Konserve Aşure Ne Kadar Süre Dayanır?

Konserve Aşure Ne Kadar Süre Dayanır? Konserve Aşure Nasıl Saklanır? Konserve aşure bozulur mu? Hakkında merak ettiklerinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Konserve Aşure Ne Kadar Süre Dayanır? Konserve Aşure Nasıl Saklanır?

Konserve Aşure Ne Kadar Süre Dayanır
Sayfa İçeriği: Konserve Aşure Ne Kadar Süre Dayanır

Herkesin severek tükettiği aşure ile ilgili bazı merak ettiklerinizi yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için derledik. Siz de yazımızın devamına giderek konserve aşure nasıl muhafaza edilmeli? ve konserve aşure bozulur mu? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Konserve aşure ne kadar süre dayanır?

Aşure piştikten sonra kesinlikle soğumadan, buzdolabına koymayın. Eğer sıcak iken aşure buzdolabına koyulursa, aşure hemen ekşiyecek vede bozulacaktır. Hazırladığınız aşureyi, eğer sıcakken hemen tüketecekseniz, ilk önce küçük porsiyonlara bölün vede daha sonra aşurenin üzerine istediğiniz malzemeleri de ilave ederek süsleyin. Eğer ki aşureyi bir kaç gün sonra tüketmek istiyorsanız, ağzı sıkı bir şekil de kapalı olan vede hava almayan saklama kabına koyarak muhafaza edebilirsiniz. Siz de yazımızın devamına giderek konserve aşure bozulur mu? İle ilgili bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Konserve Aşure Bozulur Mu?

Konserve Aşure Nasıl Saklanmalı?

Nohut, aşurelik buğday vede kuru fasulye akşamdan ılık suya konarak bekletilir. Ertesi gün ise ayrı tencere de nohudu, buğdayı vede kuru fasulyeyi haşlayın. Buğday hafif haşlandıktan sonra, nohudu vede kuru fasulyeyi ilave ederek karıştırın. Sonra diğer malzemeleri ilave ederek karıştırın. Arada karıştırmayı ihmal etmeyin. Çünkü buğday hemen tencere dibine yapılabilmektedir. Daha sonra şekeri katıp, malzemeler pişene kadar kaynatın. Malzemeler piştiğin de ise, bir bardak soğuk su ilave ederek, altını kapatın. Hemen konserve şişelerine koyarak kapaklarını sıkıca kapatın ve bir bezin üzerine ters çevirip, üstüne bir örtü kapatarak, şişelerin tutmasını sağlayın. Tutmayan şişlere tekrar kaynatarak aynı işlemi uygulayın. Konserve aşuresini dilediğiniz zaman tüketebilirsiniz.

Eğer ki konserve aşureyi derin dondurucuya koyacaksanız, doğru kap tercihi de hayli önemli olmaktadır. Buzdolabı poşetine doldurmak vede saklama kabı kullanmak seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Saklama kabına koymak aşurenin malzeme bütünlüğünü korumak bakımından daha sağlıklı sonuçlar verir. Yalnız derin dondurucu da eğer ki, yer sıkıntısı var ise, buzdolabı poşetini kullanabilirsiniz. Buzdolabı poşetinin ağzını sıkıca kapatmadan önce, içerisin de hava kalıp kalmadığını iyice kontrol edin. En sağlıklı dondurma işlemi için poşette hava kalmaması lazım. Derin dondurucu da sakladığınız aşureyi, tüketmeden minimum 6 saat önce, buzdolabının normal bölmesine alın. Buzu çözünen aşurenin daha sonrasın da, üzerine kuru meyveler, kuru yemiş vede nar taneleri ile süsleyerek ister soğuk, isterseniz de ısıtarak tüketebilirsiniz.

Konserve Aşure Ne Kadar Süre Dayanır, konserve aşureyi hazırladığınız da, derin dondurucu da muhafaza ederseniz dilediğiniz zaman tüketebilirsiniz. Aşure kolay kolay bozulmaz. O yüzden gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz. Eğer ki sizin de konserve aşure ne kadar süre dayanır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Konserve aşure ne kadar süre dayanır, sayfamızı arkadaşlarınızı da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da konserve aşure bozulur mu yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hızlı Turşu Ne Kadar Süre Dayanır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed