Kaliteli Uyku Nasıl Olmalı?

Kaliteli Uyku Nasıl Olmalı? Sağlıklı Ve Kaliteli Uyku Önerileri, İnsanların çoğunda, uyku problemleri görünmekte ve düzensiz uyku problemleri.

Kaliteli Uyku Nasıl Olmalı? Sağlıklı Ve Kaliteli Uyku Önerileri

Kaliteli Uyku Nasıl Olmalı
Sayfa İçeriği: Kaliteli Uyku Nasıl Olmalı, Sağlıklı Ve Kaliteli Uyku Önerileri, Kaliteli Uyku Önerileri, Kaliteli Uyku İpuçları, Düzensiz Uyku Problemleri, Kaliteli Uyku Uyuma Önerileri, Kaliteli Uyku Nedir, Kaliteli Uyku İçin Ne Yapılmalı, Kaliteli Uyku Uyuyamıyorum, Kaliteli Uyku Nasıl Olur

KALİTELİ UYKU İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

İnsanların çoğunda, uyku problemleri görünmekte ve düzensiz uyku problemleri. Siz dostlarımız için hazırladığımız kaliteli uyku nasıl olmalı vede sağlıklı uyku nasıl olmalı hakkında bilmeniz gerekenleri hazırladık. Kaliteli uyku önerilerini yazımızın devamında bulabilir vede sizde daha rahat uyku için sağlıklı ve kaliteli uyku önerilerini öğrenebilirsiniz.

Bir çok insan çoğu zamanlar, yorgunluk, baş ağrıları vede anlam veremediğ huzursuzluklarla uyandığında karşılaşmaktadır. Akşamları erken de yatmış olsanız, sabaha kadar uyumuşta olsanız verimli bir uyku alamamış hissetmeniz vede psikolojij, fizyolojij bakımdan kötü durumdur. Buda sizin kaliteli uyku uyumadığınızı göstermektedir. Bir çok insan günümüzde uyku sorunları yaşamaktadır. Daha kaliteli vede düzenli uyku için aslında soğuk bir duş aldıktan sonra yatağa girmek vede uykuya dalmanız sizin için kaliteli uyku uyumanıza mümkün olabilmektedir. Uykunun her insan için önemli rolü vardır, zihnin, bedenin ihtiyacı gibi. Uyku uyunduğunda aslında pasif bir süreç olarak değildir, tam aksine uykuda beyin çalışmakta vede etkindir. Uyanıkken öğrenilenlerin, depolanması olarak işlevleri yerine getirdiği söylenmektedir. Beynin bir takım işlevleri yerine getirebilmesi için ise uyku önemli vede zorunludur. Yetişkin kişilerde uykunun alım saati ortalama olarak 7/8 saat olarak değişmektedir.

KALİTELİ UYKU UYUMA ÖNERİLERİ

Bir çok insan, teknolojinin gelmesi ile her vaktinin çoğunluğunu internette geçirmektedir. İnternette vakit harcamak, zihni hareket ettirecek, oyunlar oynamak vede maruz kalınan ekran ışıkları gözlerinizde görme sinirlerinizi uyaracağından biyolojij olarak saatinizi bozmaktadır. Bu yüzden de yatağa girdiğinizde yanınız da telefonu almayın vede telefonunuz sizden uzakta olmasına dikkat edin. Kapalı olması sizin için daha yararlıdır. Yatak odanızı eğerki başka şeyler, başka eylemler için kullanıyorsanız buda uykunuzu etkilemektedir. Uykusuzluğu tetikleyen diğer faktörler arasında yer almaktadır. Uyku dışında, yattığınız odayı başka birşey için kullanmayın, televizyon, bilgisayar yatak odanızda olmamasına özen gösterin.

Olumlu düşünmeye gayret ederek, olumsuz düşüncelerinizi her zaman bir kenara bırakın. İnsanların, yatma vakti geldiğinde bütün gün yapmış olduğu içinde biriktirmiş olduğu duygular su yüzüne çıkmaktadır. Sıkıcı vede bunaltıcı düşüncelerden uzaklaşmak sizin vede uykunuz için önemli roldür. Unutmayın ki, sıkıcı durumları zaten yeni güne başladığınız da tekrar başa çıkmakla uğraşacaksınız en azından gece uykunuz da kötü düşüncelerden arınmanız vede uyku uyumanız problemlerle başa çıkma güçünüzü kuvvetlendirecektir.

Eğerki spor yapıyorsanız, akşam vakti yada yatacağınız zamanlara yakın saatlere yapmamanız gerekmektedir. Çünkü vücut sıcaklığının yüksek olmasıda uykuya dalmanızı vede geçişinizi zorlaştırmaktadır. Geç saat olarak spor yapmakta, fiziksel mekanizmaların düzenini bozacağından, biyolojik saatinize uyum sağlayabilmek için sabah spor yapmanız sizin için daha yararlı olacaktır. Akşamları uyku vaktinden önceleri 2/3 saatte yorucak hareketlerden kaçınmak kaliteli uyku uyumanız açısından önemlidir.

Kaliteli Uyku Nasıl Olmalı, sayfamız da hazırladığımız kaliteli uyku önerilerini bulabilir vede sizde artık kaliteli uyku nasıl olmalı hakkında bilmedikleriniz öğrenebilirsiniz. Yatağa girdiğinizde uyumadan geçirilen süre kısaltılmalıdır. Sizde yatağa girdiğinizde eğerki 15/20 dakika içerisinde uykuya dalamıyorsanız, fazla hareket gerektirmeyen, rahatlatıcı uğraşlar yapabilirsiniz. Mesela, yatağınız da kitap okuyabilirsiniz. Bu sayede düzenli vede sağlıklı kaliteli uyku uyuyabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Baba Kız İlişkilerinde Babaların Dikkat Etmesi Gerekenler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed