Kurbanlık Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Kurbanlık Alırken Nelere Dikkat Edilir? Kurbanlıklarda Neye Dikkat Edilir? Kurbanlık almadan önce bilinmesi gereken pratik önerileri yazımızda derledik.

Kurbanlık Alırken Nelere Dikkat Edilir? Kurbanlıklarda Neye Dikkat Edilir?

Kurbanlık Alırken Nelere Dikkat Edilir
Sayfa İçeriği: Kurbanlık Alırken Nelere Dikkat Edilir, Kurbanlıklarda Neye Dikkat Edilir, Kurbanlık Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Öneriler, Kurbanlık Alırken Nelere Bakılmalı, Kurbanlık Nasıl Bakılır, İyi Kurbanlık Nasıl Anlaşılır, Kurban Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kurbanlık alırken nelere dikkat edilir ile ilgili bilinmesi gereken bazı pratik yöntemleri siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik. Kurbanlıklarda neye dikkat edilir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Kurbanlık nasıl bakılır? ve kurbanlık almadan önce bilinmesi gerekenleri sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki kurbanlık alırken nelere dikkat edilir? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kurbanlıklar da bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerektiği vede bu önerileri dikkate almanız gerektiğini lütfen unutmayın. Öncelik ile sığır cinsi büyük baş hayvanların kurban edilebilmesi için en az iki kameri yaşlarını bitirmiş olmaları lazım. İki yaşını kesin olarak bitirmiş olan büyük baş hayvanların kapak atmamaları kurban olmalarına engel olmamakta. Kapak atıyorsa iki yaşını doldurmamış olurlar ise kurban olarak kesilmeleri doğru değildir. Yalnız doğumu kesin olarak bilinmeyen büyük baş hayvanlar için kapak atma bir ölçü olarak değerlendirilmektedir. Sizler için kurbanlık alırken dikkat edilmesi gerekenleri sıraladık.

KURBANLIK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNERİLER

KURBANLIK ALIRKEN NELERE BAKILMALI?

İslam inancımıza uygun olarak alt çenelerin de 2 büyük dişin olması lazım. Büyük baş hayvancılıkta en az 2 yaşını doldurmuş hayvanlar kesilmektedir. Bu yüzden tüm hayvanların 2 yaşını doldurması dişlerinden belli oluyor.

Küçük baş hayvanlar da oğlaklar en az 1 yaşında, kuzular da ise en az 6 aylık vede annesi kadar olması lazım. Koç vede koyunlar zaten kurban edilebiliyor yalnız yaş şartı koyun vede keçilerde fark olabilmektedir.

Kesim için erkek kuzuların en az 6 aylık olması gerekir iken 1 yaşını doldurmuş olan hayvanlar kurban olarak kabul edilmektedir.

Kurbanlık seçerken hasta gözüken hayvanı almayın. Durgun vede solgun hayvanların hasta olduğu konusun da şüpheli yaklaşılmalıdır. Her zaman canlı hayvanlardan yana bakın.

Bazı koyunları hayvancılar boyayarak göz boyayabilirler. O yüzden kimyasal madde sürülmüş kurbanlıkları tercih etmekten kaçının.

Kuyruğunun, kulağının kopuk ya da hasarlı olmamasına dikkat edin.

Her zaman kurbanlık seçerken etli, butlu olmasına özen gösterin vede tüylerinin parlak olmasına dikkate din.

Memesinin ya da gözünün kopuk ya da kör olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

Kurbanlık Alırken Nelere Dikkat Edilir, yazımız da hazırladığımız, kurbanlık seçerken nelere dikkat edilmesi gerekenleri öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki kurbanlık alırken nelere dikkat edilir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kurbanlık alırken nelere dikkat edilir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; El Sağlığı Nasıl Korunmalı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − nine =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed