Kıyafetlerde Hijyen Nasıl Sağlanır?

Kıyafetlerde Hijyen Nasıl Sağlanır? Kıyafetlerde Temizliğin Püf Noktaları, Kıyafetler nasıl hijyen olur? Hakkında bilmeniz gereken pratik bilgiler yazımızda.

Kıyafetlerde Hijyen Nasıl Sağlanır? Kıyafetlerde Temizliğin Püf Noktaları

Kıyafetlerde Hijyen Nasıl Sağlanır?
Sayfa İçeriği: Kıyafetlerde Hijyen Nasıl Sağlanır?

Kıyafetlerde hijyen temizliği oldukça önemli bir kavramdır. Günlük hayatımız da giymiş olduğumuz kıyafetler oldukça her yere temas etmesinden dolayı kirlenmekte ve eve gittiğimiz de direk olarak çıkartılması lazım. Ertesi gün aynı kıyafet giyilmemesi gerekmektedir. Kıyafetlerde hijyen her insan olarak önemlidir. Sizde eğer ki günlük temizlikten yorulduysanız bazı kıyafetlerinizi günlük olarak ayarlamanız bu zorluktan sizi kurtaracaktır. Kıyafetlerde hijyen sağlamak için bazı ipuçlarını sizler için yazımızın içeriğin de derledik.

Kıyafetler aslında insanın yaşam tarzı vede beğenileri hakkında önemli tüyolar vermektedir. Bedenleri dış etkilerden korumak için oldukça önemli olan kıyafetler, basit cilt hastalıkları olmak üzere bir çok hastalıktan korunmamızı da sağlamaktadır. Eğer kıyafetler doğru şekilde temizlenmez ise hastalığın kaynağı da olabilmektedir. Gündelik hayatımız da kişisel bakım kadar kıyafetlerin de temizliği oldukça önemlidir. Sizlerde yazımızdan kıyafetlerde hijyen nasıl olur? ve Kıyafetlerde temizliğin püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Kıyafetlerde Hijyen Nasıl Olur?

Kıyafetlerde Temizliğin Püf Noktaları Nelerdir?

Aldığınız bazı kıyafetlerin üretimin de kullanılmış olan kimyasallar cilt ile temas ettiğinde alerjik etki yapabilmektedir. Her ne kadar dikkat edilse de, fabrikadan çıkıp alıcısına ulaşana kadar geçen süre de kıyafetler toza ya da bazı bakterilere maruz kalabilmektedir. Bu sebeple yeni aldığınız kıyafetler kimyasal kalıntılardan, virüs, toz vede bakterilerden arınabilmesi için giyilmeden önce mutlaka yıkanması önerilmektedir. Kıyafetler gündelik yaşamda üzerimizde devamlı kaldığından başta ter olmak üzere, istenmeyen lekelere, toz mitlerine vede bakterilere maruz kalmaktadır. Özellikle kıyafetlere sinen virüs vede bakterilerin ev içine yayılmaması için eve gelir gelmez kıyafetlerin hep aynı odada çıkarılması ve çıkarılırken silkelenmemesi temiz çamaşırlarla da temas etmemesine özen gösterilmelidir.

Kıyafetlerde Nasıl Hijyen Sağlanır
Kıyafetlerde Nasıl Hijyen Sağlanır

Uzman hekimler genel olarak kıyafeti aralıklı günler ile bile olsa 3 günden fazla giymemeyi vede mutlaka her defasında bir kaç saat havalandırmayı önermektedir. Her kıyafetin dokusu vede temizlenme yöntemi farklılık gösterebilmektedir. Dolayısı ile tüm çamaşırları tek bir sıcaklıkta yıkamak çamaşırların yıpranmasına vede ömürlerinin azalmasına neden olmaktadır. Çamaşırları renklerine, türlerine vede kullanma talimatlarına göre yıkamanız tavsiye edilmektedir. Renkli çamaşırları 30/40 derecede yıkamak yeterli görülür iken beyaz çamaşırların 60 derecede yıkanması tavsiye edilmektedir. Öte yandan maksimum hijyen için başta iç çamaşırları olmak üzere ütülenebilir kıyafetlerin yüksek ısıda ütülenmesi önerilmektedir.

Kıyafetlerde Hijyen Temizliği

Leke vede ter izleri kirli çamaşırlar üzerinde görebildiklerimiz yalnız kirli çamaşırların üzerinde gözle göremediğimiz polen, toz mitleri vede alerjen gibi hastalıklara davetiye çıkaran bir çok istenmeyen madde yer almaktadır. Elbiseler de etkili vede tam hijyen sağlayabilmek için yıkamada kullanılan deterjanın üstün leke çıkarma özelliğinin yanı sıra alerjenlerin temizlenmesinde etkili olmasına dikkat etmelisiniz. Daha hijyen ve temiz kıyafetler için elbiselerin temizliğini her gün yapmanız oldukça önemlidir.

Kıyafetlerde Hijyen Nasıl Sağlanır, kıyafetlerde hijyen günlük hayatımız da oldukça önemli ve hastalılardan korumak adına yapılması gereken bir şeydir. Sizde eğer ki kişisel bakımınıza önem veriyor ve daha iyi hijyen için kıyafetlerinizi gün sonunda güzelce temizlemeli ve hastalıklardan kendinizi korumalısınız. Sizin de eğer ki kıyafetlerde hijyen nasıl sağlanır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kıyafetlerde hijyen nasıl sağlanır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da kıyafetlerde hijyen temizliği yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kabak Çiçeği Dolması Nasıl Yapılır?

2 thoughts on “Kıyafetlerde Hijyen Nasıl Sağlanır?

  1. merhaba 12 saat fabrikada çalışıyorum kıyafetlerde hijyen temizliğini nasıl yapmalıyım. Çocuklarda var evde hasta olmamaları için eve girmeden mi çıkarmalıyız yoksa iş yerinde kıyafetlerde hijyen sağlamak için değişmek mi lazım? normal de işte dezenfektan kullanıyorum ama yinede şu sıralar önlem almak gerekiyor yrdmcı olurmusunuz?

  2. slm çamaşır makinede renkli kıyafetler kaç derecede yıkanırsa virüslere etki eder? bebeklerin kıyafetlerinde hijyen temizliği nasıl yapılmalı onların kıyafetlerine deterjan kullanmıyorum alerji yapmasın diye özel birşşey varsa önerirseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed