İnternette Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılmalı?

internette Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılmalı? Güvenli Alışveriş Yöntemleri, İnternette güvenli alışveriş yaparken bilmeniz gerekenleri yazımızda derledik.

İnternette Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılmalı? Güvenli Alışveriş Yöntemleri

internette Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılmalı
Sayfa İçeriği: internette Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılmalı

İnternette güvenli alışveriş teknoloji çağının ilerlemesi ile günümüzde sıkça yapılmaktadır. Güvenli alışveriş siteleri oldukça çoğalmakta ve insanlar hangi siteler üzerinden güvenli alışveriş yapacaklarını tam olarak bilmemektedir. Güvenli alışveriş yöntemleri ile ilgili bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına alarak hazırladık. İnternette güvenli alışveriş yaparken bilmeniz gereken bazı püf noktaları da sayfamızdan yardım alarak öğrenebilirsiniz. Peki internette güvenli alışveriş nasıl yapılmalı?

Teknolojinin gelişmesi ile artık internette alışveriş yapımı oldukça artmaktadır. Durum böyle olunca internet ortamında internet dolandırıcılığı ve güvenli alışveriş yapmakta hali zorlaşmaktadır. İnternet ortamında daha güvenli alışveriş yapmanız için sayfamızda bazı önlemleri hazırladık. İnternet sitelerinden yaptığınız alışverişler de öncelikle tedbirli davranmanız ve tanınmış sitelerden alışveriş yapmanız daha doğrudur. Tedbirleri alınmış ve tanınmış sitelerden yaptığınız alışverişler, dışarıdan yaptığınızdan daha güvenli vede kolay olmaktadır. İnternet üzerinden kimseye kişisel bilgilerinizi, kart bilgilerinizi vede adres gibi bilgileri vermeyin. İnternette güvenli alışveriş yapmanız için bilmeniz gereken bazı tedbirleri yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

İnternette Güvenli Alışveriş Önerileri

İnternette Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılır?

Alışveriş yaptığınız her türlü sipariş, müşteri numarası gibi birlikte sipariş sürecindeki tutar vede kalem bilgilerini bulunduran son sayfayı kaydederek bu işlem sayesinde siparişlerinizi takip edebilir ve çok işinize yarayacağını unutmayın.

Küçük punto ile yazılmış yazılara mutlaka dikkat edin. Bilinmeyen sitelerden alışveriş yaparken özel koşullar, bazı kısıtlamalar, mesela ürünlerin kullanılmış olarak satıldığı veya kampanya boyunca iade kabul edilmeyeceği ya da fiyata KDV’nin dahil olmadığı gibi açıklamalar oldukça küçük yazılarla yazılmaktadır.

İnternette Güvenli Alışveriş Yöntemleri
İnternette Güvenli Alışveriş Yöntemleri

Alışveriş yapacağınız mağazanın bir kereye mahsus da olsa gizlilik bilgilerini gözden geçirmenizde yarar var. Kişisel bilgileriniz vede onların korunmasıyla ilgili açık politikası vede buna ait beyanının sitesinde bulundurulması gerekmektedir. Kredi kartı numaranız, email adresiniz vede adres bilgileriniz gibi özel vede önemli bilgilerinizin gizliliği konusunda mağazanın başlangıç düzeyinde sorumluluk sahibi olup, olmadığı konusunda hiç değil fikir edinmiş olursunuz.

Sipariş verdiğiniz de elinize ne zaman vede nasıl ulaşacağı konularında mutlaka bilgi sahibi olun.

Alışveriş yaparken özel tedbir almış mağazalara önem vermelisiniz.

Alışveriş yapmadan önce alışveriş yapacağınız siteyi iyice inceleyin. Güvenliğinizi sağlamayacak sitelerden alışveriş yapmamanız ve tedbirlerini almış sitelerden alışveriş yapmanız daha doğru olacaktır.

Alışveriş yapacağınız mağaza web sitesinde künye bilgilerinin, açık adres bilgilerinin vede gerektiğinde başvurulacak yetkililerin isim vede telefonlarının açık bir şekilde belirtilmiş olduğuna bakmalısınız.

İnternette Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılmalı, internet üzerinden alışveriş yaparken, bazı sosyal ağlar üzerinden istenilen kişisel bilgilerinizi, kart bilgilerinizi kesinlikle paylaşmamanız gerekmektedir. Güvenli alışveriş yapabilmek için, tedbirini almış ve güvenliği kanıtlanmış web siteleri üzerinden alışveriş yapmayı tercih etmelisiniz. Eğer sizin de internette güvenli alışveriş nasıl yapılmalı, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. İnternette güvenli alışveriş nasıl yapılmalı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da internette güvenli alışveriş önerileri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yatak Odası Renkleri Ne Olmalı?

2 thoughts on “İnternette Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılmalı?

  1. internet üzerinden alışveriş yapılmaz…. zaten yapsakta kargolar geç geliyr gidip görerek almak en mantıklısı bazen gördüğünde gelmiyor o yüzden internetten alşveriş yaparken düşünerek hareket etmeli. bazı alışveriş siteleri üzerinde özel bilgilerin paylaşıldığını bile okumuştum oyüzden ben yapmıyorum.

  2. internet üzerinde güvenli alışveriş yapmak isteyenler ssl belgesi olan vede güvenli sitelere dikkat ederek yapmaları gerekli bu gibi yerlerde fazla bilgi paylaşımı yapılmaz diğer sitelere güvenilmemesi gerekmektedir o yüzden internet üzerinden alışverişte güvenli olmak lazım bilgiler mümkün olduğunca paylaşılmaması lazım ve her linkede tıklanmaması gerekli arkadaşlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed