Evde Kullanılmayan Eşyalar Ne Yapılır
Evde Kullanılmayan Eşyalar Ne Yapılır

Evinizde bulunan elektrikli eşyalar nedeni ile zamanla çok sayıda uzaktan kumanda biriktirmek durumunda kalmış olabilirsiniz. Bu uzaktan kumandaları elden geçirerek güncel olarak kullanmadığınız, işe yaramayan kumandaları atabilirsiniz. Elektronik ürünlerin geri dönüşümünü sağlayan kuruluş ve organizasyonlara da ulaştırabilirsiniz. Eve yemek siparişi vermek üzere biriktirdiğiniz farklı restoranlara ait broşur, buzdolabı magneti, kartvizit gibi reklam ürünlerini saklamak artık anlamını yitirmiş durumda. Sayısız restoranın menüsüne ve iletişim bilgilerine internet üzerinden hızlıca ulaşabildiğimiz için, bu ürünler gereksiz yer kaplayan ürünler olarak geçmektedir. Bu neden ile bahsedilen ürünlerdne kurtulup çekmece ve dolaplarda yer açabilirsiniz.

Evde Gereksiz Eşyalardan Nasıl Kurtulunur, eğer ki sizin evde gereksiz eşyalardan nasıl kurtulunur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Evde gereksiz eşyalardan nasıl kurtulunur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da evde gereksiz eşyalardan nasıl kurtulunur, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sakal Kaşınması Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed