Kışın Kıyafetler Nasıl Kurutulur?

Kışın Kıyafetler Nasıl Kurutulur? Evde Hızlı Kurutma Yöntemleri, Kış ayların da elbiseleri hızlı kurutma yöntemlerini sizler için yazımızda hazırladık.

Kışın Kıyafetler Nasıl Kurutulur? Evde Hızlı Kurutma Yöntemleri

Kışın Kıyafetler Nasıl Kurutulur
Sayfa İçeriği: Kışın Kıyafetler Nasıl Kurutulur, Evde Hızlı Kurutma Yöntemleri, Kışın Çamaşırları Kurutmanıza Yardımcı Olacak Öneriler, Hızlı Yoldan Kurutma Yöntemleri, Kışlık Giysileri Kurutmanın En Pratik Çözümleri, Çamaşırlar Nasıl Kurutulur, Kışın Kıyafetleri Nasıl Kuruturuz, Ütüyle Kurutma Yöntemi, Ütü Yapmadan Kırışıklıklar Nasıl Giderilir

Kışın kıyafetler nasıl kurutulur ile ilgili insanların merak ettiği vede evde hızlı kurutma yöntemlerini sizler için sayfamızda hazırladık. Sizde evde hızlı kurutma yöntemlerini uygulayarak elbiselerini hızlı yoldan kurutabilirsiniz. Ütüyle kurutma yöntemi vede evde uygulayacağınız pratik yöntemler ile hızlı yolla kurutma yapabilirsiniz.

Kış ayların da ev hanımlarının zorlandığı konulardan biri de kışlıkları kurutmak için yaşanan sıkıntılardır. Kolay vede pratik olarak kışlıkları kurutma yöntemlerini yazımızdan öğrenebilirsiniz. Kış ayların da, günlük yaşamınız da bir çok şey zorlaşmaktadır. Ev hanımlarının vede çalışan kadınların ise en korkulu rüyası olan kışlık elbiselerin kurutulması olarak görünmektedir. Bazı püf noktalar ile kışlık çamaşırların kurutulması oldukça kolay. Sizler için kışlıkları kurutmanıza yardımcı olabilecek önerileri sayfamızda derledik.

KIŞIN ÇAMAŞIRLARI KURUTMANIZA YARDIMCI OLACAK ÖNERİLER

Kıyafetlerinizi karesel şekilde asın.
Güneş ışıından yararlanın.
Elbiselerinizi sıcak ortamda kurutun.
Askı kullanın.
Kapıdan kapıya ip uzatın.
Kalın elbiseler yerine, ince elbiseler yıkayın.
Elbiseleri sürekli yıkamaktan kaçının.
Kurutma topları kullanın.

Kurutma topları günümüz de herkesin evinde acil durumlar için bulundurmalısı gerekmektedir. Özellikle de kış ayların da çok fayda sağladığından, %100 yünden yapılmaktadır. Kurutma toplarını kurutma makinesinde kullanabilirsiniz. Kurutma toplarının, kurutma süresini de azaltacağından elektrikten tasarruf edebilirsiniz. Çamaşırlarınızı yumuşatır vede elektriklenmeyi de önlemektedir. Rahat ütüleyerek kurumalarında ekstra kolaylık imkanı sağlamaktadır. Elbiselerinizi kurutmanın en pratik vede mantıklı yolu onları güneşe direk olacak şekilde koymaktır. Gün ışığını en doğru şekilde alabilmesini sağlamak elbiselerini daha hızlı korumatmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle elbiselerinizi kare şeklinde asmanız size doğru olan ısıyı vede açıyı sağlamakta hatta elbiselerinizin de çabuk kurumasına yardımcı olmaktadır.

Elbiselerinizi güneşli günde yıkarsanız, güneş ışığından faydalanmış olur vede kurumalarını da sağlamış olursunuz. Genellikle öğle vakti ve ikindi zamanlarında elbsilerinizi dışarıya çıkarıp yeterli miktarda güneş ışığı aldırmanız bile kurumasını kolaylaştıracaktır. Elbiselerinizi evinizin ısıtıcıları, kaloriferin yada sobanın bulunduğu odaya koymanız kurumalarını hızlandıracaktır. En pratik kurutma yöntemi de evinizde bulunan ısıtıcılardır.

Ev hanımlarının geleneksel olarak yaptığı, kapıdan kapıya ip uzatma yöntemi eviniz de en kolay kurutma yöntemleridir. Karşı karışıya denk gelen kapılarınızla ip bağlantıları yaparak elbiselerinizi kurutabilirsiniz. Elbiselerinize askıya asarak, evinizin bir yerindeki askılıklara yada asacağınız herhangi bir köşeye koyarak elbiselerinin eşit miktarda kurumalarını sağlayabilirsiniz.

HIZLI YOLDAN KURUTMA YÖNTEMLERİ

Yağmurlu havalar da yıkamış olduğunuz kalın elbiseleriniz geç kuruduğundan, sadece gündelik olarak kullandığınız ince elbiselerinizi gün aşırı yıkayabilirsiniz. Kalın kıyafetlerinize ise kuru şampuan sıkarak hava aldırabirsiniz. Böylelikle temiz kokusu ile de yeni yıkanmış görünümü yakalayabilirsiniz.

Kışın Kıyafetler Nasıl Kurutulur, elbiselerinizi sürekli olarka yıkamaktan kaçının. Mesela, kot, kazak, pantolon vede palto gibi ürünler sürekli olarak giyilen temel dışarı elbiselerdir. Yanlış kullanımlarına sebep olan etken varsa oda bu tür elbiselerin sıklıkla yıkanmasıdır. Bu elbiselerin uzun ömürlü olmaları için kıyafetlerinizi aşırı yıkamaktan kaçının. Eğerki sizin de kışın kıyafetler nasıl kurutulur yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kışın kıyafetler nasıl kurutulur sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak arkadaşlarınızı sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Reçeldeki Çok Fazla Şeker Nasıl Giderilir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed