Karıncalar Nasıl Evden Gönderilir?

Karıncalar Nasıl Evden Gönderilir? Karıncalardan Kurtulmanın Yolları, karıncalardan kurtulma yöntemlerini siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik.

Karıncalar Nasıl Evden Gönderilir? Karıncalardan Kurtulmanın Yolları

Karıncalar Nasıl Evden Gönderilir
Sayfa İçeriği: Karıncalar Nasıl Evden Gönderilir

Karıncalar, Yaz mevsimin de çoğalan karıncalar, bazen bir çok kişiye sorun olmaktadır. Özellikle de dökülen ekmek kırıntılarına ve yemek döküntülerine gelen karıncalar bu sayede etrafı sarmaktadır. Karıncalara zarar vermeden yok etmenin bazı yöntemleri bulunmaktadır. En etkili evden karınca gönderme yollarını sizler için yazımız da hazırladık. Peki karıncalar nasıl evden gönderilir?

Yaz ayların da çalışan karıncalar, kış ayların da ise yuvalarına çekilmektedir. Evler de yiyecek arayan karıncalar, yuvalarını genellikle evin dışına yapmaktadır. Karıncalar koloniler halinde yaşamaktadır. Bir çok insan evini karınca sürüsü bastığı için çözüm yolları aramaktadır. Karıncalar, yaz mevsimin de evlere dolmaktadır ve zararsız hayvanlar olsa da onlara zarar vermeden evden göndermek için bazı yöntemler yer almaktadır. Sizde yazımızın içeriğinden karıncalar nasıl evden gönderilir? ve evde karınca sürüsü neden olur? Hakkında bilgilere ayrıntılı şekilde ulaşabilirsiniz.

Karıncalardan Kurtulma Yolları

Etkili Karınca Gideren Yöntemler Nelerdir?

Beyaz sirke yöntemi ile karınca giderme yöntemi.
Nane yöntemi ile karınca giderme yöntemi.
Tuz yöntemi ile karınca giderme yöntemi.
Tarçın vede karanfil yöntemi ile karınca giderme yöntemi.

Evin içine giren karıncaların girdiği köşelere tuz dökmek karıncaları evden uzak tutmak için yardımcı olmaktadır. Bunun için suyu kaynatmak vede çözülünceye kadar karıştırmak için büyük miktarda tuz ilave etmek. Daha sonra bir sprey şişesine koyun vede karıncaların girmeye çalıştığını düşündüğünü yerlere sıkın. Karanfil vede tarçın evin girişine vede karıncaların girebileceği yerlere koyun. Tarçın özellikle etkili karınca kovucu yöntemi olmaktadır. Etkisini daha fazla göstermesi için tarçın tozuna biraz uçucu yağ ilave ederek karıncaları uzak tutarak daha güçlü karınca kovucu elde edebilirsiniz.

Evde Karınca Sürüsü Neden Olur
Evde Karınca Sürüsü Neden Olur

Karıncalar beyaz sirkenin kokusunu sevmezler. Eşit miktar da su vede beyaz sirke karışımı hazırlayın ve bir kaç damla esansiyel yağ ilave edin ve iyice çalkalayın. Bu karışımı saklayın ve karıncaların girdiği noktalara serpin. Bu işlemi günde bir defa tekrarlayın. Nane kokusu karıncaların en nefret ettiği kokular arasında yer almaktadır. Nane izlerini içeren bölgelerden bu yüzden uzak dururlar. 10 damla nane uçucu yağı vede bir bardak su karışımı hazırlayın. Karıncaları gördüğünüz her yere serpin. Bu işlemi günde iki defa yapın. Sıvı karışım yerine kurutulmuş nane de serpebilirsiniz.

Karıncalar Nasıl Evden Gönderilir, karıncalara zarar vermeden sizde evinizden ve balkondan karıncaların gitmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için ise sadece beyaz sirke, nane, tuz vede tarçın ve karanfil kullanmanız sizi kurtaracaktır. Karıncalar evde buldukları ekmek kırıntılarına çok gelmektedir. Düzenli olarak temizlikte yapmanız yerlerde yiyecek artıklarının bırakılması ve çöplerin de atılması evde karınca sürüsüne izin vermeyecektir. Eğer sizin de karıncalar nasıl evden gönderilir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Karıncalar nasıl evden gönderilir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da karıncalar kurutulma yolları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Granit Tava Temizliği Nasıl Yapılır?

One thought on “Karıncalar Nasıl Evden Gönderilir?

  1. Evde yaz kış karınca sürüsü oluşmakta nasıl önlem alabilirim bu duruma?? İlaçta koysam yine geliyorlar bir çözümü var mı arkadaşlar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed