Küpe Alerjisi Nasıl Önlenir?

Küpe Alerjisi Nasıl Önlenir? Küpenin Kulağı Yara Yapması Neden Olur? Küpeler kulağı neden yara yapar? Hakkında bilmeniz gereken bazı bilgiler yazımızda.

Küpe Alerjisi Nasıl Önlenir? Küpenin Kulağı Yara Yapması Neden Olur?

Küpe Alerjisi Nasıl Önlenir
Sayfa İçeriği: Küpe Alerjisi Nasıl Önlenir, Küpenin Kulağı Yara Yapması Neden Olur, Küpe Alerjisi Nasıl Engellenir, Küpeler Neden Yara Yapar, Küpe Alerjisi Nedir, Sahte Takılar Kulakta Alerji Yapar Mı, Sahte Küpeler Kulakta Yara Yapar Mı, Küpenin Kulakta Yara Yapması Nasıl Önlenir

Küpe alerjisi nasıl önlenir, ile ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da ayrıntılı olarak derledik. Küpenin kulağı yara yapması neden olur? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeye yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Küpeler kulağı neden yara yapar? ve sahte küpeler kulakta yara yapar mı? Sorularının cevaplarına sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Peki küpe alerjisi nasıl önlenir? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Küpeler, tüm kadınların şıklığı için tercih ettiği aksesuarlar arasında gelmektedir. Gümüş vede altın takılmadığında bu aksesuarlar ciltte kızarıklık vede yara yapabilmektedir. Küpelerin ise direk olarak ciltte temas ettiği için küpe seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Seçilen küpeler imitasyon ise kulağa takıldığında, kulağınızı tahriş ettiğinde direk çıkarılmalıdır. Bazı insanlarda metale karşı alerjisi olduğu için hiç bir imitasyon aksesuar tercih etmemelidir. Bu kişiler her zaman altın ya da gümüş takıları tercih etmelidir. Bazı imitasyon küpeler ise kuyumcuların altın suyuna batırılmış şeklinde piyasada satışı yapılmaktadır. Bu takılar nikel ve alimünyum barındırdığı için altın suyuna batırılsa da bir takım alerjilere neden olmaktadır. Sahte takılarda daha çok görülen alerjik tepkiler bazı insanlarda altın vede gümüşe karşı da görülebilmektedir. Bazı yöntemleri size yazımız da hazırladık ve sizde bu yöntemleri uygulayarak taktığınız takılardan alerji olmadan kurtulabilirsiniz.

KÜPE ALERJİSİ NASIL ENGELLENİR?

KÜPELER NEDEN YARA YAPAR?

İmitasyon küpelerini kulağınıza takmadan önce nemlendirici krem ile küpelerin delik kısımları vede arka kısımlarını silin. Bu sayede küpelere sürülen bu nemlendirici krem sayesinde kulağınız da oluşabilecek yaraları önleyebilirsiniz. Küpelerinizi dezenfekte ederek de bir önlem alabilirsiniz. Eğer kulağınız da küpelerden dolayı yara oluşuyorsa, temizliğine önem vermeniz gerekmektedir. Bunun için ise pamuk yardımı ile küpenin her tarafını iyice silmeniz lazım. Kulak deliklerinizi de temizleyerek yara vede kızarıklık oluşmasını büyük ölçüde azalmış olursunuz. Küpeleriniz yara yapıyor ise şeffaf ojeyle kaplayın. Satın almış olduğunuz imitasyon küpelerinizi takmadan önce şeffaf, besleyici ojeyle küpenin arka kısmını yani kulağınızın içine geçirmiş olduğunuz iğneli kısmına ojeyi sürün vede kuruması için kenarda bekletin. Oje kuruduktan sonra küpenizi kulağınıza takabilirsiniz. Artık kulağınız yara yapmayacak.

Küpe Alerjisi Nasıl Önlenir, yazımız da hazırladığımız küpe alerjisi ile ilgili bazı bilgileri bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki küpe alerjisi nasıl önlenir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Küpe alerjisi nasıl önlenir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da küpe alerjisi yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Unutkanlık Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed