Evde Klavye Fare Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Evde Klavye Fare Temizliği Nasıl Yapılmalı? Klavye Temizliği Nasıl Yapılır? Klavye ve fare temizliği ne sıklıkla yapılmalı? Hakkında püf noktalar yazımızda.

Evde Klavye Fare Temizliği Nasıl Yapılmalı? Klavye Temizliği Nasıl Yapılır?

Evde Klavye Fare Temizliği Nasıl Yapılmalı
Sayfa İçeriği: Evde Klavye Fare Temizliği Nasıl Yapılmalı, Klavye Temizliği Nasıl Yapılır, Klavye Ve Fare Temizliğinin Püf Noktaları Nelerdir, Klavye Ve Fare Temizliği Ne Sıklıkla Yapılmalı, Evde Klavye Temizliği, Fare Temizliği, Klavye Temizliği, Mouse Temizliği, Mekanik Klavye Nasıl Temizlenir, Klavye Temizleme Jeli Nereden Alınır, Klavye Temizleme Aleti Nerede Bulunur

Evde klavye fare temizliği nasıl yapılmalı ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık ve ayrıntılı şekilde hazırladık. Klavye temizliği nasıl yapılır? Hakkında her şeyi yazımızın devamında sizler için ayrıntılı şekilde derledik. Sizde evde klavye temizliği ve fare temizliği ile ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarına sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki evde klavye fare temizliği nasıl yapılmalı? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Evde vede iş yerlerinde hijyenik olarak kalması gereken bazı kişisel eşyalar bulunmaktadır. Bunların arasında ise bilgisayar klavyesi vede faresi yer almaktadır. Elinizin altında olan bu eşyalar, tüm bakteri vede mikropları yüzeyinde tutmaktadır. Siz ne kadar elleriniz yıkasanız da, cildinize mikrobun sıçraması kaçınılmazdır. Bu yüzden klavyenizin arasında bulunan vede kaçan tozlar havalandıkça sağlığınızı olumsuz etkilemektedir. Bu durum ise tehlikeye yol açmaktadır. Sizde evde ya da ofiste kendi kullandığınız klavye ya da fare temizliğini yapabilirsiniz. Bu temizliğin püf noktalarını yazımızdan bulabilir vede öğrenebilirsiniz.

KLAVYE VE FARE TEMİZLİĞİNİN PÜF NOKTALARI NELERDİR?

KLAVYE VE FARE TEMİZLİĞİ NE SIKLIKLA YAPILMALI?

Temizliğe başlamadan önce donanımların mutlaka kablolarını çıkartın. Kablosuz ürünler kullanıyorsanız, pilleri ya da güç gönderdiği aletleri çıkartılmalıdır. Klavyeye dökülmüş kırıntıları temizlemek için de pratik bir yolu bulmalısınız. Bu yüzden nemli mikrofiber bez yardımı ile silerek temizleyebilirsiniz. Silme işlemini bitirdikten sonra kuru bez ile nemli bölgeleri kurutmayı unutmayın. Bu şekilde uzun vadede birikebilecek kir vede tozların önüne geçmiş olursunuz. Highlighter fırçası yardımı ile klavyenin kenarına düşen partikülleri alabilirsiniz. Bu durumda her defasında tuş takımını ayırmak zorunda da kalmazsınız.

Bu işlemi düzenli olarak bakım yapılması durumunda yapınız. Bir başka temizleme yöntemi ise klavyeyi söküp ters çevirerek toz vede kirlerin dökülmesi için hazırlanan bir poşet yüzey veya çöp kutusuna ters çevirerek sallanarak kirlerin dökülmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıntılı bir temizlik için tuşların çıkarılarak düşük çekim gücü ile elektrikli süpürgeyle temizleyebilirsiniz.

Dokunmatik ekranli hassas cihazları temizlemek için, gözlükler için üretilmiş mikrofiber bezler tercih edebilirsiniz. Ekran temizliği için kullanılan jel damlacıkları ile mikrofiber bez yardımı ile dokunmatik ekranı silerek bir çözüme kavuşabilirsiniz. Kasa, monitör vede klavyelerde bulunan girintiler için pille çalışan el süpürgesi yardımıyla temizleme yapabilirsiniz. Fare vede klavye temizliğini sirkeli su vede gül suyu karışımıyla yapabilirsiniz. Doğal yoldan elde edilen bu antibakteriyel karışımı elinizin dokunduğu her yere uygulayıp temizleme yapabilirsiniz.

Evde Klavye Fare Temizliği Nasıl Yapılmalı, yazımız da hazırladığımız evde klavye fare temizliği ile ilgili püf noktaları bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki evde klavye fare temizliği nasıl yapılmalı, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden veya sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Evde klavye fare temizliği nasıl yapılmalı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da evde klavye fare temizliği temizliği yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ekmek Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed