Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Güneş Sonrası Vücut Temizliği, Güneşlendikten sonra vücut bakımı nasıl yapılır? İle ilgili bilmeniz gerekenler.

Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Güneş Sonrası Vücut Temizliği

Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Yaz ayların da vücudunuz klor, tuzlu su, güneş ışınları vede kum ile oldukça maruz kalındığı durumlardır. Cilt ise bu tür maruz kalmalarda kısa sürede kuruyarak kötü görüntüye dönüşmektedir. Bu nedenle cildinizi sık sık güneş kremleri ile korumalı vede doğru bakım yapılmalıdır. Yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için güneş sonrası vücut temizliği ve güneşlendikten sonra vücut bakımı nasıl yapılır? Sorularının cevaplarına ulaşabilirsiniz. Peki güneş sonrası cilt bakımı nasıl yapılır?

Cildiniz yaz ayların da havuz, deniz derken kısa süre zarfında bronzlaşmaktadır. Yalnız beyaz tenli ciltler güneşten uzak durması lazım. Nedeni ise araştırmalara göre beyaz tenli ciltler daha hassas olduğundan derinin kısa sürede yanarak zarar görmesidir. Uzman hekimler güneşin en bilinen zararlı etkileri arasında, güneş yanıklarını, vücudun sıvı ve mineral dengesindeki bozuklukları, göz sağlığına olan olumsuz etkilerini vede cilt kanserini belirtmektedir. Vücudun eğer D vitamini ihtiyacından yararlanmak istiyorsanız sabah saatlerin de veya öğleden sonra güneşlenebilirsiniz. Havuz içindeki klor, denizden gelen tuzlu su güneş ışınlarının vücudu daha çok etkilemesine vede cildin daha çabuk kurumasına neden olmaktadır. Siz de yazımızın devamına giderek güneş sonrası cilt bakımı ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Güneş Sonrası Vücut Temizliği

Güneşlendikten Sonra Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Güneşlenme sonrası cildi kurutacak sabun vede tahriş edecek keseleme işleminden mutlaka uzak durun. Duş alarak cildinizi serinletin vede daha sonra vücudunuza duşun verdiği nemi nemlendirici yardımıyla sağlayın. Güneşlenirken cildiniz de rüzgar vede kumun hakim olduğu doğal peeling uygulayabilirsiniz. Yalnız güneşlenme sonrasın da peeling uygularsanız, cildinizin yıpranmasına vede tahriş olmasına neden olabilirsiniz. Cildinizi temizleyici yardımıyla nazikçe temizleyerek güneş kremleri ile arındırabilirsiniz.

Güneş Sonrası Vücut Bakımı
Güneş Sonrası Vücut Bakımı

Eğer havuz vede deniz sonrası kuru ve kabaran saçlar ile son buluyor ise bunu engellemek için saç nemlendirici spreylerden yararlanabilirsiniz. Havuz vede deniz sonrası saçlarınızı nemlendirici spreyden arındırmak için saçlarınızın kökten uca yıkanmasını vede temizlenmesini sağlamalısınız. Saç kremlerinizi kullanmayı ihmal etmeyin. Cilt vede saç bakımınızı deniz ve havuz sonrası mutlaka zaman kaybetmeden yapın.

Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılır, güneşlendikten sonra vücut bakımı oldukça önemlidir. Cildin kurumaması ve tahriş olmaması için mutlaka güneş koruyucular ile cildinize bakım yapmayı ihmal etmeyin. Eğer ki sizin de güneş sonrası cilt bakımı nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Güneş sonrası cilt bakımı nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da güneş sonrası cilt bakımı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Koleranın Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed