Kumaşa Uygun Boya Nasıl Seçilir?

Kumaşa Uygun Boya Nasıl Seçilir? Kumaşa Uygun Boya Nasıl Kullanılır? Kumaş boyaları nasıl olmalı? ile ilgili tüm merak ettiklerinizi yazımız da, hazırladık.

Kumaşa Uygun Boya Nasıl Seçilir? Kumaşa Uygun Boya Nasıl Kullanılır?

Kumaşa Uygun Boya Nasıl Seçilir
Sayfa İçeriği: Kumaşa Uygun Boya Nasıl Seçilir, Kumaşa Uygun Boya Nasıl Kulanılır, Kumaşa Uygun Boya Kullanmanın Püf Noktaları, Kumaş Nasıl Boyanır, Kumaş Boyaları Nasıl Olmalı, Kumaş Boyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli, Hangi Boya Hangi Kumaşda Kullanılır

Kumaşa uygun boya nasıl seçilir ile ilgili bilinmesi gereken püf noktaları sizler için derledik. Kumaşa uygun boya nasıl kullanılır? hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da sizler için hazırladık. Sizde yazımızın devamına giderek uygun kumaşa hangi boya kullanılmalı? öğrenebilirsiniz.

Bazı boyalar ile her kumaşta aynı sonucu yakalayamayabilirsiniz. Önceden boyadığınız bir kumaşı daha sonra tekrar farklı bir boya rengi ile kullandığınız da kumaşın zarar görmesini vede yırtılmasına hatta yapısının tam anlamı ile kalitesizleşmesine bile neden olabilmektedir. Bu sebeple de boyanın kumaşa uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Hangi boyaların, hangi kumaşlara uygun olarak kullanımı bilmeniz için yazımız da, püf noktaları bulabilirsiniz.

KUMAŞA UYGUN BOYA KULLANMANIN PÜF NOKTALARI

Sentetikler lifli yalnız esas olarak polyester, poliamid, pamuk lifli kumaşları baz alarak, pigment boya kullanımını uygulayabilirsiniz.

Kumaş boya direk olarak boyar madde ile olabilmektedir. Yün, pamuk, viskoz, modal liflerinden vede benzeri karışımlı kumaş cainslerinden uygulayabilirsiniz.

Poliakril lifli kumaşlar için ise bazik boyaları kullanabilir vede kumaşı istediğiniz kalite de gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Sentetik lifler, asetat lif kumaşlarına dispersiyon boya çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Modal, viskoz, pamuk, keten liflerinden oluşmuş kumaşlara ise kükürtlü boyayı kullanabilirsiniz.

İnkişaf boyasını viskoz, modal, keten, pamuklu vede poliamid gibi yapılı kumaşlar için kullanmanız doğru seçim olacaktır.

Akrilik, poliamid vede yün liflerinden oluşmuş yapıdaki kumaşlar için metalkomplesk boya tercihiniz olabilir.

Sentetik lifler, ipek, keten, gibi benzeri kumaşlara küp boyar madde tercih edebilirsiniz.

Kumaşa Uygun Boya Nasıl Seçilir, yazımız da hazırladığımız kumaşa uygun boya seçimi hakkında önerileri bulabilirsiniz. Sizde eğerki kumaşa uygun boya nasıl seçilir, yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kumaşa uygun boya nasıl seçilir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilrisiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kırık Saç Uçlarına Özel Bakım Önerileri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × three =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed