Kraton Çiçeği Özellikleri Nelerdir?

Kraton Çiçeği Özellikleri Nelerdir? Kraton Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?, Kraton çiceği bakımı hakkında merak edilen bazı bilgileri yazımızda hazırladık.

Kraton Çiçeği Özellikleri Nelerdir? Kraton Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Kraton Çiçeği Özellikleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Kraton Çiçeği Özellikleri Nelerdir

Kraton çiçeği, codiaeum variegatum olarak da bilinmektedir. Mucize çalı veya kraton şeklinde de bilinmektedir. Sütleğengiller familyasına ait olan renkli çalının, Güneydoğu Asya’ya ait olduğu bilinir. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için kraton çiçeği bakımı vede kraton çiçeği nasıl çoğaltılır? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Kraton çiçeği özellikleir nelerdir?

Kraton çiçeği, dünyada tropikal ya da subtropikal bölgelerde oldukça ünlü olan bahçe ya da park bitkisidir. Bir çok türü vardır. Bu çiçeğin yapraklarının şekli, yüksekliği vede rengi açısından değişiklik gösterirler. Doğal ortamlarında yaprak dökmeyen vede dik çalı olup, 2 metre yüksekliğine ulaşırlar. Kraton çiçeğinin güneşi doğru almasına dikkat etmek gerekir. Bunun dışında doğru şekilde sulamak da oldukça önemlidir. Kraton çiçeğnin çok güçlü, enerjik çiçek olduğuna inanılmaktadır. Bir çoğu negatif enerjiye sahip insanların evin içine girmesine izin vermediğine inanır. Çiçek, kötü düşünceleri olan insanları hisseder vede aynı odada yaşayan insanları onlardan korumaktadır. Kraton çiçeği evdeki düzeni vede dengeyi etkilemektedir. Yazımızın devamına giderek kraton çiçeği bakımı, ile alakalı daha fazla bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kraton Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Kraton Çiçeği Özellikleri

Karanlık yerlerde çok durmamalı,
Doğalgaz ve soba gibi yerlerden uzak tutulmalı,
Kraton çiçekleri, rüzgar ya da esinti sevmez,
Doğrudan güneş ışığı almaması lazım. Bir perdenin arkasında veya örtünün arkasına konulmalıdır.

Kraton çiçeğinin çoğaltılması için, gövedesinden çıkan sürgünleri steril edilen düz uçlu kesici desteği ile keserek, nemli toprağa dikik köklenmesini sağlamak gerekir. Çoğaltılacak kökün, yer aldığı ortam mutlaka 25 derece sıcaklıkta olması lazım. 3 günde bir kez su ile sulanması unutulmamalıdır. kraton çiçeği, hemen hemen süs bitisinde olduğu gibi bu bitkininde besin değeri yüksek topraklar istemektedir. Sağlıklı gelişim olabilmesi ve daha canlı olabilmesi adına toprağının doğal vitamin vede mineraller ile desteklenmesi lazım. Bu bitkinin ne çok sıcak, ne de çok soğuk ortamlarda bulunmaması lazım.

Kraton Çiçeği Ne Zaman Sulanır
Kraton Çiçeği Ne Zaman Sulanır

Kraton çiçeği yaz mevsimin de haftada en az 2 defa, kış mevsiminde ise haftada 1 defa saksı üstten sulanmalıdır. Kraton çiç.eği saksısı 25 cm’lik bir saksı ile, 50 cm’lik saksı aynı oranda kesinlik ile sulanmaz. Bitki saksı orantısı da oldukça önemlidir. Bitki büyüklüğünün 41 oranında saksı da bulunan bitkilerde kışın 15 günde 1 kez, yazın da hafta da 1 kez su verilmesi yeterlidir. Kraton çiçeği iç mekan bitkisi olduğu için, genellik ile evde yetiştirilmektedir. Kraton çiçeği doğrudan güneş ışığı istemeyen bitkidir. Yalnız gölge yerde de tutulmaması lazım. Yarı aydınlık ortamlarda rahatça gelişimini sürdürebilmektedir. Kraton çiçeği farklı renkteki orjinal yaprakları ile bilinir ve popüler ev bitkisidir. Bilinmesi gerekirki, kraton bitkisi zehirlidir.

Kraton Çiçeği Özellikleri Nelerdir, kraton çiçeği her mevsim ekilen çiçek türüdür. Her yerde kolaylıkla yetiştirilmektedir. Eğer ki sizin kraton çiçeği özellikleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kraton çiçeği özellikleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kraton çiçeği özellikleri nelerdir, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Armudun Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed