Evde Saç Tıraşı Nasıl Yapılır?

Evde Saç Tıraşı Nasıl Yapılır? Pratik Saç Sakal Kesme Yöntemleri, Evde en kolay saç sakal tıraşı nasıl yapılır? Hakkında pratik bilgileri bulabilirsiniz.

Evde Saç Tıraşı Nasıl Yapılır? Pratik Saç Sakal Kesme Yöntemleri

Evde Saç Tıraşı Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Evde Saç Tıraşı Nasıl Yapılır, Pratik Saç Sakal Kesme Yöntemleri, Evde Saç Ve Sakal Nasıl Kesilir, Saç Sakal Kesme Yöntemleri Nelerdir, Evde Pratik Saç Sakal Kesme Yöntemleri, Pratik Saç Sakal Kesme, Makasla Tıraş Olmanın Yolları, Tıraş Makinesi İle Tıraş Olmanın Yolları, Evde Berbere Gitmeden Nasıl Tıraş Olunur

Evde saç tıraşı nasıl yapılır ile ilgili bilmeniz gereken bazı püf noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Pratik saç sakal kesme yöntemleri hakkında yazımızın devamına giderek her şeyi öğrenebilirsiniz. Evde en kolay saç sakal tıraşı yöntemleri vede saç sakal kesmenin en kolay yollarını sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki evde saç tıraşı nasıl yapılır? Detayları ile yazımız da paylaştık.

Son günlerde en çok araştırılan bir konu da evde saç sakal tıraşı nasıl yapılır oldu. Siz değerli dostlarımız için hazırladığımız yazımızın içeriğin de pratik saç sakal kesme yöntemlerini bulabilirsiniz. Pratik saç sakal kesme işlemini yazımızın devamında ayrıntılı şekilde derledik. Berberlerin kapanması ile evde kalan erkekler saçlarını evde nasıl keseceğini araştırmakta. Tıraş olmanın acısız, zahmetsiz vede eğlenceli bir çok yolu bulunmaktadır. Tabi tıraş olurken kullanılan ürünlerde bu sürece etki etmektedir. Sizde evde en kolay saç sakal tıraşı kesme hakkında daha fazla bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EVDE SAÇ VE SAKAL NASIL KESİLİR?

SAÇ SAKAL KESME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Sakallarınızı keserken mutlaka cildinizin tahriş olmaması için nemlendirici kullanmalısınız. Eğer nemlendirici kullanmıyorsanız, sıcak suyla da bu işlemi yapabilirsiniz. Tıraş bıçağı yüzünüzün yaralanmaması ve tıraşın da kolay vede düzgün tamamlanmasında önemi oldukça büyüktür. Sorunsuz tıraş deneyimi için tıraş bıçağının daha önceden kullanılmamış vede bantlarının aşınmamış hatta renginin de solmamış olması gerekmektedir. Buna özen göstermelisiniz. Tıraş bıçağını her tıraş hamlesinden sonra suya tutarak temizlemelisiniz. Bu işlem tüm kılları tıraş edebilmeniz için önemlidir.

Tıraş yaparken en çok merak edilen konulardan biride, kılların çıkış yönüne doğru mu yoksa tam tersine doğru mu kesileceğidir. Bu durum aslında kişiden kişiye değişmektedir. Tıraş olurken ilk önce kılların çıktığı yöne doğru kesin. Bıyıkları keserken ağzınızı gererek yukarıdan aşağı doğru yani çıkış yönüne göre tıraş yapabilirsiniz. Boyun bölgesi batık vede kıl dönmesinin çokça görüldüğü bölgedir. Bu bölgeyi aşağıdan yukarıya doğru yaparak batık vede kıl dönmesi riskini önleyebilirsiniz. Bıyık vede sakalın yumuşaması için tıraş köpüğü ya da jeli de tıraş bıçağı kadar önemlidir. Henüz kıllara etki etmeden buharlaşan su ne yazık ki tek başına yeterli değildir.

EVDE PRATİK SAÇ SAKAL KESME YÖNTEMLERİ

Evde saçlarınızı kesmeye başlamadan önce, saçlarınızı güzelce yıkamayı unutmayın. Daha sonra saçlarınızı tarakla tarayarak dolaşık yerleri açmalısınız. Kesim işlemine başlamadan saçlarınızı hafif ıslak bırakmanız daha uygun olmaktadır. Eğer bu işleme eliniz alışık değil ise, saçlarınızı kesmek bir kaç saatinizi alabilir. Saçlarınızı kesmek için güzel bir yer seçmelisiniz, çünkü kesimde saçlar yayılacağı için ortalığı kirletme gibi durumunuz bulunmaktadır. Saç kesimine başlamadan önce mutlaka kesim yerine örtü gibi bir şey örtmeniz temizlik için kolaylık sağlayacaktır.

Saç kesimi için uygun tıraş makinesi oldukça önemlidir. Saç kesimini kolaylaştırmak için seyahat tarzı, kablosuz tıraş makinelerini tercih edebilirsiniz. Tıraş makinesini kullanmadan önce kesim ayarını iyi ayarlamalısınız. Makineye elinizi alıştırmak için önce küçük alanda kesim işlemini yapın. Tıraş makinesini saçların çıkış yönünün tersine hareket ettirmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir.

Saç kesimine başlarken öncelikle başınızın arka kısmından başlamak oldukça mantıklı karardır. Sonra yanları, en son üst kısmı keserek saç kesimini sonlandırabilirsiniz. Bu şekilde saç kesimini yapmak hata yapmanızın önüne geçmektedir. Arka vede yanları keserken her zaman düşük ayarda saç kesme ayarını tercih edin. Arka vede yanlar için düşük numaralı başlık tercih edin ve makinenin bıçağının ucu ile yanları aşağıdan yukarı doğru kesin. Yumuşak geçişler için her kesimden sonra tıraş makinesini kaldırın. Saçlarınızın üst kısmı için mutlaka saç makası kullanmalısınız. Üst kısımdaki saçları tarakla veya parmaklarınızla kaldırın. Küçük bölümler halinde yavaş yavaş vede dikkatlice davranırsanız temiz vede düzgün görünür. Ense kökündeki saçları ise saç veya sakal kesme makinesi ile alabilirsiniz. Enseye tıraş makinesini fazla bastırmadan nazikçe kesmeye dikkat edin.

Evde Saç Tıraşı Nasıl Yapılır, yazımız da hazırladığımız evde saç tıraşı kesme ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki evde saç tıraşı nasıl yapılır yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan bizlere sorabilirsiniz. Evde saç tıraşı nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da evde saç tıraşı kesme yöntemleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Magnolia Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed