Evde Limon Yetiştirmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Evde Limon Yetiştirmenin Püf Noktaları Nelerdir? Limon Bakımı Nasıl Olur? Limon nasıl yetiştirilir? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler yazımızda.

Evde Limon Yetiştirmenin Püf Noktaları Nelerdir? Limon Bakımı Nasıl Olur?

Evde Limon Yetiştirmenin Püf Noktaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Evde Limon Yetiştirmenin Püf Noktaları Nelerdir, Limon Bakımı Nasıl Olur, Evde Limon Nasıl Yetiştirilir, Limon Çekirdeği Nasıl Filizlenir, Limon Yetiştirmenin Püf Noktaları, Limon Yetiştirmek İçin Gerekli Malzemeler, Limon Bakımı Nasıl Olur, Limon Saksısının Bakımı, Evde Limon Bakımı

Evde limon yetiştirmenin püf noktaları nelerdir, ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da ayrıntılı olarak hazırladık. Limon bakımı nasıl olur? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Limon nasıl yetiştirilir? ve limon yetiştirmenin pratik yollarını sayfamızdan yardım alarak öğrenebilirsiniz. Peki evde limon yetiştirmenin püf noktaları nelerdir? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Limon, C vitamini bakımından oldukça zengin besinler arasında yer almaktadır. Limon evlerde en çok kullanılan besinlerdendir. Limon sadece bahçelerde değil, evde de yetiştirilmektedir. Sizde kendi sebze vede meyvenizi yetiştirebilmek için, limon ağacı veya fidesi alabilirsiniz. Limon ağacı beyaz çiçekleri vede sarı sarı renkleri ile evinize görsellik katacaktır. Sizde evde pratik limon yetiştirmek için bazı bilgileri yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz.

EVDE LİMON NASIL YETİŞTİRİLİR?

LİMON YETİŞTİRMENİN PÜF NOKLARI

Limon yetiştireceğiniz saksının yerini sabit tutmalısınız. Hep yerini değiştirdiğiniz saksı verimini kaybetmektedir. Saksıyı suladığınız zaman eğer tabağında su kalmış ise bu suyu boşaltmalısınız.

LİMON YETİŞTİRMEK İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

Saksı.
Sprey şişe.
Limon çekirdeği.
Limon fidesi.
Poşet.
Torf.
Kağıt havlu.

Limon yetiştirebilmek için öncelikle iyi bir limonun çekirdeğine ihtiyaç duyulmaktadır. Çekirdekleri güzelce temizlendikten sonra zar kısımlarından ayırın. Temizlediğiniz çekirdekler kuru mısır gibi görünmektedir. Kağıt havluya sprey şişeyle su sıkın vede bölgeye çekirdekleri saklayın. Bu havluyu bir poşete koyarak ağzını güzel şekilde kapatın. Yaklaşık olarak 10 gün boyunca poşet içindeki havlu kağıdı karanlık bir yerde bekletin. 10 gün sonra poşeti açtığınız da çekirdeklerin filizlendiğini göreceksiniz. Daha sonra filizlenen çekirdekleri orta boy saksının içine aktarın. Yaklaşık 1 ay sonra filizlenen çekirdek, yaprak vermeye vede büyümeye başlamaktadır. Bahar vede yaz aylarında limon bitkisini susuz bırakmamanız gerekmektedir. Yaklaşık olarak 1 ay içinde filiznenen çekirdek, yaprak vermeye vede büyümeye başlamaktadır. Saksıda ki toprak çamurlaşırsa bitki çürümeye başlar. Bu nedenle kontrollü şekilde sulamanız lazım. Yaz aylarında akşam saatlerinde sulama yaparak limon fidesinin büyümesini kolaylaştırabilirsiniz. Böylelikle evde kolaylıkla limon yetiştirebilir vede tüketebilirsiniz.

Evde Limon Yetiştirmenin Püf Noktaları Nelerdir, yazımız da hazırladığımız evde limon yetiştirmenin püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki evde limon yetiştirmenin püf noktaları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Evde limon yetiştirmenin püf noktaları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da evde limon yetiştirmenin püf noktaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Reyhan Şerbetinin Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed