Kötü Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir?

Kötü Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir? Ayakkabı Kokusu İçin Yöntemler, Ayakkabı kokusuna kesin çözüm yöntemlerini yazımız da ayrıntılı olarak derledik.

Kötü Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir? Ayakkabı Kokusu İçin Yöntemler

Kötü Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir
Sayfa İçeriği: Kötü Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir

Bir çok insanın başına gelen ve sorun oluşturan kötü ayakkabı kokusunun yok edilmesi ile ilgili bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Ayakkabı kokusu için yöntemler vede kötü ayakkabı kokusuna kesin çözüm yöntemleri hakkında bilmeniz gereken bazı püf noktaları yazımız da mercek altına alarak düzenledik. Sizde yazımızın devamına giderek kötü ayakkabı kokusu nasıl yok edilir? Öğrenebilirsiniz. Peki kötü ayakkabı kokusu nasıl giderilir?

Nerede ise günümüz de her insanın başına gelen ayakkabı kokusu sorunu oldukça sıkıcı problemler arasında yer almaktadır. Ayakkabılar da oluşan koku sorunu kişinin yaşam kalitesini düşürüp, bazı durumlarda oldukça can sıkıcı hal alabilmektedir. Bu kokular aslında uzun yürüyüşler ile ayakların terlemesi vede hava almamasından, bazen de yanlış ayakkabı seçiminden kaynaklanmaktadır. Özellikle de bu gibi sorunla zamanında çözüm bulunmaz ise ileri durumlarda ayakkabı kokusu yayılma oranında fazlalaşma olmaktadır. Bu durum ise çevredeki insanların da rahatsız olmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle farklı yöntemleri kullanarak ayakkabı kokusunu giderebilirsiniz. Sizde yazımızın devamına giderek kötü ayakkabı kokusu ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kötü Ayakkabı Kokusuna Kesin Çözüm Yöntemleri

Ayakkabı Kokusu İçin Yöntemler

Doğal madde kullanarak ayakkabı kokusunu giderme. Öncelikle kokuya neden olan bakterileri yok etmek için, doğal maddeler tercih edebilirsiniz. Bunlar içerisin de ise adaçayı, lavanta, portakal vede limon kabukları kullanılabilmektedir. Geceden bu doğal maddeler, ayakkabı içerisine konduğu zaman, sabaha kadar kokunun yok olduğunu anlayabilirsiniz.

Karbonat ile ayakkabı kokusunu giderme, karbonat ayakkabı kokusunu gidermek için en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Geceden ayakkabı içine bir kaşık karbonat konduğu zaman, sabah ayakkabı kokusundan eser kalmayacaktır. Pudra ile ayakkabı kokusunu giderme, pudranın nemi hapsetme özellikleri olması nedeni ile talk pudrası ile, bebek pudrası ayakkabı da kokuları yok etmektedir. Tek yapılması gereken de bebek pudrası veya talk pudrasını ayakkabı içine dökmektir. Terlemeyi önlemek amaçlı ayakkabıyı giymeden önce ayaklara da talk pudrası sürmek etkili çözüm olmaktadır.

Kötü Ayakkabı Kokusu Giderme

Mağazalar da satılan ayakkabı yıkamak için çantalar bulunmaktadır. Bu çantalardan alarak ayakkabı kokularını yok edebilirsiniz. Bu çantalar kokuları yok eden iyi antibakteriyel maddeler barındırmaktadır. Ayakkabılar çantaya konur vede sıkıca kapatılır. Yalnız her ayakkabı ya da botun yıkanamayacağını da akıldan çıkarmamak gerek. Bakterilerin bir çoğu sıfırın altında kaldığında ölmektedir. Bu yüzden hoş olmayan kokuları gidermek için ayakkabı dondurma tercih edilebilir. Bunun için ise kötü kokan ayakkabınızı bir poşet içine alarak dondurucuya koyun. Donduktan sonra çıkarın vede ayakkabının nemini almak için içine peçete koyun.

Kötü Ayakkabı Kokusu Giderme

Ayak kokusunu gidermek için bir çok mağazada satılan ürünler bulunmaktadır. Yalnız antiseptik özelliği olan spreyleri kullanmak daha doğrudur. Bu spreylerin kullanımı oldukça kolaydır ve çabuk emilir. Ayakkabı da iz dahi bırakmaz. Bununla birlikte jel ya da krem de etkilidir. Ayakkabı için özel tabanlık alabilirsiniz. Ayaklarınız oldukça terlerse, aktif karbon barındıran yeniden kullanılabilirliği tercih etmek daha iyidir.

Kötü Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir, ayakkabı bakımları için aralarında koku giderici toplar olan çeşitli ürünler yer almaktadır. Spor ayakkabı ya da çantalardaki kokuyu bu toplar gidermektedir. Tazeleyiciler top gibi küçük nesnelerdir. Bu koku giderici toplar bir kaç ay boyunca güzel ve hoş aroma vermektedir. Eğer sizin de kötü ayakkabı kokusu nasıl giderilir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kötü ayakkabı kokusu nasıl giderilir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kötü ayakkabı kokusu giderme yöntemleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Debit Kart Nasıl Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed