Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Nasıl Yapılır? Kredi Kartı Aidatı Geri Alınır Mı? E-Devlet Üzerinden Kredi Kartı Aidatı Geri Alma İle ilgili yöntemler…

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Nasıl Yapılır? Kredi Kartı Aidatı Geri Alınır Mı?

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Nasıl Yapılır

Kredi kartı aidatı geri alma ile ilgili bir çok vatandaş sorun yaşamaktadır. Kredi kartı aidatı geri alma ile ilgili tüm merak edilen soruların cevaplarını siz değerli dostlarımız için yazımızın içeriğinde ayrıntılı olarak hazırladık. E-devlet üzerinden yapacağınız bazı başvurular, kredi kartı aidatı geri almanız mümkündür. Yazımızın devamına giderek bu sorun ile ilgili bir çok yöntemlere ulaşabilir ve sizde kredi kartı aidatı geri alma işlemlerini yapabilirsiniz. Peki kredi kartı aidatı geri alma nasıl yapılır?

Her bankanın vermiş olduğu kredi kartlarında belli miktar yıllık aidat bulunmakta ve bu aidatı sistem tarafından 12 ayda bir otomatik olarak kesmektedir. Bu kesilen para bankaya göre vede kartın cinsine göre değişiklik göstermektedir. Müşterilerden kesilen kredi kartı aidatları basit dilekçe ile ya da e-devlet üzerinden de rahatlık ile tüketici hakem heyetine gitmeden geri alma başvuruları yapılmaktadır. Yeni yasaya göre artık her bankanın aidatsız kredi kartı bulundurma zorunluluğu bulunmaktadır. Eğer kartınız aidatlı kartlar içinde ise, kartınızı aidatsız karta çevirebilir, bu durumdan da kurtulmuş olursunuz.

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Şartları Nelerdir?

Kredi Kartı Aidatı Geri Alınır Mı?

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma
Kredi Kartı Aidatı Geri Alma

Her banka kendi müşterisinden para kazanmak adına oluşturduğu çeşitli yollar vardır. En çok duyduğumuz yollardan biri de kredi kartlarından alınan aidatlar olmaktadır. Bu aidatlar 12 ayda bir kesilen yıllık kart ücretidir. Kesilen bu ücretler özellikle kartın cinsine göre hesaplanmaktadır. Hesap özetini takip etmiyorsanız, bu aidat sizin haberiniz olmadan kesilmektedir ve son ödeme tarihi geldiğinde de tahsis edilmektedir. Eğer siz de bilinçli müşteri iseniz kesilen bu miktar her ne kadar olursa olsun 3 yöntem ile geri almanız mümkündür.

Bankaya başvurarak, basit itiraz dilekçesi oluşturup geri alabilirsiniz.
Tüketici hakem heyetine, hesap ekstranız ile başvuru yaparak geri iade alabilirsiniz.
E-devlet üzerinden mail sistemi yardımı ile kredi kartı aidat iadesini geri alabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Kredi Kartı Aidatı Geri Alma

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Dilekçe Örneği
Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Dilekçe Örneği

E-devlet üzerinden işlem yapmanız için öncelikle PTT üzerinden 2 TL vererek alacağınız e-devlet şifresi veya internet üzerinden de alabilirsiniz. Bir tane aktif mail adresi, en son olarak da banka tarafından kartınızdan kesilen kart aidatını gösteren dekont. Müşterisi olduğunuz bankanın mail iletişim adresine, kart aidatı iadesi için yazı yazın. Yazıyı dilekçe gibi oluşturmanız işleminizi daha çabuk olmasına olanak sağlar. Eğer bu dilekçeyi bankanıza yolladığınız da, olumlu dönüş olursa, herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Eğer netice olumsuz sonuçlanırsa gelen maili silmeyerek e-devlet üzerinden kart aidatını geri almak için;

https://www.turkiye.gov.tr/tbb-bireysel-musteri-hakem-heyeti adresine girelim. Burada kimlik doğrulama yerine T.C. vede şifreniz ile giriş yapın. Sağ taraf da bulunan ‘YENİ BAŞVURU’ butonuna basarak başvuru işlemini başlatalım. Karşınıza gelecek onayları, onaylayarak işleme devam edelim.

En son olarak; https://www.turkiye.gov.tr/tbb-bireysel-musteri-hakem-heyeti?asama=4 adresinde bulunan bankaların tüm listeleri çıkacaktır. Bu listeden müşterisi olduğunuz bankayı seçin vede ilgili alanları doğru şekilde doldurun. Sonra başvuru işlemini sonuçlandırın. 30 gün içinde tarafınıza bir mail gelecektir. Tarafınıza gelen maili bankanıza iletmeniz durumunda kesilen kart aidatını geri alabilirsiniz.

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Nasıl Yapılır, e-devlet üzerinden hakem heyetine gitmeye gerek kalmadan kredi kartı aidatını geri almanız mümkün. Bankaya yapmış olduğunuz normal başvuru vede telefon görüşmeleri ile kabul edilmeyen aidat geri ödemelerini, e-devlet üzerinden geri alabilirsiniz. Eğer sizin de kredi kartı aidatı geri alma nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan bize sorabilirsiniz. Kredi kartı aidatı geri alma nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, kredi kartı aidatı geri alma yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Furacin Merhem Nasıl Sürülür?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed