Guinea Pig Nasıl Eğitilir?

Guinea Pig Nasıl Eğitilir? Guinea Pig Nasıl Beslenir? Guinea Pig bakımı nasıl yapılır? İle ilgili bilmeniz gereken bazı püf noktaları sizlere hazırladık.

Guinea Pig Nasıl Eğitilir? Guinea Pig Nasıl Beslenir?

Guinea Pig Nasıl Eğitilir
Sayfa İçeriği: Guinea Pig Nasıl Eğitilir, Guinea Pig Nasıl Beslenir, Guinea Pig Eğitimi Nasıl Yapılmalı, Guinea Pig Bakımı Nasıl Olur, Guinea Pig Nasıl Temizlenir, Ginepig Nasıl Bakılır, Guinea Pig Neden Yemek Yemez, Guinea Pig Neden Hastalanır, Guinea Pig Dışkı Eğitimi, Guinea Pig Çiş Eğitimi, Guinea Pig Mi Kedi Mi Beslenmeli, Guinea Pig Hastalıkları

Guinea pig nasıl eğitilir ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktaları ve püf ayrıntıları yazımız da siz değerli dostlarımız için derledik. Guinea pig nasıl beslenir? Hakkında tüm merak ettiğiniz her şeye yazımızın devamına giderek ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Guinea pig bakımı nasıl olur? ve guinea pig nasıl temizlenir? sorularının cevaplarına sayfamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Peki guinea pig nasıl eğitilir? Detayları ile yazımızdan bulabilirsiniz.

Evde beslenebilecek vede oldukça akıllı ve eğlenceli olan bu hayvanlar evde sizinle birlikte stresinizi, yorgunluğunuzu alacak. Eviniz de koşturmayı seven bu hayvanları evde kafes içinde beslemeniz gerekmektedir. Kafeste tutmanız, onların güvenliği için daha iyidir. Bu evcil hayvanların bakımı ve beslemesi de oldukça kolaydır. Sizler için yazımızın devamında doğru guinea pig bakımı ve beslenmesi nasıl olur? hazırladık.

GUİNEA PİG EĞİTİMİ NASIL YAPILMALI?

Hamster hayvanlarına göre daha akıllı evcil hayvanlardır. Guinea pigler daha kolay eğitim almaktalar. Eğer yaptıkları hareketten hoşlanmadığınız da onlara şşşt diye seslendiğinizde sizi anlayacak vede bir daha yapmamaya çalışacaktır. Bu evcil hayvanlara şiddet göstermekten uzak durun yoksa sizden uzaklaşmasına vede hep korku içinde kalıp size yabancılaşabilir. Eğer dışkısını bir yere yapmasını istiyorsanız, bir kap içine dışkılarını biriktiriniz belli süre sonra oraya yaptığını göreceksiniz.

GUİNEA PİG BAKIMI NASIL OLUR?

Guinea piglerin sevdiği diş taşlarını ya da oyuncaklarını kafes içinde bulundurmanız onları mutlu etmenize yardımcı olacaktır.

Bu evcil hayvanların suyunu gün içinde aşırı değiştirin. Eğer evinizde ki musluktan veriyorsanız, önceden bekletilmiş olmasına özen gösterin.

Guinea pigler kuru yemiş seviyorlar, yalnız çiğ vermeniz doğal olması nedeni ile aynı zamanda sağlıklı beslenmelerin de faydası vardır.

Kafesine eğer talaş kullanmak istemiyorsanız, gazete kağıdı da serebilirsiniz. Yalnız gün içinde aşırı değiştirmeniz gerekmektedir. Kafesin kokması bu hayvanları aşırı mutsuz etmektedir.

Guinea piglerin sevdiği meyveleri öğün arası olarak verebilirsiniz. Çok aşırı yeşillik vermeniz durumunda ishal olmalarına neden olmaktadır. Guinea pigler için ishal rahatsızlığı hayatı tehlike taşımaktadır.

Guinea Pig Nasıl Eğitilir, yazımız da hazırladığımız guinea pig nasıl beslenir ve bakımı nasıl yapılır? hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki guinea pig nasıl eğitilir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Guinea pig nasıl eğitilir? sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Nasır Çeşitleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − three =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed