Kombinin Su Damlatmasına Karşı Alınacak Önlemler

Kombinin Su Damlatmasına Karşı Alınacak Önlemler Kombi Bakımı, Kombi arızası ile ilgili bilinmesi gereken önerileri sayfamız da hazırladık.

Kombinin Su Damlatmasına Karşı Alınacak Önlemler Kombi Bakımı

Kombinin Su Damlatmasına Karşı Alınacak Önlemler
Sayfa İçeriği: Kombinin Su Damlatmasına Karşı Alınacak Önlemler, Kombi Bakımı, Kombinin Su Damlatmasında Uygulanan Önlemler, Kombinin Su Damlatmasında Uygulanan Yöntemler, Kombi Bakımı Nasıl Yapılır, Kombi Arızası Nasıl Giderilir

Kombinin su damlatmasına karşı alınacak önlemler hakkında bilinmesi gereken püf noktaları yazımız da derledik. Kombi bakımı ile ilgili yöntemleri yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Sizde kendiniz kombinin su damlatmasına karşı önlemler alabilirsiniz. Bazı evlerde kombi ile ısınma sağlanmaktadır. Günümüz de nerde ise tüm evlerde kombi sistemi kullanımı yaygınlaştı. Vatandaşların en çok karşılaştığı sorunlar arasında ise kombinin su akıtmasıdır. Kombi su akıtmaya başlandığında alınabilecek önlemleri sizler için yazımızda mercek altına aldık.

Evlerde kullanılan kombi sistemi, doğalgaz yolu ile kullanılan ısınma sistemidir. İnsanların kombi ayarlarını bilmesi bakımı konusunda bilgi sahibi olması kadar önemlidir. Kombi kullanım talimatlarını ne kadar okusanız da, yanı sıra kombi hakkında tesisatçılardan da bilgiler alınmalıdır. Son zamanlar da sıkça rastlaşılan sorunlar arasında ise, ana problemlerden biride kombi su damlatması’dır.

KOMBİNİN SU DAMLATMASINDA UYGULANAN ÖNLEMLER

Kombinize gelen borunun filtre kısmını vede checkvalf kısmını kontrol edin vede bu kısımdan kaynaklanan sorunlardan dolayı su sızıntısı gerçekleşiyor olabilme ihtimali yüksektir.

Kombi deposunda bulunan aşırı su neden ile kombiniz su damlatıyor olabilir. Su borusu bölümünden vanayı açarak, fazla suyun dışarı çıkmasını sağlayın. Kombinizin altına kova koyarak, suyu içine boşaltmanız, etrafın pislenmemesini önlemiş olursunuz.

Kombinizin sabit basınç ayarının 1,5 olması gerekmektedir. Deposunda yetersiz su olması neden ile kombiniz su akıtıyor olabilir. Su vanası kolunu hafif bir şekilde çevirerek yeterli miktarda su almasını sağlayın.

Tüm herşeye rağmen hala kombiniz su damlatıyor ise, kombi tesisatçısı çağırarak, arızınanın neden kaynaklandığını bularak, onarılmasını da sağlayabilirsiniz.

Kombinin Su Damlatmasına Karşı Alınacak Önlemler, yazımız da hazırladığımız kombinin su damlatmasına karşı alınacak yöntemleri bulabilirsiniz. Eğerki sizin de kombinin su damlatmasına karşı alınacak önlemler, yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kombinin su damlatmasına karşı alınacak önlemler, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tiroid Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + 13 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed