Hangi Kumaş Hangi Derecede Yıkanmalı?

Hangi Kumaş Hangi Derecede Yıkanmalı? Çamaşır Yıkama Teknikleri, Günümüz de bir çok ev hanımı hangi kumaş, hangi derecede yıkanacağını araştırmakta.

Hangi Kumaş Hangi Derecede Yıkanmalı? Çamaşır Yıkama Teknikleri

Hangi Kumaş Hangi Derecede Yıkanmalı
Sayfa İçeriği: Çamaşır Yıkama Teknikleri, Çamaşır Yıkama Dereceleri Nelerdir, Kumaşlar Hangi Derecede Yıkanmalı, Kumaşları Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hangi kumaş hangi derecede yıkanmalı ile ilgili bilinmesi gerekenleri siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik. Çamaşır yıkama teknikleri, hakkında bilmeniz gereken pratik bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Sizde hangi kumaş hangi derecede yıkanmalı? hakkında merak ettiklerinizi sayfamızdan bulabilirsiniz.

İnsan hayatın da, çamaşırlar en önemli yerde bulunmaktadır. Çamaşırları haftada belki de her daim yıkama gereksinimi duyulmaktadır. Yalnız çamaşırları doğru şekilde vede ayarda yıkamakta, yanlışlıklar yapılırsa, çamaşırların uzun ömürlü olmasına engel olmuş olunur. Yapısına vede kalitesine göre her çamaşırın, yıkama şartları da bulunmaktadır. Bu tür bilgilerin bilinmesi, çamaşırların üzerinde olumlu etki sağlamaktadır.

KUMAŞLAR HANGİ DERECEDE YIKANMALIDIR?

Pamuklu polyester kumaşları yıkama derecesi, ön yıkamasını 25/30 derece ayarladığınız da, ana yıkamasını ise 50/60 derece olarak tercih edin.

Beyaz pamuklu kumaşlar ise, 80/90 derece de yıkanmalı vede renklileri en fazla 60 derece ayarın da yıkamalısınız.

Keten kumaşlarınızı ön yıkama suyu sıcaklığın da yıkamalısınız vede 25/30 derece ayarında ana yıkama sıcaklığı ise 50/60 derece olarak tercih edilmelidir.

Sentetik kumaşlarınızı ön yıkama olarak, 50/60 derecede sonra da 90 derece de yıkamalısınız.

Yünlü kumaşlarınızı yıkarken, sıcaklığı 30/40 dereceyi geçmemesine dikkat etmelisiniz.

İpekli kumaşlarınızı mümkün olduğunca kuru temizlemeye vermeye çalışın. Eğerki çamaşır makinesinde yıkayacaksanız da, en düşük ayar 30/40 derece sıcaklıkta olmasına özen gösterin.

Hangi Kumaş Hangi Derecede Yıkanmalı, yazımız da hazırladığımız hangi kumaş hangi derecede yıkanmalı öğrenebilirsiniz. Sizin de eğerki hangi kumaş hangi derecede yıkanmalı yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hangi kumaş hangi derecede yıkanmalı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Zencefil Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed