İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

iğneli Epilasyon Nasıl Yapılır? İğneli Epilasyon Nedir?, İğneli epilasypn ile ilgili merak edilen, bazı bilgileri yazımızın içeriğinde hazırladık.

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır? İğneli Epilasyon Nedir?

iğneli Epilasyon Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: iğneli Epilasyon Nasıl Yapılır

Kılları yok etmek için tercih edilen iğneli epilasyon, en etkili kalıcı epilasyon yöntemlerinden biridir. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için iğneli epilasyon nedir? vede iğneli epilasyon kalıcı mı? İle ilgili soruların cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki İğneli epilasyon nasıl yapılır?

İğneli epilasyon, kesin kalıcıdır. Epilasyon yöntemi kişilere %100 kıllardan kurtulma imkanı vermektedir. İğneli epilasyon cihazına bağlı olan kalemin ucu ile, her bir kıl köküne tek tek elektrik verilmektedir. Bu işlem esnasında bireyler acı çekmezler. Kıl kökü elektrikle zayıflatılır vede yok edilmektedir. Vücuttaki istenmeyen kulları vede tüyleri kalıcı olarak yok etmek için tercih edilmektedir. Bu yüzden kalıcılığıda kesindir vede kılları kökenden yok etmektedir. Bu yöntem lazer epilasyonun dahi etkili olamadığı, ince tüyler, açık renkli tüyler vede beyaz tüylerde dahi etkili olabilmektedir. Yazımızın devamına giderek iğneli epilasyon ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

İğneli Epilasyon Acıtır Mı?

İğneli Epilasyon Kalıcı Mı?

Bu epilasyon yöntemi, en etkili epilasyon yöntemlerinden biridir. Özellik ile yüz bölgesinde büyük başarı gösteren iğneli epilasyon, tüylerinden tamamen kurtulmak isteyen bireylerin her bölge için tercih edebileceği yöntemdir. İğneli epilasyon bölgeye vede ihtiyaç duyulan seans sayısı kadar yapılmaktadır. Yalnız seanslar sonrasında %100 kalıcılık sağlamaktadır.

iğneli Epilasyon Riskli Mi
iğneli Epilasyon Riskli Mi

İğneli epilasyon seans aralıkları bölgeden bölgeye vede uzmanların kıl köküne, kılın kalınlığına, kılın inceliğine yani kaç seans süreceği kıl yapısı ile alakalıdır. Genellik ile iğne epilasyondan sonuç alınan ortalama seans süresi, vücut bölgelerinde 4 veya 6 seans, yüz bölgesinde 4 veya 8 seanstır. İğneli epilasyon göğüs çevresine, göbeğe, kaşa, kulağa, dudak üstüne vede genital bölgeye uygulanmamalıdır. Bunlar vücudun en hassas bölgeleridir. İğneli epilasyon da eğer ki, kıl köküne değil de, kıl köküne daha altına ısı verilir ise, cilt yanar minik çukur şeklinde iz kalabilmektedir. Bu nedenler minik çukur şeklinde iz bırakabilir vede yüksek doz ile çalışılmış ise bu iz kalıcı olabilmektedir. Kalıcı iz kalma olasılığı nedeni ile, iğneli epilasyon yüz bölgesi için uygun olmamaktadır.

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır, iğneli epilasyon da, her bireye özel bir iğne kullanılması lazım. Seans sayısı uygulanan alanlardaki kılın yoğunluğuna vede kılın uzama zamanına göre değişmektedir. Seans aralıkları başlangıçta 1 veya 2 hafta gibi olmaktadır. Eğer ki sizin iğneli epilasyon nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. İğneli epilasyon nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da iğneli epilasyon nasıl yapılır, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hamilelikte Tansiyon Kaç Olmalı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed