Hamster Evde Nasıl Beslenir?

Hamster Evde Nasıl Beslenir? Hamsterin Kafesi Nasıl Temizlenir? Hamster beslemek için bilmeniz gereken püf noktalar vede bakımı hakkında bilgiler.

Hamster Evde Nasıl Beslenir? Hamsterin Kafesi Nasıl Temizlenir?

Hamster Evde Nasıl Beslenir
Sayfa İçeriği: Hamster Evde Nasıl Beslenir, Hamsterin Kafesi Nasıl Temizlenir, Hamster Bakımın Püf Noktaları, Hamster Bakımıyla İlgili Bilinmesi Gerekenler, Hamster Bakımı İle İlgili Püf Noktalar, Hamster Bakımı Zor Mu, Hamster Bakımı, Hamster Bakımı Nasıl Olmalı, Hamstera Evde Bakmanın Püf Noktaları, Hamster Türleri, Evde Hamster Bakımı

Hamster evde nasıl beslenir hakkında bilmeniz gerekenler vede hamsterin kafesi nasıl temizlenir? ile ilgili tüm bilgilere yazımızın devamında sizler için hazırladık. Sizde eviniz de rahatlıkla hamster besleyebilir vede bakabilirsiniz. Hamster beslemek için bilmeniz gereken püf noktalar bulunmaktadır. Sizler için hamster bakımı ile ilgili püf noktları hazırladık.

Sizde eğerki evcil hayvan olarak hamster bakmak için karar verdiyseniz bakımı ile ilgili bazı şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. Hamster bakımı ile ilgili bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Hamster hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar, hamster bakımıyla ilgili bilinmesi gerekenleri yazımızdan ulaşabilir vede öğrenebilirler.

HAMSTER BAKIMININ PÜF NOKTALARI

HAMSTER BAKIMIYLA İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Eviniz de beslemeyi düşündüğünüz hamster’a evinizde sebzeler vede meyveler verebilirsiniz. Hamster’a meyve verirken az vermeye özen gösterin çünkü hamsterların şeker hastalığına yakalanma riskleri bulunmaktadır. Meyvelerden üzüm, muz, çilek, erik, karpuz vede armutu çok severler. Hamster’e vereceğiniz sebzeler ıspanak, brokoli, havuç, salatalık, haşlanmış bezelye vede taze fasulye olabilir. Petshoplar da satılmakta olan yemleri de hamsterlara verebilirsiniz. Tahıllar vede tohumların karışımı mamalar da satılmaktadır. Mama paketlerinden yedirebilirsiniz. Bilmeniz gerekli ki, hamsterların her gün suyu değişmesi gerekmektedir.

Hamsterin kafesini temizlemek için hamsterinizi bir kutuda güvenli olarak bekletebilirsiniz. Kafes temizleme işleminden sonra geri alabilirsiniz. Hamster’ın kutuda sıkılmaması vede oyalanması için kutu içerisine oyuncak koyabilirsiniz. Kutu içinde koyduğunuz oyuncak ile oynarken sizde rahatlıkla kafesini temizleyebilirsiniz. Hamsterların kafesini temizlerken, çamaşır suyu vede deterjan kesinlikle kullanmayın.

Sabun vede ılık su ile temizleyin. İçmiş olduğu su kabını da iyice temizlemeyi unutmayın. Eğerki siz evinizi temizlerken nasıl hijyenliğe önem veriyorsanız, kafesin içindeki hijyenliğe de öyle önem vererek temizleyin. Kafesin içine yerleştirmiş olduğunuz yatak takımlarını alın vede yerine temizlerini koyun. Hamsterların yemeklerini saklamalarını istemiyor iseniz yatakları sık sık değiştirerek hamstera engel olabilirsiniz.

Hamster Evde Nasıl Beslenir, ile ilgili bilmeniz gerekenleri yazımız da hazırladık. Sizde evde hamster büyütebilir vede gerekenleri yazımızdan öğrenebilirsiniz. Hamster evde nasıl beslenir yazımız hakkında kafanıza takılan sorular varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hamster evde nasıl beslenir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed