Kemik Suyunun İçinde Neler Bulunur?

Kemik Suyunun içinde Neler Bulunur? Kemik Suyu Nasıl Tüketilir? Kemik suyu çorbasında sık yapılan hatalar ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler.

Kemik Suyunun İçinde Neler Bulunur? Kemik Suyu Nasıl Tüketilir?

Kemik Suyunun içinde Neler Bulunur
Sayfa İçeriği: Kemik Suyunun içinde Neler Bulunur

Kemik suyunun faydaları günümüz de oldukça bilinmektedir. Kemik suyunun insan kemiklerine ve kaslarına oldukça fayda sağlaması da, bir çok kişi tarafından düzenli olarak tüketilmektedir. Yazımızın içeriğin de kemik suyu nasıl tüketilir? ve kemik suyu çorbasında sık yapılan hataları ayrıntılı olarak bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Peki kemik suyunun içinde neler bulunur?

Kemik suyunu eğer besleyici özellikleri nedeni ile içiyorsanız, muhtemelen ihtiyacınız olan tüm her şeyi kolaylıkla alabiliyorsunuz. Kemik suyu, kolajen açısından en zengin kaynaklardandır. Ayrıca D vitamini, kalsiyum, C vitamini vede B1 yani tiamin barındırmaktadır. Ek olarak kolajenden elde edilen jelatinin de uykuyu düzenleme vede ruh halini yükseltmek gibi önemli faydası bulunmaktadır. İçeriğin de bulundurduğu, bir başka önemli madde glutamin, vücudun glükozdan ürettiği maddedir. Bu maddenin aşırı tüketilmesi tavsiye edilmez. Çünkü yararından çok zararı dokunan nerotoksine dönüşebilmektedir. Siz de yazımızın devamına giderek kemik suyunun içinde neler bulunur? ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Kemik Suyu Nasıl Tüketilir?

Kemik Suyu Çorbasında Sık Yapılan Hatalar

Kemik suyu çorbasını haşlama sırasın da taze sebze tercih edebilirsiniz. Yalnız dondurulmuş sebze eklemeyin.
Kemik suyu çorbasını haşlarken fazla su kullanmayın.
Çorbada mümkün olduğunca tek kemik kullanmayın, hayvanın farklı bölgelerinden alınmış kemikleri karıştırın.
Üzerinde et olmayan kemiklerden elde edeceğiniz, kemik suyu çorbası hem besleyici olmaz, hemde lezzetsiz olur.

Et ile kemiğin birlikte pişirilmesi kısa sürede tüketilecek kıvama gelmektedir. Yalnız kemik suyu kaynatmak uzun işlemdir. 6 ila 18 saat kemiğin, çok az et vede bağlar ile birlikte haşlanması önerilmektedir. Bu kadar uzun süre pişmesinin nedeni de, kemiğin içindeki tüm besleyici maddelerin suya karışmasını, kolajen ayrılmasını sağlamak vede kemiğin içeriğini tamamen alabilmesidir.

Kemik Suyu Nasıl Tüketilir
Kemik Suyu Nasıl Tüketilir

Et suyu ile tavuk suyu oldukça lezzetli olmayabilir, özellik ile tek başına haşlandığında. Lezzeti daha çok arttırmak için öncelik ile doğru kemik seçmelisiniz. Bunun için alacağınız kemiğin olabildiğince beyaz vede kalın olmasına dikkat etmelisiniz. Merkezin de yağ vede ilik bulunmalıdır. Eğer ki küçük vede ince kemikler alırsanız, içlerinde lezzet verecek kadar madde barındırmaya bilir. Almış olduğunuz kemiğin üzerinde biraz et olmasına dikkat etmelisiniz. Koyun ve dana gibi hayvanlar da boyun kemiği çorba yapmak için ideal olmaktadır. Bu bölgedeki kemikler de bağ vede doku da bulunduğundan her birleşim noktasında kolajen bulunmaktadır.

Kemik Suyunun İçinde Neler Bulunur, kolajen maddesi cildi elastik tutmaya destek verir vede kemiklerin sağlıklı olmasını sağlar. Yaş ilerledikçe vücut daha az kolajen üretmektedir. Siz de düzenli olarak kemik suyu çorbasını tüketerek, vücudunuzun ihtiyacı olan kolajen maddesini karşılayabilirsiniz. Eğer ki sizin de kemik suyunun içinde neler bulunur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kemik suyunun içinde neler bulunur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kemik suyu neden geç pişer, yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Çilek Bacak Nasıl Geçer?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed