Havayolu Seyahatında Bilmeniz Gereken 10 Sır

Havayolu Seyahatında Bilmeniz Gereken 10 Sır Havayolu Hakkında, uçaklarla seyahat eden yolcuların bilmesi gereken 10 sır ile ilgili bilgiler sayfamızda.

Havayolu Seyahatında Bilmeniz Gereken 10 Sır Havayolu Hakkında

Havayolu Seyahatında Bilmeniz Gereken 10 Sır
Sayfa İçeriği: Havayolu Seyahatında Bilmeniz Gereken 10 Sır, Havayolu Seyahatında Bilmeniz Gerekenler, Havayolu Hakkında, Havayolunda İnsanlardan Saklanan 10 Gizli Sır, Havayolu Hakkında İlginç Bilgiler

Havayolu hakkında, bir çok gizli sırlar bulunmakta. Bu tür gizli sırları duyduğunuz’da sizlerde bizim gibi şaşıracaksınız. En hızlı ulaşım sağlayan uçak yolculuğunda, bir çok sır’ın olduğunu vede bizler sadece yazımız’da size 10 tanesini derledik. Uçak yolculuğunda aslında bazı durumları doğru sanarken yanlış olabileceğini düşünmemiz vede ufak firmalarınında bazı şeyleri bilmemesi gerektiğini düşünmekteler.

Siz değerli dostlarımız için bu yazımızda havayolu çalışanlarının vede havayolu şirketlerinin vatandaşların bilmesini istemediği 10 sır hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Sizler için düzenlediğimiz havayolu seyahatında bilmeniz gereken 10 sır hakkında detayları yazımızın devamından ukaşabilirsiniz.

HAVAYOLUNDA İNSANLARDAN SAKLANAN 10 GİZLİ SIR

– Kabın içi gece ışıkları : Bu ışıkların aslında gece yolculuğunda, daha iyi seyahat vede uyku uyunması için söndürüldüğünü düşünmekteler. Bu durum ise aslında sanıldığı gibi değil. Bu ışıklar acil bir durumda, gözlerinizi daha iyi kullanabilmek için düşünülmüştür. İyi görüş sağlanması için kabın içlerine loş ışıklar yerleştirilir.

– Sert iniş : Uçağın sert inişleri aslında o durumlarda zeminin ıslak olması vede pilotun bilerek yere sert iniş yapmasıdır. Islak vede yeterinde uzun olmayan pistlerde sürtünmeyi arttırarak uçağın daha çabuk durmasını sağlar.

– HR kodu : Uçaklarda bulunan koltukların altında bulunan, valizler için depo alanı yer almakta. bu depo alanında bazı zamanlarda valiz yerine tabut ile cenaze taşınabilmekte. Uluslar arası uçak sisteminde hr kodu uçakta cansız bir kargo olduğunda kullanılmaktadır.

– Temizlik : Uçağa ilk binildiğinde her yer temiz vede güzel koku yayaın kolodor vardır. Yalnız burada tabikide atlanmaması gereken bir kaç detay vede konu vardır. Uçakta bulunan tuvaletler, bir çok insan tarafından kullanılmakta, servis tepsileri vede koltuk başlıklarıda bir çok kez kullanılmaktadır. Göremediğiniz bir çok mikroplar buralarda yaşayabilmekte, o yüzden dikkat etmenizde yarar vardır. Özellikle iki uçuş arasında yeterli zaman olmadığı için bu alanların temizliği yüzeysel yapıldığından sorun yaratabilmekte.

– Küçük arızalar : Uçuşlarda her küçük arızalar hemen onarılmaz. Bazen uçuş saatine denk geldiğinde, direk kalkış yapması gereken uçuş yolculuğunda zaman kaybetmemek için küçük arızaları bekletmektedirler. Küçük arzılar, genellikle kalkış esnasında yapılan uçuş listelerinin kontrolü yapılırkende aksamakta. Geçikmeler olmasın diye ise, küçük arızalar bazen göz ardı edilebilmekte. Küçük arızaların ertelenmesi ise, uçak kazalarına davetiye çıkarmakta.

– Bagaj : Bagajınızı karıştırmamaları için boşuna kilit koymanıza gerek yok. Çünkü bagaj kontrolü yasal olduğu için o kilit her türlü açılıp, bagaj kontrolü yapılacaktır. Kilitlediğiniz valizlerinizinde hasar görmesini istemiyorsanız, direk teslim edebilirsiniz. Kilitleriniz bir kalem yardımı ilede rahatlıkla açılabilmektedir. Hatta havayolu çalışanlarınında kilit takmanızı önermediği söylemlerde.

HAVAYOLU HAKKINDA İLGİNÇ BİLGİLER

– Telefon : Açık bir telefon uçakta, uçuş esnasında asla bir hataya neden olmaz. Yalnız radyo sinyallerinin karışmasına vede statik oluşarak görültü oluşmasına sebep olduğu hala öne sürülmekte. Bu sebepten ise durum gerçekleşirse pilotun konuştukları tam aktarılamayabilir yada gelen cevaplar net anlaşılamayabilir. Bu sebepten dolayıda uçakta, telefonların kapatılması istenilmekte. Kabin çalışanlarıda bu kurala sıklıkla uymaktadırlar.

– Pilot : Pilotlar sandığınızdan daha fazla uykuya dalmaktadırlar. Bu durumda korkmanızı gerektirecek birşey yok aslında. Çünkü otomatik pilot devreye girmektedir yada kontrolü yardımcı pilot alır. Yasak olduğu halde 2 pilotunda aynı anda uyuya kaldığı çokca rapor edilmiştir.

– Yemek masaları: Uçak havalanmaya başladığında, yemek yenileceğinden ilk yapmanız gereken yemek masaları olduğunu herkes bilmektedir. Yalnız şunu unutmamanız gerekmektedir ki, ilk yapmanız gereken şeyin masaları açmak olmadığını bilmenizdir. Çünkü anneler, çocuklarının bezlerini değiştirirken bu masaları kullanmaktalar.

– Bizi çıplak görüyorlar : Güvenlik tekbiri için tabikide, bu aramaların yapılması gerekmektedir. Peki sizler insanları bukadar detaylı bir şekilde taradıklarını biliyormuydunuz? İnsanların üzerinde ki, pirsikler, slikonlar, genetel organlar kadar herşey rahatlıkla görülebilmekte.

Havayolu Seyahatında Bilmeniz Gereken 10 Sır hakkında merak edilenleri derledik. Sizinde aklınıza takılan soruları bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Uçak seyahatında sizinde bilmeniz gereken 10 gizli sırları sayfamızdan takip edebilirsiniz. Havayolu Seyahatında Bilmeniz Gereken 10 Sır yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden yazmayı unutmayın. Havayolu Seyahatında Bilmeniz Gereken 10 Sır sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilir vede en güncel ilginç bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Annelerin Kızınca Söylediği 10 Klasik Cümle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed