Hint Kınası Zararlı Mı?

Hint Kınası Zararlı Mı? Hint Kınası Hakkında Bilinmeyenler, Hint kınası hakkında bir çok araştırmalar yapılmakta vede hint kınasının bilinmeyen zararları…

Hint Kınası Zararlı Mı? Hint Kınası Hakkında Bilinmeyenler

Hint Kınası Zararlı Mı
Sayfa İçeriği: Hint Kınası Zararlı Mı, Hint Kınası Hakkında Bilinmeyenler, Hint Kınasının Bilinmeyen Zararları, Hint Kınasının Cilde Zararları, Hint Kınası Göze Sürülür Mü, Hint Kınasının Saça Zararları, Hint Kınası Alerjik Belirtileri, Hint Kınası Nasıl Çıkar

Hint kınası zararlı mı hakkında bilmeniz gerekenleri siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Hint kınası hakkında bilinmeyenlere sayfamızdan ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Hint kınasının cilde zararları vede yan etkileri hakkında bilmeniz gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Peki hint kınası zararları nelerdir?

Hindistan’da yetişen kına ağacı yapraklarının kurutulması vede öğütülmesiyle toz haline getirilerek oluşan hint kınası, yüzyıllardır bilinen yeşil yani, kırmızı olan kınalardan farklı şekilde, siyah renk şeklindedir. Son zamanlar da, hint kınasını kolay yoldan satmak için, içeriğine kimyasallar karıştırılmaya başlandı. Uzmanlar ise konu ile ilgili detaylı araştırmalar yaparak hint kınasının zararlarını belirtti.

HİNT KINASININ BİLİNMEYEN ZARARLARI

Hint kınasını uygulamadan önce mutlaka uzman hekime danışmayı unutmayın. Hint kınasını kendiniz yapmaya kalkışmayın, bu işi profesyonel olarak yapanlara uygulatın.

Hint kınasının içeriğinde bulunan kimyasallar, cilt üzerinde alerjik reaksiyon etkisi yaparak kalıcı hasarlar yapabilir. Hint kınası kullanan bir çok insan, su toplaması, deride yanma vede 1. derece yanıklar sebebi ile hastaneye başvurmuştur.

Uzmanların uyarılarına göre, anne adaylarının kesinlikle kullanmaması gerekmektedir. Çünkü, çocukların derisi hassas olduğu için alerjik reaksiyon görülme riskinin aşırı fazla olabilmektedir.

Hint kınaları, siyah, kızıl vede kahverengi gibi çeşitli renklerde bulunmaktadır. Yalnız hint kınasının asil rengi siyah olanıdır. Siyah renk dışında satılan renkler de ise gıda boyası bulunmaktadır.

Saçlarını doğal bir yol ile boyamak isteyen hanımlar, hint kınasını tercih etseler de, içeriğinde bulunan zararlı maddeler, saçlara zarar vermekte vede dökülmelere hatta saç derisinde kabarmalara yol açabilmektedir.

Hint Kınası Zararlı Mı, yazımız da hazırladığımız hint kınası zararları ile ilgili bilinmeyenleri öğrenebilirsiniz. Sizin de eğerki hint kınası zararlı mı, yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hint kınası zararlı mı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kemik Suyunun Bebeklere Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + 10 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed